2025-03-21 19:30:00 / NBI/B Zöld csoport, Alapszakasz 20. forduló

Nagyon nehéz szülés volt, de Milán vezérletével behúztuk, zsinórban az ötödiket...

Nagykőrösi Sólymok KE - Eszterházy SC 74-70 (17-26, 21-15, 21-13, 15-16)

Sólymok: Csorvási Milán 23, Molnár Miklós 14/12, Mári György 11/3(+11 lepattanó), Tóth Bence 11/3, Molnár Bence 2; Csere: Fehér Péter 7, Mészáros Bence 4, Béres Benedek 2, Kovács Gergely, Filep Áron, Hőgye Attila, Sárai-Szabó Zsolt; Edző: Kovács Márk

Eszterházy SC: Szicsák B. 20/12, Botka B. 14/6, Takács E. 9/3, Ficsor Á. 7/3, Gaál B. 4/3; Cserék: Rékasi B. 9, Bajusz Á. 5/3, Gilszki E. 2, Pomázi P., Kovács K., Kelemen A.; Edző: Klepej Roland

Péntek este, az alapszakasz utolsó hazai mérkőzésén egy „veszélyes” kategóriába sorolható meccs várt ránk, hiszen szigorúan csak „papíron” egyértelműen nekünk állt a zászló, ám az is evidens, hogy a bennmaradásért harcoló ellenfél is mindent megtesz majd a győzelemért. És ez így is történt...

Az NBI/B Zöld csoportos bajnokság 20. fordulójában a sereghajtó egri Eszterházy SC csapatát fogadtuk a Kossuthban, nagyon jó formában, hiszen az utolsó négy meccset megnyertük, - kettőt itthon, kettőt idegenben – és a győzelmek mellett, többségében parádés játékkal.

Természetesen, azzal tisztában volt mindenki, hogy nem lehet minden meccsen extrát hozni, de nagyon optimistán, viszont kellő óvatossággal vártuk a feldobást, tudva, hogy nagyot képes harapni egy „életéért” küzdő ellenfél.

Vendégeink eddig hat győzelmet szereztek, ebből egyet idegenben, Vásárhelyen jártak sikerrel. A decemberi „odavágót” magabiztosan nyertük meg, ám az előzmények mit sem számítanak, ha a „lét a tét”, vagyis a bennmaradás.

Ránk is ijesztettek az egriek, mert az első percekben szinte hibátlanul céloztak, és a folytatásban is nagyon jól játszottak...

Szicsák triplájával „rúgta be az ajtót” ellenfelünk, erre Molnár Bence válaszolt betörésből szerzett kosarával, ám újfent a vendégek Bencéje következett, ezúttal közelről talált be. Mári Gyuri triplával köszönt be, (5-5) reméltük ez akár el is indíthat egy múlt hetihez hasonló szériát, ám óhajunk nem vált valóra, sőt... Vitézkedtek az egriek, és szinte végig ők vezettek az első félidőben. Molnár Miklós értékesített egy lehetőséget közelről, majd elsüllyesztett egy távolit is, ezzel egy pillanatra nálunk volt az előny, (10-9) ám ellenfelünk képtelen volt hibázni, közelről és távolról is célba értek dobásaik, így a negyed feléhez érve 10-17 állt az eredményjelzőn. Csorvási Milán támadó lepattanót szerzett, abból kosarat, és értékesítette az eközben kiharcolt plusz büntetőt is, ám erre újabb vendég tripla volt a válasz. (13-20) Gyorsabban és pontosabban játszott az Eszterházy SC. Gyuri tette fel Molnár Bence gólpasszából, Milán újra támadólepattanót pakolt vissza, ám az első tíz percben nem éreztük a ritmust, amit az eredmény is jól tükrözött. (17-26)

A második etapot sokkal biztatóbban kezdtük. Születésnapos kapitányunk Tóth Bence gólpasszából Mészáros Bence volt eredményes, majd Mészi jegyezte a gólpasszt, amit Gyuri váltott két pontra. (21-26) Bezúgott azonban egy újabb egri hárompontos. Fehér Peti előbb 2+1-es kombóval zárta betörését, majd újra ő villant, ám megint csak beesett egy vendég tripla, (26-32) így továbbra is csak futottunk az eredmény után. Ekkor lépett elő a rutin, Mixi két triplát vágott be egy perc alatt, és egalizált. (32-32) A fordítás azonban még nem jött össze, mert a következő két percben Tóth Bence kettese ellenében hét egységet gyűjtöttek a vendégek. (34-39) A meccs egyik legszebb akciójával zárkóztunk, Milán szenzációs gólpasszából Gyuri volt a befejező. (36-39) Egy eladott labdát büntettek kosárral a vendégek, ezt követően Milán tette vissza újabb megszerzett támadó lepattanóját, és ezzel alakult ki az első félidei 38-41-es állás.

A szünet után jobb képet festett a játékunk. Az első találatból született két pont még a vendégek neve mellé került, ám egy 6-0-s futással sikerült végre fordítani is. Milán passza után Mészi helyezett a gyűrűbe, majd Mészi jegyezte az asszisztot, melyet Tóth Bence tett a helyére, ezt követően pedig Milán jeleskedett befejezőként. (44-43) A nagyon várt fordulat azonban nem következett be, felváltva estek a kosarak, és egymás mellett haladt a két csapat. Mixi suhintott triplát, erre a válasz is hárompontos formájában érkezett, Milán két büntetőt értékesített, Peti jó meglátását követően pedig Tóth Bence közelijével léptük át a félszázat... (51-50) Peti egy jól irányzott tempóval szaporította pontjaink számát, majd ragyogó akció végén Milán ziccerezett Tóth Bence passza után. (55-50) Megismétlődött a jelenetsor, ugyanilyen szereposztásban és ezzel egy kis levegőhöz is jutottunk, (57-50) ám ez gyorsan fogyott is, mert két eladott labdánk négy egri pontot jelentett. A játékrész végén a névnaposunk, Béres Benedek célzott hibátlanul a büntetővonalról, így öt egységnyi előnnyel várhattuk a záró felvonást... (59-54)

Parádés támadással nyitottuk az utolsó tíz percet, Tóth Bence passzából Milán volt eredményes, (61-54) de egy pillanatra sem dőlhettünk hátra, mert két gyors támadással a sarkunkat taposta ellenfelünk. (61-58) Milán sokadszor küzdött óriásit a palánk alatt, ez újabb két pontot hozott, majd Gyuri remek passzából újra centerünk volt eredményes, zsinórban hat pontot téve a közösbe. (65-58) Tóth Bence triplája ugrasztotta talpra a közönséget, (68-60) ám - a második félidőre felkeményedett védekezésünk ellenére - akadtak megingások hátul is, de sok hiba csúszott a támadásokba is, így nem sikerült megnyugtató előnyt kicsikarni a végjátékra, 4 pont volt a különbség, három perccel a vége előtt. Kicsit azért simultak a ráncok, Mészi forintos passzával Milán fordult be jól, majd Tóth Bence lépett be remekül a palánk alá újabb kettest jegyezve ezzel. (72-64) A hősiesen küzdő vendégek két távolija is a gyűrűnkben landolt, ám e két tripla között Gyuri kulcsmomentumai döntően befolyásolták a végkifejletet. Gyuri előbb egy rendkívül fontos támadólepattanót tépett le, majd Tóth Bence pazar passszából egy ragyogóan kivitelezett befejezéssel örvendeztette meg a nagyérdeműt.

A szoros versenyfutás vége, a nagyobb rutinunknak is köszönhetően, a szánk íze szerint alakult, így zsinórban az 5., összességében pedig 13. győzelmünk született meg.

Ahogy arra számítani lehetett, nem adta olcsón a bőrét bennmaradásért harcoló ellenfelünk, irtó keményen meg kellett dolgozni a sikerért. Alaposan feladta a leckét a kiváló teljesítménnyel előrukkoló egri csapat, a játékunk sem igazán állt össze, de hatalmas küzdelemben, Csorvási Milán vezérletével, és óriási szurkolói támogatással behúztuk az alapszakasz utolsó hazai mérkőzését.

Joggal zengett a meccs végén a „Szép volt fiúk!”

Szurkolóinknak pedig ismét nagyon köszönjük ezt az estét, a hatalmas buzdítást, a remek hangulatot!

Az alapszakaszt két idegenbeli mérkőzéssel zárjuk. Elsőként az egyik bajnokesélyes, a Tiszaújváros otthonába látogatunk, majd zárásként Vásárhelyen vár ránk - szintén - nehéz feladat, ott a rájátszásba jutásért ádáz csatát vívó Kosársulival nézünk farkasszemet. 

Edzői nyilatkozatok:

Kovács Márk: A tabella alapján csalóka az Eger helyezése, mert nem egy sereghajtó csapat benyomását keltették. Gyorsan játszottak, legalábbis gyorsabban, mint mi, és jól dobtak. Mi eléggé az öltözőben maradtunk, de a végére nagy energiákat mozgósítottak a játékosok, és sikerült meccsen belül szemléletet váltani. Nincs vészhelyzet, azonban úgy gondolom, hogy ez a meccs rávilágított hiányosságokra. A jövő héten az egyik legjobb csapat otthonába utazunk, ahol teljesen más hozzáállás kell a győzelemhez. Köszönjük ismét a szurkolóknak a bizalmat, ez az 5 győzelem egymás után, nélkülük nem született volna meg. Az egri csapatnak pedig sok sikert a továbbiakban!

Klepej Roland: Először is szeretnék gratulálni a hazai csapatnak, mind a játékosoknak, a stábnak, valamint a szurkolóknak, mert úgy gondolom, hogy itt a Zöld csoportban kiemelkedő szurkolótáborral rendelkeznek. Ebből kiindulva gratulálok magunknak is, hiszen ilyen nyomás alatt, ilyen szurkolás mellett végig nyílt találkozót tudtunk játszani. Ez az én játékosaimat is mindenképpen dicséri. Sajnos a végén több gyermeteg hibát vétettünk, illetve az üres kinti dobások nem mentek be. Úgy gondolom, ha ezek beakadtak volna, vagy nem adjuk el a labdát, a meccs másképpen is alakulhatott volna. További sok sikert kívánok a Nagykőrös csapatának!   

A remélt siker hullámzó teljesítménnyel jött össze, a csapatmunka eredménye, ehhez persze jó egyéni teljesítmények is párosultak...

Jöhet egy könnyű találós kérdés? A meccs embere?!

Igen, ezúttal is Miláné a cím, rengeteget tett érte! (23 pont, 8 lepattanó, 8 kiharcolt fault, 4 gólpassz, 35 VAL) Mögötte végzett az egyéni statisztika terén, a végjátékban szintén rendkívül fontos szerepet vállaló, dupla-duplát elérő Mári Gyuri (11 pont, 11 lepattanó, 2 gólpassz, 19 VAL)

Pontokban a második legtöbb Molnár Miklós (14 pont, 2 lepattanó, 2 szerzett labda, 1 gólpassz, 15 VAL) termelte. S, ha már a nagyobb rutint is említettük, mint a győzelem egyik kulcsa, nem is kérdés, örökifjú kapitányunk ebbéli szerepe sem... Mixi védekezésben és támadásban is megmutatta, hogy az életkor csupán egy szám, és hogy miért kell még jó ideig elhessegetnie a visszavonulás gondolatát is... Mixi, a soproni öt után, ezúttal 4 triplával terhelte meg az ellenfél gyűrűjét, de mezőnyben végzett munkája is legalább ilyen értékes, nagy szelete a győzelemnek. Ezúttal Mixit kértük meg egy rövid meccs értékelésre...

Molnár Miklós: Sajnos rossz mentalitással kezdtük a meccset, a kemény védekezésünkkel kellett volna az elejétől dominálnunk, ehelyett puhák voltunk, hagytunk helyet az egrieknek, akik előtt le a kalappal, ezt szépen ki is használták. Támadásban nekünk is meg voltak a helyzeteink, de nem várhatjuk, hogy mindig extrán fognak sülni a dobásaink. A győzelem mindig jó, és kosárlabdázni mindig jó, de ha ilyen védekezéssel kezdünk jövő héten Tiszaújvárosban, annak a meccsnek nagyon gyorsan vége lesz... Ismét köszönjük a szurkolóinknak a hathatós támogatást, ezt a győzelmet ők érdemelték meg leginkább!

                                                                                                                                                                                                                                                                BA




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület