2023-02-12 19:00:00 / NBI/B U20 Piros csoport, Alapszakasz 20. forduló

Minden jó, ha jó a vége...

Prima Radobasket Törökbálint - Nagykőrösi Sólymok KE 74 -84 (24-20, 21-13, 21-27, 8-24)

Sólymok: Kocsis Attila 25, Mári György 15, Szécsény Erhard 13/9, Filep Áron 12, Nyerges Gergő 11/3, Blahut Bence 5, Irimia Krisztián 3, Rácz Zénó, Szurnyák Zsombor, Kovács András; Edző: Molnár Miklós

Hetek óta csak a bajok jöttek, csőstül, és akadt, amikor már az volt a legnagyobb kérdés, hogy egyáltalán hogyan is tudunk kiállni, meccset játszani. Így pedig nyerhető mérkőzéseket is „ajándékoztunk el”. Szigetszentmiklósra is esélyesként érkeztünk, és mivel a létszám már elfogadhatónak számított, így lehetett abban bízni, hogy végre - 2023-ban először -  egy győzelem is kerüljön a nevünk mellé.

A kezdés azonban nem tűnt meggyőzőnek, ráadásul tovább szárnyalt Galambos, a hazaiak felnőtt csapatában is extrát nyújtó fiatal, és vezérletével a hazaiak egyértelmű jelét adták, hogy visszavágásra készülnek az őszi vereségért. Szécsény Erhard triplával nyitotta pontjaink sorát, majd Kocsis Attila és Filep Áron folytatta a sort közelről, mindketten dupláztak is, de ugyanilyen ütemben születtek a hazai pontok is, így a negyed közepén egálra (12-12) állt a találkozó. Két perc múlva újra döntetlen, (16-16) Blahut Bence, Kocsis Attila a kosárszerzőink, majd Mári Gyuri és Nyerges Gergő talál be, de a Prima nagyobb hatékonysággal fejezi be akcióit, így náluk az előny az első negyed végén. (24-20)

A második etapot - ahogy az elsőt is – Szécsény hárompontosával indítottuk, és átvettük a vezetést is, miután Mári Gyuri egy lepattanót pakolt vissza, Erhard pedig labdát szerzett, és abból kosarat. (24-27) A 7-0-s futásra, ugyanilyen arányú válasz érkezett hazai részről, így újabb vezetésváltás történt. (31-27) A negyed feléhez érve ismét egyenlően álltak a pontok, (31-31) Gyuri egy értékesített büntetője, valamint Áron 2+1-et jelentő betörése után. Jött azonban egy lefagyás, hibát hibára halmoztunk, és őt perc alatt mindössze két pontot (Kocsis) tudtunk összekaparni, míg a triplákkal operáló Prima 14 egységig jutott ugyanebben az időszakban, így a szünetre 12 ponttal meglógtak. (45-33)

A fordulást követően védekezési hibával, eladott labdával tovább rontottunk helyzetünkön, és a meccs legnagyobb különbségét jelentő 17 pontra nőtt a hátrányunk. A csapat azonban tartását mutatva, nem csüggedt egy percig sem, és összeszorított foggal mentek tovább, és a küzdés meg is hozta a sikert... Áron egy technikaiért megítélt büntetőt tett a helyére, Erhard és Gergő pedig bevágtak egy-egy triplát. Elkaptuk a fonalat, Erhard büntetőivel és Gergő ziccerével kapaszkodtunk, és 10 pont alá is jöttünk. (52-44) Felváltva estek a kosarak, Mári kétszer is remekül fordult be, Blahut Bence egy támadólepattanót gyötört be. Futott a szekér, Irimia Krisztián lépett be ügyesen Rácz Zénó passzával, Kocsis Attila a büntetővonalról talált be kétszer, és egy támadólepattanót pöcizett vissza, ezzel már csak 4 pont volt a különbség. (60-56) A negyed végén egy kis kihagyás, a hazaiak visszaállították kétszámjegyűre a fórjukat, (66-56) de Gergő villant, majd dudaszó előtt Kocsis Attila célzott hibátlanul, teljesen nyílttá téve a meccset az utolsó tíz percre.

Mely aztán parádésra sikeredett... A záró felvonás első percének mérlege: két szerzett labda és két jól befejezett támadás (Kocsis, Filep), viszont a következő percben csak két hazai büntető talált utat a gyűrűbe, így még mindig Prima előnyt mutatott az eredményjelző. (68-64) A harmadik percben Kocsis Attila - a 8. szerzett labdáját követően – betörésből volt eredményes, majd Mári Gyuri támadólepattanót helyezett vissza, ezzel egalizálva is egyben. (68-68) Az irányítás a kezünkben volt, és már a játék minden elemében felülmúltuk vendéglátóinkat. Attila folytatta, újabb nagyszerű megoldásokkal és négy pontjával vezettünk. (68-72) Mári-Kocsis-Mári remek befejezésekkel, 6-0-ával meneteltünk tovább, és a hazai időkérés sem tudja már megtörni lendületünket. (70-78) Kétségbeesetten hajt a Prima is, de Nyerges Gergő két büntetőt rámol a helyére, Áron pedig közelivel teszi fel az i-re a pontot. (74-82) A hazaiak faultokkal próbálkoznak még, ám eredménytelenül, és két büntetővel (Kocsis, Blahut) állítjuk be a végeredményt, -17-ről +10-re megfordítva a meccset.

Megérdemelt győzelem, nagyon kellett már! Szép volt fiúk! 

Molnár Miklós: Gratulálok a srácoknak, hogy sikerült megtörni a vereségsorozatunkat! Külön gratuláció azoknak, akik minden edzésen ott vannak, és nagy energiákat mozgósítanak annak érdekében, hogy előrébb tudjunk lépni!

 




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület