2023-01-21 19:15:00 / NBI/B U20 Piros csoport, Alapszakasz 17. forduló

U20: Nagykőrösi Sólymok KE – Vasas Akadémia 70 -76 (20-28, 19-19, 15-15, 16-14)

Sólymok: Filep Áron 14/6, Kocsis Attila 12/3, Szécsény Erhard 10/6, Blahut Bence 10/3, Nyerges Gergő 10, Irimia Krisztián 8/6, Rácz Zénó 6/6, Kovács András; Edző: Molnár Miklós

Elsősorban sérülések és betegségek miatt, továbbra is szűkös a keret, összesen nyolc játékos ölthetett mezt a Vasas akadémistái ellen a szombat esti mérkőzésen. Ez pedig nem sok jóval kecsegtetett, hiszen az esélyek teljes csapattal felvonulva sem mellettünk szóltak volna. Ősszel, idegenben nagy zakót szabtak a mieinkre a fővárosiak, pedig akkor majd mindenkire számíthatott Molnár Miklós edző, így tehát, ennyire tartalékosan a tisztes helytállást lehetett célként megjelölni.

A fiúk azért természetesen nem ijedt nyuszikként léptek pályára, és megpróbálták a lehetetlent... A Vasas 5-0-ával nyitotta a meccset, de Irimia Krisztián triplával köszönt be, és az első negyed egy nagy adok-kapok jegyében futott le. Szorgalmasan termeltek fiaink is a nagy iramú, látványos szakaszban. Mezőnyből Nyerges Gergő és Szécsény Erhard talált be, a büntetővonalról Filep Áron célzott jól, négy kísérlete is a helyére került, Rácz Zénó pedig elsüllyesztett egy triplát. A 6. percben Vasas időkérés következett, melynek előzményeként Blahut Bence révén átvettük a vezetést. (16-15) Az egyperces szünet kizökkentette a mieinket a ritmusból, ellépett a Vasas, mert Kocsis Attila ugyan bevágott egy hármast, és értékesített egy büntetőt, ám a fővárosiak 13 pontot tettek a táblára a dudaszóig. (20-28)

A második etap 6-0-s Vasas futással indult, nagyon jókor zúgott be Irimia triplája. Krisztián gyorsan egy tempóval folytatta, Nyerges Gergő 2+1 pontot jelentő betöréssel, Blahut Bence pedig egy duplával, miután egy blokkot is kiosztott. Nagyszerű csapatmunka révén, nem engedtük el a piros-kékeket. (30-41) Bence és Attila egy-egy célba ért büntetője után Erhard villant, és a negyed utolsó két percében a hibátlan védekezés mellett Bence közelijével és Erhard hárompontosával még feljebb jöttünk, a félidő végén 39-47-et mutatott az eredményjelző, vagyis teljesen nyílt volt a találkozó.

A harmadik tíz perc nyitányaként Nyerges Gergő sapkázta le ellenfelét, Filep Áron pedig suhintott egy triplát, a különbség 5 pontra csökkent. Továbbra is tapadtunk, Áron közelije talált utat a gyűrűbe,  Rácz Zénó pedig a hárompontos vonalon túlról engedte el hibátlanul. (47-53) Áron lépett be ismét remekül, majd Blahut Bence triplája zúgott be, már csak 3 pont volt a hátrányunk. Bravúrszag érződött a levegőben... (52-55) Ám jött egy megtorpanás, és a Vasas pontok. Nyerges Gergő betörésből tett két pontot a közösbe, ezt a játékrészt is, az előzőhöz hasonlóan egálra hoztuk.

Az utolsó felvonásra nagyon nekiveselkedtek a fiúk, ám a szűk rotáció igencsak nehezítette a helyzetet, és elrontottuk az első támadásokat is. Kocsis Attila 2+1-el zárta akcióját, majd újra ő talált be, ám több helyzetet elherdáltunk, mint ellenfelünk, a hátrányunk 10 egység fölé ért a negyed közepére. (59-72) Áron távolija a gyűrűben landolt, de mivel sorra akadtak el támadásaink, már csak futottunk az eredmény után. Azt viszont becsülettel, nagyot küzdve. Attila robbant be a palánk alá eredményesen, Nyerges Gergő brusztolta be közelről és értékesített egy büntetőt is, ám az idő már nem nekünk dolgozott, 67-74-es állással fordultak a csapatok az utolsó percre. Nem adtuk fel, Erhard triplája fel is csillantotta a reményt, de csak egy pillanatra, a meccs Vasas kosárral zárult. (70-76)

Nem adtuk olcsón a bőrünket! Aki pályára lépett, mindent megtett, hogy megnehezítsük a sokkal esélyesebb fővárosiak dolgát. S, ahogy az eredmény is jól mutatja, sikerrel jártunk. Nagy tapsot kaptak U20-as fiaink is a hazai közönségtől, melyet meg is érdemeltek, hiszen alaposan megdolgoztak érte.

Molnár Miklós: Gratulálok a fiúknak a nagyszerű helytálláshoz, jó teljesítmény nyújtottak! Sajnos továbbra is kevesen vagyunk, de aki itt tudott lenni, a szívét-lelkét kitette a pályára, és így ki lehet kapni egy kosárlabda akadémiától.

 




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület