2019-03-19 18:45:00 / Fiú Junior Regionális, Dél-Keleti régió - II. Alapszakasz

Kiváló csapatteljesítmény, igazi Mester-munka és csoportelsőség!

Kecskeméti KA - Nagykőrösi Sólymok KE  49-66 (9-20, 9-16, 22-14, 9-16)          

Junior Regionális Bajnokság, Dél-keleti régió, alapszakasz II. (2019. március 19. kedd)

Sólymok: Mester Márk 24, Bozóki Márton 15, Zagyi Attila 12, Nyerges Gergő 7/3, Bartus Levente 6, Filep Áron 2, Fruktusz Kevin; Edzők: Kovács Sándor és Fehér Ádám

Múlt héten Szolnokon vívtak, és nyertek óriási csatát fiaink, kedden ismét idegenbeli meccsen mutatták meg milyen is a Sólymok csapatmunka! Március 19-én, Kecskeméten vendégszerepelt U18-as alakulatunk, ahol a cél a győzelem volt, a tét pedig a csoportelsőség megszerzése. Ehhez képest, mindössze hét hadra fogható embert tudott pályára küldeni a Kovács Sándor - Fehér Ádám edzőpáros. Közülük is Filep Áron derékfájdalmakkal vállalta a játékot. Kocsis Attila kéztörés, Méhesi Ákos influenza miatt nem állhatott a csapat rendelkezésére, míg Kakulya Sándor és Blahut Bence messziről, (sítáborból) drukkoltak társaiknak.

A csapat azonban „megfogyva bár, de törve nem”, nagy akarással, elszántan lépett pályára, és - Mester Márk remek dobóteljesítményének is köszönhetően gyorsan nyomatékosította is győzelmi szándékát ellenfelével.Nyerges Gergő kezdte a Sólymok pontgyártást, majd Mester Márk zsinórban szerzett 14 pontot, amivel biztató, 12 pontos vezetésre tettünk szert.

A második negyedben tovább duzzasztottuk az előnyt, jó védekezésnek és pontos befejezéseknek köszönhetően. Márk mellett Bozóki Marci és Nyerges Gergő gyűjtötte szorgosan pontjainkat. Gergő triplával zárta a játékrészt, és egyben az első félidőt, ami igen magabiztos 18-36 különbséget mutatott.

A folytatásban kissé közelebb jöttek a hazaiak, érthetően fáradtunk, de a lelkesedés vitte a csapatot, meg ekkor főleg Marci pontjai.

Az utolsó tíz percben Zagyi Attila volt az első számú pontfelelős, de az egész csapat kitűnőre vizsgázott tartásból és küzdeni tudásból. Kemény védekezéssel lefékezték a feltámadó hazaiakat, visszavették az irányítást és növelték a fórt. Az újabb szép győzelemmel tovább tart a II. alapszakaszbeli veretlenségi sorozatunk, és nem mellesleg – a hátralévő mérkőzések eredményeitől függetlenül - a csoportelsőséget is megszerezte csapatunk! Bravó srácok!

Sándor nap hétfőn volt, de a fiúk keddi névnapi köszöntője is nagyon tetszett edzőjüknek, Kovács Sándornak: Kevesen voltunk, - sérülés, betegség, sítábor miatt - heten jelentkeztek játékra a Kecskeméti Kosárlabda Akadémia ellen. Azt beszéltük meg az öltözőben, hogy végig kontrolláltan játszunk, az 1-1 elleni védekezésünk szigorú legyen, hosszan támadjunk. Rutinos és hibátlan játékkal sikerült 18. pontos előnyt szereznünk az első félidőben. A második félidőben látszott a fáradtság, de végig volt tartásunk, és igazi csapatként működve magabiztosan nyertük meg a mérkőzést, ezzel csoportelsők lettünk! Gratulálok a csapatomnak, és Ádámnak!




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület