2022-12-17 19:15:00 / NBI/B U20 Piros csoport, Alapszakasz 14. forduló

Nem sikerült visszavágni

Nagykőrösi Sólymok KE – Jászberényi KSE 62-80 (12-22, 13-16, 18-15, 19-27)

Sólymok: Kocsis Attila 13, Fruktusz Kevin 11/6, Nyerges Gergő 10/3, Rácz Zénó 9/9, Szécsény Erhard 7/3, Irimia Krisztián 6/3, Filep Áron 6/3, Kovács András, Hőgye Attila, Erdei Bence;

Az őszi nyitófordulóban egy nyerhető meccsen, 3 ponttal maradtak alul fiataljaink Jászberényben, amit elsősorban a nagyon rövid felkészülésnek tulajdonított Molnár Miklós edző, annak, hogy nagyon keveset tudtak addig együtt edzeni, ami vissza is köszönt a mérkőzésen.

 A visszavágás szándékával léptek pályára fiaink a 2022-es esztendő záró mérkőzésén, ám ezúttal a szűkös létszámú keret okozott fejtörést Molnár Miklósnak. Több hiányzója és a „kispadon” helyet foglaló, de nem bevethető játékosa volt U20-as csapatunknak, és ehhez párosult, hogy nem éppen életük legjobb formáját nyújtották a fiúk, így a revansra esély sem nyílt...

A meccs első pontját Nyerges Gergő büntetője jelentette, ám a - tavaly még csapattársként pályára lépő - Mester Márk vezérelte JKSE lényegesen hatékonyabb támadójátékkal kezdte a meccset. Mesti nagyon otthon érezte magát, ő szerezte a vendégek pontjainak felét az első negyedben. Az enervált játékunk gyenge dobóteljesítménnyel párosult, így a különbség hamar 10 pont fölé ért, (7-22) amiből a negyed utolsó percében sikerült faragni. (12-22)

A második etapban sem sokat változott a játék képe, de a védekezésünk már stabilizálódott, viszont előre játékban az első tíz perchez hasonlót produkáltunk, hiányzott az átütőerő. A lepattanó csatákat rendre a vendégek nyerték, (végeredményben, 37-58 arányban) nagyon hiányzott a palánkok alatti küzdelmeknél az egész bajnoki mezőny eddigi legjobb lepattanó-átlagával rendelkező Mári Gyuri. A nem túl magas színvonalú mérkőzést időnként szép megoldások színesítették, ám jellemzően a sok hiba és figyelmetlenség jegyében peregtek a percek. A szünet előtt Fruktusz Kevin süllyesztett el egy távoli triplát, ám ezt a negyedet is a vendégek nyerték, így 25-38-nál fordultak a csapatok. 

A második félidőt jobban kezdtük, Szécsény Erhard nagyszerű befejezése után Filep Áron és Irimia Krisztián is a hárompontos vonalon túlról talált be, feljebb is jöttünk. (33-43) A harmadik tíz percben sem parádéztunk, de ezt a szakaszt hoztuk, mert a védekezés továbbra is működött, és támadásban is több jó megoldás született. Főleg a kinti dobásokban mutatkozott jelentős javulás, Kevin és Rácz Zénó is triplát hintett. Kocsis Attila két büntetőjével zárult a harmadik tíz perc, és meccsben voltunk az utolsó negyedre fordulván. (43-53)

A záró felvonásban Szécsény Erhard triplájával tovább zárkóztunk, ám a védekezésünk fellazult, és minden megingást büntettek a vendégek, és egy 10-0-s futással már félig a zsebükben érezhették a győzelmet. S, mivel csapatunk teljesítményéből a kellő tűz is hiányzott, nem is sikerült fordulatot hozni a meccsbe. Zénó két triplája jelentett egy kis gyógyírt a végén, ám az eredmény mindenképpen csalódást jelent...

Molnár Miklós: Megérdemelten nyerte meg a meccset a Jászberény, jobban játszottak.

 




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület