A regionális bajnokságban pallérozódó serdülő korosztályos fiaink végre megízlelhették a győzelem ízét is!
November 25-én, pénteken, Kecskeméten léptek pályára Mérész Tamás tanítványai, ahol ezúttal egy hasonló kaliberű csapattal nézhettek farkasszemet a feldobásnál.
Az eddig három találkozón, sokkal fajsúlyosabb együttesek ellen szinte csak asszisztálni tudott a gyerek korosztályból éppen csak kinövő játékosokra épülő csapatunk, így nagyon várták már, hogy eséllyel vághassanak neki egy meccsnek.
Ami aztán jól is alakult...
Nagy Lőrinc pontjaival szereztük meg és őriztük a vezetést (első 13 pontot Lőrinc neve mellé került) és Schleisz-Bognár Kristóf vezérletével már az első negyedben 11 pontos előnyre tettünk szert, ami aztán amilyen gyorsan jött, úgy illant el a játékrész végére.
De a vezetést szerencsére nem adtuk ki a kezünkből, és a második tíz percben is nekünk sikerült többször a gyűrűbe találni, - ekkor Szokonya Gergő célzott a legjobban - így a második félidőre 6 pontos fórral fordulhattunk. (34-40)
A harmadik negyedben együtt haladt a két csapat, de a valamivel kevesebbet hibázó hazaiak egyetlen pontot lefaragtak hátrányukból. (49-54)
Izgalmasan de számunkra jól alakult az utolsó játékrész, melyben a legkevesebb pont született, és fordulatos tíz percet hozott. Előbb ügyes befejezésekkel meglógtunk 14 ponttal, (51-66) majd leblokkoltunk, a hazaiak viszont jól hajráztak, és 10 egységet eltüntettek hátrányukból. Szerencsére azonban még maradt az előnyből, és megérdemelt sikernek örvendhettek a fiúk. Az elsőnek, de bízunk benne, hogy ezt hamarosan több is követi. Hajrá srácok!
Kecskeméti KA/C - Nagykőrösi Sólymok KE 61-66 (20-23, 14-17, 15-14, 12-12)
Nagy Lőrinc 19/3, Szokonya Gergő 18, Schleisz-Bognár Kristóf 16, Kalocsa Miklós 4, Farkas Marcell 4, Halászy Mátyás 3/3, Nagy Dániel 2, Faith Alex, Juhász Zsombor, Kovács Zsolt, Benkő Patrick, Botocska Gergő
Mérész Tamás edző: Végre velünk egy súlycsoportban lévő csapattal játszottunk. Ennek a mérkőzésnek már volt értelme. Voltak hibák, amiket ki kell javítani. A védekezésünknek keményebbnek kell lenni, nem engedhetünk ennyi támadó lepattanót az ellenfélnek, és jobban oda kell figyelnünk a kizárásokra. Gratulálok a srácoknak a győzelemhez!