Egy átaludt első félidő után, egy szenzációs másodikkal bebiztosítottuk a továbbjutást...
Lehel Kosársuli-Nagykőrösi Sólymok KE 68-81 (23-11, 19-13, 19-33, 7-27)
Sólymok: Benda Gábor 20/6, Kéri Krisztofer 4, Borsik Csombor 22/3, Kovács András 18/9, Sárai-Szabó Zsolt 9. Csere: Szurnyák Zsombor 8, Pápai Kevin, Kajári Levente, Nagy Benjámin, Szabó Dávid; Edző: Lakosa Zsolt
Junior fiú csapatunk két arcát mutatta meg Jászberényben, ahol - a hátralévő mérkőzéseket és a papírformát figyelembe véve - a csoport 1. helyének megszerzése jelentette a tétet. Fontos volt, hogy nyerjünk, ám a meccs nem úgy indult, hogy ez sikerülhet.
Hazai triplával rajtolt a meccs, majd 5-5-ös állást mutatott az eredményjelző a 3. percben, ám ezt követően 11-0-ával meglógott a Lehel, négy percig nem találtunk a gyűrűbe. A negyed végén sikerült ugyan három támadás befejezés, de a gyenge muzsika eredményeként 12 pontos hátrányba kerültünk. (23-11)
A második tíz perc sem a terveink szerint alakult, védekezésben és támadásban is messze elmaradtak fiaink a valós tudásuktól, a hazaiak 20 pontra növelték a különbséget, melyből még kettőt sikerült faragni a félidő végére. (42-24)
A fordulást követően mintha kicserélték volna csapatunkat. Használt a „fejmosás”, amit a fiúk kaptak a szünetben, és elkezdtek játszani... A képességeiknek, tudásuknak megfelelően. Egy 8-0-s futással visszajöttünk a meccsbe, majd a feljavult teljesítmény további pontokban is megmutatkozott, megérkeztek a triplák is, és a 3. negyed közepére 4 pontra faragtuk le a hátrányt. (48-44) Jött egy hullámvölgy, újra nőtt a különbség, (55-44) de a játék képe már egészen mást mutatott, mint az első félidőben, és újabb hárompontosok is landoltak a hazai gyűrűben. Az első 20 percben összeküszködött 24 pont után, a 3. tíz percben 33 pontot termelve 7 egységnyi ledolgoznivaló maradt az utolsó etapra.
Ezt pedig ragyogó teljesítménnyel a záró negyed közepére sikerült is eltüntetni, sőt a 10-0-s futással már nálunk volt az előny. A késői ébredés után már a kezünkben volt a meccs, támadásban és védekezésben is a mieink akarata érvényesült, sok remek megoldással tarkítva. Az utolsó negyedet 20 ponttal nyertük...
A gyenge első félidei játék után rákapcsoltak a srácok és szenzációs második menettel megfordították a találkozó kimenetét.
Lakosa Zsolt: A szünetben kértem a gyerekeket, hogy jöjjünk vissza a mérkőzésbe, mert a továbbjutásunk is veszélybe került. Nagyon harcos, elszánt csapat ment a pályára és az akarathoz eredményes támadójáték is párosult. A kitűnően játszó kezdőöthöz felzárkózott Szurnyák is. Meg is lett az eredménye. Gratulálok a fiúknak!