A kimaradt büntetők, na meg a Borsik pontok is nagyon hiányoztak...
Félegyházi TSI - Nagykőrösi Sólymok KE 80 - 72 (15-14, 25-18, 14-15, 26-25)
Sólymok: Benda Gábor 31/9, Sárai- Szabó Zsolt 19/3, Kovács András 9/3, Hőgye Attila 6, Kéri Krisztofer 6, Kajári Levente 1, Herczeg Dávid, Hoffer Marcell, Szurnyák Zsombor, Nagy Benjámin
A remekül sikerült - Lehel Kosársuli elleni - nyitómeccs, a nagyszerű játék, kellő okot adott a bizakodásra, hogy hasonló teljesítménnyel Félegyházán is lehet keresnivalónk. Esélyeinket azonban jelentősen rontotta, hogy egyik kulcsemberünk Borsik Csombor kisebb kerékpáros balesete miatt nem tarthatott a csapattal.
Hazai hárompontos nyitotta a találkozót, majd Sárai-Szabó Zsolt büntetőiből születtek meg első pontjaink. Benda Gábor kezdte meg a pontgyártást és vezettünk, annak ellenére is, hogy a büntetőket rossz százalékban értékesítettük, ami sajnos az egész meccsre így is maradt, és a végelszámolásnál nagyon hiányoztak is.
A nagyon szoros első negyed után, a második tíz percben a hazaiak céloztak hatékonyabban, és a játékrész közepén két tripla is a gyűrűnkben landolt, a különbség pedig meghaladta a 10 pontot. Benda triplájával és Kovács András közeli találatával zárult az első félidő, és 40-32-es hazai vezetéssel.
Az öltözőből mi értünk ki hamarabb... 12-2-es futással megfordítottuk az állást, ám két kimaradt büntető törte meg a lendületet, 4 perces gólcsendünkre pedig 12-0-s hazai rohanás jött válaszul, a különbség ismét elérte a 10 pontot. A harmadik etap zárásaként Sárai-Szabó süllyesztett el egy triplát, 54-47-re alakítva az eredményt az utolsó felvonásra.
A negyedik játékrészben jobban sültek a kezek, de mindkét oldalon, így a szinte egált hozó dobópárbajban nem tudtunk közelebb jönni.
Benda Gábor 31 pontjával kiemelkedett a mezőnyből, ám összességében a hazaiak céloztak pontosabban.
Lakosa Zsolt edző: Hasonló játékerejű, nagyon lelkes csapattól szenvedtünk vereséget egy hullámzó, küzdelmes, szoros találkozón. Kihagyott büntetők, eladott labdák és az a fránya 1:3:1 zóna okozta a hátrányos végeredményt. Hazai pályán visszavágunk!