A második félidőben vettük kézbe a meccset...
Beszterce KK- Nagykőrösi Sólymok KE 53-70 (18-15, 16-17, 11-21, 8-17)
Sólymok: Mári György 18, Kocsis Attila 14/3, Irimia Krisztián 8/6, Szécsény Erhard 7/3, Erdei Bence 7, Fruktusz Kevin 7, Filep Áron 5, Hőgye Attila 3, Kovács András 1, Rácz Zénó;
A Veszprém elleni, nagy különbséggel megnyert mérkőzéssel a hátuk mögött, egy újabb győzelemért keltek útra U20-as fiaink szombaton Salgótarjánba, ahol újabb nyeretlen együttes ellen léptek pályára. A nógrádiak azonban eddig csak olyan csapatokkal játszottak, melyek dobogóra hajtanak, így a kép csalóka is lehetett...
A kezdés kissé nyögvenyelősre sikeredett, az első félidő nem a tervek szerint alakult... A feldobást követően Erdei Bence betörése faulttal együtt 2+1 pontot eredményezett, majd Mári Gyuri köszönt be, (0-5) de megérkeztek a hazai pontok is, és fej-fej mellett haladt a két csapat, a vezetést percenként váltogatva. Bence büntetője után Filep Áron jelentkezett be jó megoldással, Mári Gyuri fejezett be két támadást remekül, Áron egy büntetőt értékesített, ám a támadások nagy része azt mutatta, hogy messze nem a legjobb dobóformát hoztuk a meccsre. Időkérés sem hozott nagy változást, de Szécsény Erhard javította valamelyest a dobószázalékot, az előny azonban a hazaiaknál volt az első 10 perc után. (18-15)
A második etap hangyányival jobban alakult... Nyitányaként, gyűrűben landolt végre az első távoli kísérletünk Irimia Krisztián jóvoltából, majd Erhard közelről folytatta a pontgyűjtést. Kovács András egyik büntetőjét tette helyére, Hőgye Attila is feliratkozott pontszerzőként, de mindenre érkezett válasz is, így továbbra is teljesen együtt haladtak a csapatok. (23-23) Erhard süllyesztett el egy trojkát, de azonnal érkezett egy hazai hárompontos is. Majd három perc alatt két büntető összesen (Hőgye, Fruktusz) amit felraktunk a táblára, de a stabilabb védekezésünk által így sem tudott ellépni a Beszterce. Mári ismét a kosárszerzőnk, (30-30) majd Áron értékesíti mindkét büntetőjét, de a negyed utolsó momentuma a hazaiaké, így előny náluk az első félidő végén. (34-32)
A szünet után jobban megtaláltuk a játékunkat, és a dobóteljesítményünk is javult, ez pedig meghozta a várt eredményt. Igaz, a harmadik negyed nem így indult, hiszen két percig egyetlen pontot kapartunk össze, (Erdei büntetője révén) és az eladott labdák, valamint a faultok számát növeltük nagyobb ütemben. De megérkezett a meccsbe Kocsis Attila és jöttek a pontok is. Közelről, távolról és a büntetővonalról is pontosan célzott, 5 perc alatt 12 pontot tett a közösbe. Mellette még Kevin, Gyuri és Krisztián is hozzátett egy-egy közelit, így ezt a játékrészt már magabiztosan - 10 ponttal többet gyűjtve ellenfelünknél - hoztuk, ebben tovább keményedő védekezésünknek is nagy szerep jutott. (45-53)
A záró felvonásban már egyértelműen sikerült ráerőltetni akaratunkat a hazaiakra, mindössze 8 pontot engedélyezve nekik. Krisztián állt bele jól egy távoliba, Mári Gyuri előbb egy támadólepattanót gyömöszölt vissza a gyűrűbe, majd Erdei Bence nagyszerű passzát váltotta pontokra, Kocsis Attila is támadólepattanó szerzést fejelt meg egy bravúros befejezéssel, az előnyünket egyre magabiztosabbá téve, (47-62) öt perccel a vége előtt. Mári és Kocsis találatok kerültek a jegyzőkönyvbe, Gyuri neve mellé pedig elképesztő ütemben kerültek a strigulák mind a védő-, mind a támadó lepattanók kategóriájában. Erdei Bence talált be, majd begyűjtve 5. faultját be is fejezte a meccset. Kevin lépett be jól a palánk alá két pontot szerezvén, majd kiosztott egy blokkot is, és az utolsó kosarunk is az ő nevéhez fűzödik, ezzel pedig be is állította a végeredményt. (53-70)
A jobb csapat győzött, ám hogy ez a miénk, csak a második félidőben nyert igazolást... Akadtak jó teljesítmények, és döntően számított, hogy mindig volt valaki, aki előre mozdította a szekeret. Az ismét dupla-duplávál záró (18 pont, 24 lepattanó) Mári Gyuri és Kocsis Attila jártak az élen a pontszerzésben, de minden pályára lépő játékosunk betalált a gyűrűbe.
Molnár Miklós edző: Nagyon rossz volt a dobáskiválasztásunk az első félidőben, ebből pedig nagyon rossz dobószázalék kerekedett, így szorosan alakult a mérkőzés. A második félidőben tudtunk váltani, és könnyű dobóhelyzeteket alakítottunk ki, amiből, már picit jobban dobtunk, így a végén nem forgott veszélyben a győzelmünk.