2022-05-09 17:30:00 / Regionális Fiú Kadett bajnokság, Alapszakasz

Három negyeden keresztül jól játszottunk és partiban voltunk...

 

Pityke KSE - Nagykőrösi Sólymok KE 73-49 (16-10, 19-13, 12-23, 26-3)

Sólymok: Tóth Ambrus 13/9, Kajári Levente 11/6, Szurnyák Zsombor 10, Szarka Zsombor 5, Jakab Roland 3/3, Pápai Kevin 3, Bognár Máté 3/3, Balog Zalán Csaba 1, Márton Milán, Farkas Albert

A szombati idegenbeli győzelem után hétfőn újabb megmérettetés várt fiainkra, a 2021-2022-es idény utolsó mérkőzése, melyre „idegenben” került sor, a Toldiban, a városi rivális otthonában. A hazaiak, vagyis a Pityke számított a mérkőzés esélyesének, ám a srácok a szombati sikerből önbizalmat merítve vágtak bele a küzdelembe, és nem adták olcsón a bőrüket...

Kajári Levi triplájával indult a meccs, de a hullámzó játékot hozó első negyed végén a kevesebbet hibázó vendéglátóink álltak előrébb. A második etapban is tartotta magát csapatunk, ám a támadás befejezéseknél ismét a Pityke bizonyult hatékonyabbnak és az első félidő végére tovább növelték előnyüket. (35-23) A harmadik negyed jókora fordulatot hozott, a dobóteljesítményünk óriásit javult, és potyogtak a triplák. Négy játékosunk talált be a hárompontos vonalon túlról, Tóth Ambrus kétszer is, az öt triplával pedig szinte teljesen eltüntettük a hátrányt. A remek tíz percet 11 ponttal nyertük, így egyetlen egység volt a különbség a záró szakasz előtt. (47-46) A lelkesedés és az akarás az utolsó negyedben is megvolt, ám az egész pályás letámadásra váltó ellenféllel nem tudtunk mit kezdeni. A Pitykések akarata érvényesült és ezt a negyedet nagyon simán nyerték, ezzel a meccset is. Bánkódásra nincs ok, a jobb csapat nyert, de a mieink sem vallottak szégyent.

Molnár Bence edző: Három negyeden keresztül jól játszottunk és partiban voltunk, a végén azonban megfogott minket az ellenfél letámadása, de összességében tisztességesen helyt álltak a srácok.

 




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület