2022-04-02 14:00:00 / Regionális Fiú Serdülő bajnokság, Alapszakasz

Még mindig kevesen...

Nagykőrösi Sólymok KE - Szentesi KK 73-62 (19-13, 22-16, 16-12, 16-21) /0-2/

Tompai Zsombor 20, Nana József 17, Vida Marcell 12, Csapó Marcell 12, Király Gábor 6, Nagy Dániel 4, Schleisz-Bognár Kristóf 2, Faith Alex

Szolnoki KA/B - Nagykőrösi Sólymok KE 85-55 (24-14, 12-12, 21-14, 28-15) /2-0/

Vida Marcell 22, Tompai Zsombor 12, Király Gábor 9, Csapó Marcell 8, Schleisz-Bognár Kristóf 2, Nana József 1, Nagy Dániel 1, Faith Alex

Serdülő korosztályos csapatunkból továbbra is többen hiányoznak, így a szombati, szentesi – kétmeccses, regionális bajnoki - túrán is nyolc játékos öltött szerelést, így „papíron” már a feldobás előtt az ellenfelek könyvelhették el a győzelmet. Ez nem szegte azonban a fiúk kedvét, - aki bevethető, és pályára lépett, igyekezett minden tőle telhetőt megtenni a sikerért - és nem is okoztak csalódást.

Az első mérkőzést  - „megfogyva bár, de törve nem” - jól kezdték fiaink, Csapó Marcell, Nana József és Tompai Zsombor pontjaival vezettünk is, (13-4) ám jött egy megtorpanás egyenlítettek a hazaiak. A negyed végét azonban újra megnyomtuk, így előnnyel zártuk az első tíz percet. A második etapban jó százalékkal használtuk ki a helyzeteket, viszont a büntetőkkel hadilábon álltunk, ám így is tovább növeltük a különbséget a szünetre. (41-29) A harmadik tíz percben csökkent a támadás befejezéseink hatékonysága ám továbbra is sikerült ráerőltetni az akaratunkat a hazaiakra, így tovább duzzadt az előnyünk. (57-41) Az utolsó felvonásban a védekezésen látszott leginkább, hogy szűk a rotációnk, zárkóztak a szentesiek, de okosan, az idővel is játszva a győzelem egy percig sem forgott veszélyben. (73-62, a pályán...)

A második találkozón már nem csak kevesen, kicsit „kevesek” is voltunk... Az első percekben tartottuk a lépést a szolnokiakkal, akik az első negyed végi rövidzárlatunkat kihasználva 10 pontos előnyre tettek szert. A második etap teljesen hullámzó játékot, ám kiegyenlített eredményt hozott, sok hibával és kevés találattal mindkét oldalon. A harmadik és negyedik játékrészben azonban megtörte ellenállásunkat, és felülkerekedett a túlerő.

Mérész Tamás edző: Sajnos megint kevesen voltunk. Az első mérkőzésen nyertünk, voltak nagyon szép megoldásaink és jól játszottunk. A második mérkőzésen már kiütközött a fáradtság, mind fizikailag mind fejben elfáradtunk. Gratulálok a srácoknak az első mérkőzéshez!

 




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület