2022-03-19 18:00:00 / Regionális Fiú Kadett bajnokság, Alapszakasz

Két negyeden át jól állták a sarat a fiúk

Nagykőrösi Sólymok KE - Miklósi Kékrókák KE 45 -73 (15-13, 13-16, 9-21, 8-23)

Sólymok: Kajári Levente 13/9, Herczeg Dávid 11/3, Szurnyák Zsombor 9, Szarka Zsombor 5, Pápai Kevin  5/3, Bognár Máté 2, Márton Milán, Balog Zalán, Tóth Ambrus, Farkas Albert; Edző: Molnár Bence

Kadett fiainkra kemény erőpróba várt szombat délután a Rákócziban, a hatalmas fizikális fölényben lévő Kékrókák ellen.

A csapat létszámot illetően jobban álltunk, mint ellenfelünk, hiszen végre 10 játékos is szerelést tudott ölteni, ám súlyban és magasságban is óriási különbség mutatkozott  a két csapat között...

Mindez azonban nem zavarta a fiúkat, akik bátran beleálltak a csatába és sok mozgással, gyors játékkal egy félidőn át - amíg erővel bírták - fel is vették a versenyt a vendégekkel.

Az első negyedben fej-fej mellett haladt a két együttes. Pápai Kevin távolról avatta fel a gyűrűt, Kajári Levente emelt rá jól, Herczeg Dávid két betörése is sikeresnek bizonyult, Szarka Zsombor is megtalálta a rést a „tornyok” között, Szurnyák Zsombor pedig nagy csatákat vívott a palánk alatt a lepattanókért. Sajnos a büntetőkkel hadilábon álltunk, ám a játékrészt így is előnnyel zártuk, mert Kajári Levi az utolsó percben elsüllyesztett egy triplát. (15-13)

A második etapban sem hullott kosáreső, minden dobóhelyzetért, minden apró lehetőségért óriási csatát vívtak a srácok. Védekezésben is erőn felüli nyújtottak, nem engedték kibontakozni ellenfelüket. Levi vágott be egy triplát a negyed elején, ezt követően Szurnyák Zsombor ügyesen fordult be és megtalálta a gyűrűt a kezek sűrűjében, majd csak faultok árán tudták megállítani, a büntetőket pedig értékesítette. Dávid kétszer is nagyszerűen kígyózott át a védők között ezzel négy pontot tett a közösbe. Álltuk a sarat, de a negyed végén ezúttal a vendégek zártak triplával, a dudaszó pillanatában beeső hárompontos pedig már vendégelőnyt jelentett a szünetre. (28-29)

A fordulást követően még néhány percig jól tartotta magát csapatunk, ám egyre jobban kiütközött a hatalmas fizikális különbség. A keményen védekező miklósiak teljesen kiszorítottak bennünket a festékből, távolról pedig ritkán értek célt a dobások. Dávid és Levi a hárompontos vonalon túlról is betalált, ezzel még tapadtunk, ám a negyed végére elfogytunk...

A záró felvonásban sem védekezésben, sem támadásban nem tudtuk felvenni már a versenyt ellenfelünkkel, a fiúk mentek előre, hajtottak becsülettel, de a túlerővel szemben tehetetlenek voltak. Akadtak momentumaink ekkor is, néhány ügyes megoldás, gyors indulásból szerzett szép találat, de felőrölte csapatunkat a nagyon jó erőkből álló Kékrókák.

 




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület