Gyula bevéve, juniorjaink hozták a kötelezőt...
Gyulasport NKFT - Nagykőrösi Sólymok KE 59 -76 (17-19, 14-22, 14-21, 14-14)
Sólymok: Kovács Bálint 19, Kovács András 19, Rácz Zénó 19, Baranyi Zsolt 8, Balla Levente 5, Jankó József 4, Bányai Barnabás 2; Edző: Fehér Ádám
Junior fiaink foghíjas kerettel keltek útra kedden délután Gyulára, de a meccs így is a „kötelező győzelem” kategóriájába tartozott.
A kezdés ennek ellenére meglehetősen nyögvenyelősen indult. A feldobást követően Kovács András révén megszereztük a vezetést, ám a következő találatunkra majd két percet kellett várni, és az első negyed közepén egy triplával még a hazaiak álltak előbb egyetlen ponttal. (9-8) Ekkor ébredezett a csapat, Kovács András és Rácz Zénó pedig többször is megtalálták a gyűrűhöz vezető utat, és sikerült ellépnünk hat ponttal. A játékrész végén védekezésünk megingásait kihasználva felzárkóztak a gyulaiak. (17-19)
A második tíz percben sem parádézott együttesünk, sok volt a hiba, de akadt néhány ügyes befejezés is, és az akaratunkat azért sikerült ráerőltetni a hazaiakra. Gyulai kosarakkal indult ez a szakasz, rövid időre vissza is vették a vezetést, mert 12-2-es futással ismét nekünk állt a zászló. (23-31) Újabb megtorpanás, zárkóznak vendéglátóink, ám 9-0-s rohanással verjük vissza a fordítási terveiket. (31-41)
A fordulást követően sem hozták a fiúk az edzőjük által elvártakat, hiányzott a koncentráció, akadozott a játék, de a különbséget sikerült így is tovább növelni, elsősorban Kovács Bálint és Rácz Zénó találataival, akik ketten együtt 19 (Bálint 10, Zénó 9) pontot tettek a közösbe a harmadik negyedben. Egy 9-0-s futással pedig megnyugtató előnyre is szert tettünk, (36-52) az etap végén pedig 17 pontos Sólymok vezetést mutatott a tábla. (45-62)
Az utolsó játékrészben sem brillíroztak a fiúk, a fórt azonban még sikerült duzzasztani, mert a hullámzó meccsbe ismét beletettünk egy 10-0-s szakaszt, ami Jankó Józsi két kosarával zártunk le, ám a meccs végén a hazaiak tudtak kozmetikázni, és visszajöttek 20 pont alá. (59-76)
Ha nem is acélos teljesítménnyel, de a várakozásunknak megfelelően hozta a meccset csapatunk.
Fehér Ádám edző: A győzelemhez gratulálok a fiúknak...