Több hiányzó ellenére is tisztes helytállás
Nagykőrösi Sólymok KE U20 – Vasas Akadémia U20 70-92 (20-18, 13-33, 20-17, 17-24)
Sólymok: Kövecs Martin 19/6, Mester Márk 15/6, Tóth Márk 10/3, Szrapkó Ádám 10, Kakulya Sándor 8/6, Andó Levente 8, Kozma Ákos, Blahut Bence, Nyerges Gergő, Méhesi Ákos, Bartus Levente
Edzők: Kovács Sándor, Fehér Ádám
Ősszel a fővárosban játszott találkozó a Vasas sikerével zárult, ahol csapatunk legeredményesebb játékosaként Fehér Péter 41 pontot szerzett. Ezúttal Peti az influenzával és a lázzal küzdött, így sajnos nem vállalhatta a szereplést, örülhetünk, hogy legalább a felnőttben ott volt ebben az egészségi állapotban. Magas emberünk, Bozóki Marci szintén nem tudott pályára lépni, ami esélyeinket tovább rontotta.
Ennek dacára nagyszerűen kezdtek a fiúk. Andó Levi kosarával indult a meccs, és az első három találatunkat ő jegyezte. Felváltva estek a kosarak, nagyobb előnyt egyik csapat sem tudott szerezni. Mester Márk büntetőzött jól és vert be egy triplát is, majd a negyed végén Kakulya Sanyi célzott jól távolról, ezzel 20-18-ra nyertük az első játékrészt.
A második tíz percben egyre jobban kibontakozott a vendégek magassági fölénye, és a játékrész utolsó perceiben át is rohant rajtunk a fővárosi gárda. Kövecs Martin duplája és triplája után még vezettünk 25-23-ra, de onnan jött a Vasas henger. Hiába akartunk, sokat kapkodtunk, nem nagyon találtunk gyűrűt, nem tudtuk megfékezni a gyors Vasas támadásokat, így a negyedet húsz ponttal nyerték a vendégek.
A szünetben megnyugtatta a fiúkat a Kovács Sándor, Fehér Ádám edzőpáros, és a harmadik negyedet újra a bátor játék jellemezte. A támadásoknál jól koncentrálva, masszívabb védekezéssel sikerült némiképp faragni a hátrányból, és összességében ez az etap a miénk volt. Mester Márk triplája nyitotta a játékrészt, Kakulya Sanyié zárta. Közte pedig Szrapkó Ádám villant többször, és Tóth Márk, Kövecs, Kakulya volt még eredményes. 20-17-re hoztuk a negyedet, de összességében 15 hátránnyal vágtunk neki az utolsó tíz percnek.
Ami sajnos már nem sok sikerélményt tartogatott számunkra. Két jól irányzott távoli Kövecs és Tóth részéről némi szépségtapaszt jelentett, gyűjtötte pontjait még Andó, Szrapkó, Mester is, de már nem sikerült közelebb zárkózni, és az esélyesebb Vasas győzelmével zárult a találkozó.
Szégyenkezésre természetesen semmi ok, a korosztályhoz képest is fiatal csapatunk (több 17-18 évessel a soraiban) tisztességgel helytállt a magyar utánpótlás-nevelés egyik fellegvára ellen is. Következik idegenben (február 10-én), az otthonában eddig egyszer botló, dobogóért hajtó Nyíregyháza Blue Sharks U20 csapata. Könnyű kirándulásra aligha számíthatunk…
Kovács Sándor edző nyilatkozata: Egy jó szerkezetű Vasas Akadémia ellen szerepeltünk, akiknek minden posztra legalább két jó játékosuk van. Nálunk, fiatal csapatunkból hiányzott a rutinos és ponterős Fehér Peti, és az egyetlen magas benti játékosunk Bozóki Marci betegség miatt. Az viszont bizakodásra adott okot, hogy a budafoki U20-as és a békéscsabai junior meccseken jól játszottunk, és ezt a formát sikerült átmentenünk a mai meccsre is. Jól is kezdtük a találkozót, bátran játszottunk, és fegyelmezett támadásokat vezettünk. De a magassági fölény miatt fokozatosan kezdett kialakulni a "papírforma" különbség, ám ennek ellenére volt tartásunk, nem adtuk fel. Dicséret illeti a csapatot, a juniorok szépen fejlődnek és bátran játszanak az U20as meccseken. Gratulálok a csapatnak!
http://hunbasket.hu/merkozes/x1819/hun2au20/hun2au20_306