2022-01-22 19:00:00 / NBI/B U20 Piros csoport, Alapszakasz 17. forduló

Megszorongatta esélyesebb ellenfelét U20-as csapatunk

Óbudai Kaszások U20 - Nagykőrösi Sólymok KE U20 80-74 (20-15, 23-14, 16-17, 21-28)

Sólymok: Mester Márk 21/3, Nyerges Gergő 16, Kocsis Attila 15/3, Kakulya Sándor 11/9, Filep Áron 5/3, Kis Bence 4, Hőgye Attila 2, Kozma Gergő, Rácz Zénó, Méhesi Ákos;

Ezúttal is foghíjas keret állt Molnár Miklós edző rendelkezésére, mert ugyan köszönthettünk visszatérőket is, (Filep Áron, Hőgye Attila) de továbbra is akadnak betegek, karanténban lévők is, és a meccsre elutazók közül sem volt mindenki bevethető szombat este, a Kaszások otthonában, ahol eddig mindössze két csapat tudott nyerni, így az élboly tagjai közül sem sikerült mindenkinek. Az esélyek tehát nem mellettünk szóltak...

A feldobás után ezt gyorsan jelezték is a hazaiak, akik egy hazai hárompontossal indítottak, és 10-1-es futással. Mester Márk és Kocsis Attila találata féket jelentett, de közelebb jönni nem sikerült, mert újabb Kaszások tripla landolt a gyűrűnkben. Kis Bence és Mester Márk büntetőzött hibátlanul, közte Gergő betörésből volt eredményes, (14-11) ekkor megint csak trojkával verték vissza a közeledésünket. Filep Áron tempóval köszönt be, Kocsis Attila nagyszerűen tört be és ott lihegtünk a hazaiak nyakán (17-15) Távolról azonban egy kísérletünk sem ért célba, nem úgy a Kaszásoknál, akik az 5. triplájukkal zárták az első negyedet. (20-15)

A második tíz percben is hajtott, küzdött csapatunk, de időnként jókora hibák csúsztak a védekezésbe, a támadójáték pedig továbbra is vékonyra sikeredett. Akadtak azonban remek megoldások is, és a harcosságot mutatja, hogy Kocsis Attila, Nyerges Gergő és Mester Márk is abból volt eredményes, hogy előtte támadólepattanót szedett. Kocsis Attila pedig sorra harcolta ki a faultokat, még úgy is, hogy az ellene elkövetett szabálytalanságoknál több esetben néma maradt a síp, viszont neki - meglehetősen „könnyű síppal” - már a 4. személyi hibát fújták be, így Attila a kipontozódást megúszandó, hosszú ideig a padra kényszerült...  A játékrész közepén 9-0-s Kaszások futással az addigi legnagyobb különbség alakult ki, (36-23) időt is kértünk. Kakulya Sanyi óriási passzát Gergő váltotta pontokra, Kis Bence brusztolta be közelről, Sanyi egy tempóval iratkozott fel pontszerzőnek. A mezőnyben egyenrangú partnerek voltunk, a dobóteljesítményünk azonban elmaradt a hazaiakétól, így az első félidő végére 14 pontra duzzadt a hátrányunk. (43-29)

A harmadik etapban keményedett a védekezésünk, több eladott labdába kergettük ellenfelünket, és eredmény tekintetében is kiegyenlített tíz perc következett. Mesti lépett be jól a palánk alá kétszer is, ki is használta a saját magának kialakított helyzetet, Gergő mezőnyből és a büntetővonalról gyűjtött 4 pontot, Mesti is hozzátette egyet büntetőből, de már a büntetőzésnél is többször baj volt az irányzékkal. Sanyi törte meg a jeget a kinti dobásoknál, megszerezte első triplánkat, ezzel 10 alá jöttünk. (49-41) Sokáig nem örültünk, a válasz is hármasból érkezett. Gergő volt elemében, betörése 2+1-es kombinációval zárult, „Sanyika” pedig egy perc alatt két sapkát osztott ki. (Ebből a műfajból már négynél jártunk, Nyerges Gergő és Kocsis Attila is kiosztott korábban egy-egy blokkot.) Hőgye Attila is bejelentkezett egy jó befejezéssel, de a hazaiak kinti dobása újra a gyűrűben landolt. A játékrész végén két percig egyik csapat sem talált gyűrűbe,  így maradt a 13 pontos különbség a záró szakasz előtt. (59-46)

A negyedik felvonás Kaszások kosárral vette kezdetét, de -15-nél sem adtuk fel... Mesti közelről és távolról is bevágott egyet-egyet, csak a védekezésünk lyukas volt, így a válasz sem maradt el. Amíg nálunk – több elhibázott mellett- négy büntető kötött ki a gyűrűben, addig hazai részről közelről és távolról is születtek kosarak, a negyed közepéig nem sikerült faragni a hátrányt. (68-55) Ám ekkor nagy hajrát indítottunk! Mesti labdát szerzett, végig is vitte, értékesített egy büntetőt, majd Nyerges Gergő újabb villanása jelentett két pontot. Kakulya Sanyi elsüllyesztette egy triplát és a 8-0-s futással nyílttá tettük a meccset. (68-63) Eladott labdánkat azonban triplával büntették, ám a lendületünk nem tört meg, tovább kapaszkodtunk. Kocsis Attila tépett le egy támadó lepattanót, és tette vissza, Áron pedig a hárompontos vonalon túlról kínálta meg a gyűrűt, (71-68) egyetlen triplányira voltunk ellenfelünktől 2 perccel a vége előtt. Időkérések itt is ott is, a hazaiak büntetőkkel elléptek, (76-68) Sanyi triplájával azonban jövünk vissza. A végjátékban elhibázzuk a dobásokat, az óbudaiak betalálnak, a meccs eldőlt, ám búcsúzóul Kocsis Attila majdnem félpályáról vág be egy triplát dudaszóra. (80-74)

Jó kis meccs volt! Tartalékosan sem vallott szégyent csapatunk, megszorongatta jó erőkből álló ellenfelét. A bravúrgyőzelemhez azonban valamivel több kellett volna, mert az akarat és a küzdőszellem nem hiányzott, a jobb dobóteljesítmény azonban igen... Na de majd (január 30-án) vasárnap! A következő meccset könnyebben be lehet, és be is kell húzni hazai pályán... Hajrá fiúk!

Molnár Miklós: Ilyen dobóteljesítménnyel nem lehet meccset nyerni.




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület