2021-12-11 15:30:00 / Regionális Fiú Kadett bajnokság, Alapszakasz

Zsombi extrájával zsebben a győzelem!

Szentesi KK - Nagykőrösi Sólymok KE 61-65 (13-19, 13-11, 9-20, 26-15)

Sólymok: Szurnyák Zsombor 42, Jakab Roland 10/6, Csapó Marcell 6, Márton Milán 3/3, Tóth Ambrus 3/3, Bognár Máté 1, Balog Dávid

December 11-én, U16-os és U18-as csapatunk is Szentesre volt hivatalos, és a két korosztályos párharcban elsőként a kadettek léptek pályára, ám nem a legjobb előjelekkel.

A papírforma alapján egyáltalán nem esélytelenül várhattuk a találkozót, azonban sérülések, betegségek és karantén miatt nagyon szűkös létszám állt Molnár Bence edző rendelkezésére.

Akik azonban bevethetők voltak beleadtak mindent, és a feldobás után nekiestek ellenfelüknek. Szurnyák Zsombor avatta fel a gyűrűt, vezettünk is, ám az első negyed közepén fordított a Szentes. Márton Milán és Jakab Roland egy-egy triplát süllyesztett el, ezzel újra nálunk volt az előny és ezt a meccs végéig már nem is adtuk ki a kezünkből, de ezért tenni is kellett...

A második negyedben a védekezésünk jól működött, ám a támadások hatékonysága visszaesett, Zsombi húzta a szekerünket, a pontok száma egyedül az ő neve mellett szaporodott, mivel csak ő talált gyűrűbe ebben a 10 percben. Faragott hátrányából a hazai csapat, de az előny nálunk volt a szünetre. (26-30)

A fordulás után egalizált a Szentes, de mielőtt nagyobb baj bekövetkezett volna, Zsombi, a levegő ura kétszer is a kosárba helyezett, majd Tóth Ambrus engedte el kiválóan a hárompontos vonalon túlról. Az irányítás újra a kezünkben volt, ám a szűk rotáció azért nem sok jóval kecsegtetett. Zsombi azonban megállíthatatlanul termelte a kosarakat és Csapó Marcell is nagyszerűen használt ki két helyzetet is, a védekezésről pedig mindennél többet mond a harmadik negyedben kapott 9 pont. A játékrész végére alakult ki az addigi legnagyobb különbség, 15 ponttal vezettünk. (35-50)

A záró etapot Jakab Roland triplájával indítottuk, de a jelentős különbség ellenére sem lehetett egy pillanatra sem megnyugodni, hiszen egyre jobban kiütközött a létszámprobléma. A nagyot hajrázó hazaiak egyre közelebb jöttek, ám Zsombi korlátlan úr volt a palánk alatt, és fáradhatatlanul szórta a kosarakat. Rajta kívül csak Roland talált gyűrűbe, a védekezésünk már nem állt össze, és az utolsó percben már csak kettő pont maradt meg az előnyünkből. Az utolsó momentum viszont a miénk volt, Zsombor tette fel közelről, és az ő extra teljesítményének is köszönhetően megszületett az idei szezon első U16-os győzelme! Szép volt Zsombi! Bravó srácok!

Molnár Bence edző: Három negyeden keresztül jól játszottunk, és megnyugtató előnyre tettünk szert. A végére eléggé elfáradtak a srácok a szűk keret miatt, azonban több jó védekezésnek köszönhetően sikerült megtartani az előnyt és megszerezni a győzelmet. Gratulálok a csapatnak!

 




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület