Csillagos ötös!
Pityke KSE - Nagykőrösi Sólymok KE 51-96 (8-24, 15-24, 15-25, 13-23)
Sólymok: Hőgye Attila 31/6, Kéri Krisztofer 26, Rácz Zénó 18/12, Jankó József 17, Baranyi Zsolt 4
Junior csapatunk a legutóbbi meccsen hat emberrel vette fel a küzdelmet a Vásárhely ellen, ám reméltük, hogy a következő mérkőzésre már valamelyest javul a létszám helyzet. Hát nem... A gondok tovább szaporodtak (újabb betegségek, karantén) így szerda délután az összes bevethető játékosunk a pályán volt a feldobásnál a Toldi iskola tornatermében, ahol „idegenbeli” városi rangadóra került sor.
Fehér Ádám edző, miután ellátta taktikai utasításokkal, és „kijelölte a kezdő ötöst”, kissé lehangoltnak tűnt kispadi magányában, de nagyon bízott a fiúkban, hogy öten is megoldják valahogy... Ám amit látott gyorsan jobb kedvre derítette, hiszen a fiúk megoldották, és nem is akárhogyan...
Hazai, vagyis Pityke kosárral indult a meccs, erre Hőgye Attila válaszolt azonnal, ám beesett egy Pitykés tripla, majd hamarjában még egy, de ettől nem estünk pánikba, a gyors támadásaink végén Attila és Krisztofer is betaláltak közelről, így 8-8 ra állt a meccs öt perc játék után. Ekkor azonban robbantottunk és állva hagytuk riválisunkat. Zénó egymás után süllyesztett el két triplát, Attila, Krisztofer és Zsolti pedig közelről célzott jól, majd a 16-0-s futásunkat újabb Zénó trojka és egy büntető zárta.
A szenzációs öt perc padlóra küldte a Pitykéseket, fiaink pedig a második etapban is robogtak tovább, egy 11-2-es negyedbeli rajttal. Attila is bevágott egy hárompontost is, és nagyszerűen érvényesítette magasságbeli fölényét a befejezéseknél is és a lepattanók szerzésében is, ez utóbbi kategóriában Jankó Józsi is jeleskedett. Attila és Zénó újabb trojkája után pedig már tetemes, 25 pontos előnyt szereztünk. Mindenki nagyon odatette magát, koncentráltan és fegyelmezetten játszott, ügyelve a faultokra is, hiszen egy esetleges kipontozódás sokba kerülhetett volna. A palánk alól kiszorított hazaiak távoli kísérletei közül 4 is a gyűrűnkben landolt a második tíz percben, de az óriási elánnal játszó csapatunk az első félidő végén még így is látótávon kívül tartotta a Pitykét.
A fordulást követően sem változott a helyzet szerencsére, nagyon jól mentek a fiúk, sok gyors indítással és könnyű kosárral, 9-0-s szakasszal tovább nőtt a különbség. Józsi is elkapta a ritmust a befejezéseknél is, a harmadik negyed közepén - alig akartunk hinni a szemünknek - már teljesen leszakítottuk ellenfelünket, 40 pontra duzzadt a fórunk. (29-69)
A meccs ugyan eldőlt, de a srácok fáradhatatlanul termelték tovább a kosarakat, és ahogy a harmadikat, úgy a 4. negyedet is 10 ponttal nyerték meg. Józsi egyre jobban belemelegedett, nagyon élt a palánk alatt, Krisztofer pedig a gyors indításokat váltotta pontokra sorozatban. Óriási munkát végzett csapatunk, nagyon szép győzelemmel leptek meg bennünket.
Fehér Ádám edző: Őszintén megmondom, nem számítottam erre… Mérhetetlenül büszke vagyok a fiúkra! Amilyen erőt képviseltek öten, brutális! Minden tiszteletem! Kezdek kicsit belefáradni, hogy a második szezonom velük, és nem sikerül kiállnunk a minimum tíz fővel. A srácokon is érzem ezt… Kevesen vagyunk, kell még 5-6 játékos minimum! Gratulálok a csapatomnak még egyszer!