2021-12-02 17:45:00 / Regionális Fiú Kadett bajnokság, Alapszakasz

Kár a végéért…

Nagykőrösi Sólymok KE - Szolnoki Olaj KK 61-67 (11-13, 14-16, 20-14, 16-24)

Sólymok: Szurnyák Zsombor 36, Pápai Kevin 8, Kajári Levente 8, Balog Dávid 5, Márton Milán 2, Balog Zalán 2, Jakab Roland, Csapó Marcell, Tompai Zsombor

Molnár Bence edző sem volt könnyű helyzetben a csapatösszeállítást illetően csütörtök délután, hiszen sajnos az U16-os fiú keretnek is akadnak hiányzói. Együttesünk tartalékosan is megcélozta azonban a győzelmet, és nem is jártunk messze a sikertől...

A vendégek kezdtek azonban nagyobb elánnal és ponterősebb játékkal, 0-6 után köszönt be Szurnyák Zsombor, de a szolnokiak pontosabb befejezésekkel előrébb jártak. Az első negyed végén a keményedő védekezés mellett, Zsombor és Kajári Levente kosaraival feljöttünk.

A második etap elején két két találat született mindkét oldalon, ám ezután egy rövidzárlatunkat jól kihasználva 10-0-s futással meglépett a Szolnok. Molnár Bence időkérése során rendezte a sorokat, és összszedett játékkal a negyed végére a 12 pontos hátrányból nyolcat lefaragtunk. (25-29)

A fordulást követően nagyon kiélezett, izgalmas versenyfutás vette kezdetét. Zsombor vezérletével egyenlítettünk, majd a vezetést is átvettük, ám hiába rogysztottuk meg ezzel egy kicsit a vendégeket, nagyobb előnyre nem sikerült szert tenni, mert elemi hibákat vétettünk elöl és hátul egyaránt. Fej-fej mellett haladt a két együttes, a harmadik szakasz végén egyetlen kosárral nálunk volt a fór. (45-43)

Az utolsó játékrészben is zajlott a hajsza, hol itt, hol ott volt az 1-2 pontos előny, a 7. percre ugorva viszont az addigiakhoz képest nagyobb, két találatnyi volt a különbség a javunkra. A végjátékban azonban a hosszabb paddal rendelkező vendégek bizonyultak frissebbnek, és jobban koncentráltak a támadás befejezéseknél is, így az utolsó három percben 12-0-s rohammal megnyerték a meccset.

Molnár Bence: Sajnos nem tudtunk teljes csapattal felállni, a sok hiányzó miatt szűk rotációval játszottunk, ami néha még is látszott. Sokszor meggyűlt a bajunk ellenfelünk letámadásával, ami miatt sok labdát adtunk el. Voltak jobb periódusaink, viszont ez nem volt elég a győzelemhez. Gratulálunk a Szolnoknak!




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület