2021-11-06 14:00:00 / Regionális Fiú Serdülő bajnokság, Alapszakasz

„Átestünk a tűzkeresztségen...”

U14-es fiú csapatunk Mérész Tamás edző irányításával vágott neki a 2021-2022-es idénynek, és szombaton került sor a debütálásra a Serdülő Regionális Bajnokságban. A Dél-Keleti régió első játéknapjára Szentesre utazott együttesünk, ahol két mérkőzés várt rájuk.

Ebben a korosztályban is alaposan megváltozott a játékos keret, többen feljebb léptek a kadettbe, érkeztek gyerekek az U12-ből, és újoncot is tudhatnak soraiban „serdülőink”. S, itt is, mint szinte minden korosztályban – ám nem csak nálunk, hanem sok egyesületnél –befolyásolja a keret összeállítását és a létszámot az oltatlanság, a védettségi igazolvány hiánya.

Ami azonban a legnagyobb pozitívum, hogy ebben a korosztályban is elkezdődött a bajnokság, és U14-es csapatunk bemutatkozás megtörtént. Győzelmet a pályán nem sikerült még elérni, ám az egyik találkozót 2-0-val csapatunk könyvelheti el győzelemnek, mert ellenfelünk nem a szabályoknak előírt létszámban jelent meg.

Békési SZSK - Nagykőrösi Sólymok KE 0-2

(pályán elért eredmény: 49-27)

Vásárhelyi Rakéták/A  - Nagykőrösi Sólymok KE 101-55 (24-9, 32-14, 14-17, 31-15)

Sólymok: Tompai Zsombor 17, Pálfi Marcell 14, Mészáros Zsombor 7, Vida Marcell 6, Csapó Marcell 5, Schleisz-Bognár Kristóf 4, Király Gábor 2, Nana József Márk, Nagy Dániel, Faith Alex

Mérész Tamás: Átestünk a tűzkeresztségen. Az első mérkőzésen nagyon megilletődötten játszottunk. Látszott, hogy két éve nem tudtunk rendesen edzeni és játszani. A második mérkőzésen már voltak jó dolgok, de nagyon sok ziccert hibáztunk és a védekezésünk sem volt tökéletes. Van min dolgoznunk, edzünk tovább, próbáljuk kijavítani a hibáinkat.

 




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület