„Jobb döntéseket kell hoznunk ahhoz, hogy meg tudjunk nyerni ilyen meccseket...”
Nagykőrösi Sólymok KE U20 –TF-BP U20 78-96 (24-24, 20-28, 14-26, 20-18)
Sólymok: Kakulya Sándor 21/15, Kocsis Attila 20/3, Rácz Zénó 12/3, Fruktusz Kevin 11/3, Nyerges Gergő 6, Kis Bence 5, Blahut Bence 3/3, Kozma Gergő, Márton Máté, Mester Márk;
A múlt heti - Beszterce KK elleni - nagyszerű győzelem, és helyenként parádés játék adott egy jókora löketet U20-as fiainknak, ám annak megismétléséhez bravúrra lett volna szükség a szombat délutáni mérkőzésen, a TF-BP fiataljai ellen. Nem csak azért, mert a salgótarjániaknál jobb csapat érkezett a Kossuthba, hanem elsősorban azért, mert a mieink sok hiányzóval, több alapembert nélkülözve léptek pályára. A sérülések, betegségek mellett a mérkőzés utáni felnőtt meccset szem előtt tartva, Mester Márk is csak a padról figyelte, hogy a fiúk nagyon elszántan és jól is kezdték a mérkőzést.
Ugyan, a feldobást követően 0-5-el indított a TF, ám az első kosarunk máris nagyon látványos támadásból született. Kakulya Sanyi szenzációs passzával emelkedett magasra Kocsis Attila és értékesítette a ziccert. Óriási iramban indult a meccs, a rohanásban pedig a jó megoldások és a bosszantó hibák váltogatták egymást. Az ügyesen megszerzett labdát, a következő pillanatban könnyelműen eladtuk, és ehhez hasonló jelenetek sorát hozta az első tíz perc, (majd a folytatás is), de több volt a jó megoldás az első negyedben, aminek köszönhetően átvettük a vezetést is. Ebben a játékrészben a büntetők és a triplák jelentették találataink nagyobb részét. Attila, Zénó és Kevin célzott jól a büntetővonalról, ebből összesen 9 pontot szerezve, míg „Sanyika” a hárompontos vonalon túlról szerzett ennyit, laza csuklóval elengedett három remek dobásával. Végig együtt száguldott a két csapat, és a pörgős játékban Attila két labdaszerzése eredményezett két mezőnytalálatot a végén, előbb ő maga volt a befejező is, a másodikat Kevin váltotta pontokra. A vendégek is jöttek lankadatlanul, egalizáltak is a dudaszó előtt, ám ehhez azért kellettünk mi is, figyelmetlenséggel, eladott labdával... (24-24)
A hibákból néhány hajmeresztő írható a nagyon rohanós játék rovására, de a küzdés és hajtás olyan nagy nézőtéri tapsot kiváltó kosarakat hozott, mint például Sanyi zseniális passzából Kevin betörése a második negyed elején, ami faulttal párosulva plusz egy értékesített büntetőt is eredményezett. Attila és Nyerges Gergő folytatták a pontszerzést, és ekkor állt döntetlenre a meccs utoljára (31-31) A nagyobb rotációval rendelkező fővárosiak futottak egy 14-0-s szakaszt, ami tulajdonképpen döntőnek is bizonyult a végelszámolásnál. A lepattanók megszerzéséből második szándékból érkeztek a kosarak egymás után, és eladott labdát is ajándékoztunk ismét. A gólcsendünket Zénó kosara törte meg, ami előtt Kevin még kiosztott egy blokkot. Zénó a kettes után előbb egy hármast süllyesztett el, majd egy büntetőt is a helyére tett, ezzel faragtunk a hátrányból. Blahut Bence tette a labdát Kevinnek, aki távolról suhintott a gyűrűbe, Sanyi büntetőből volt eredményes a negyed vége előtt, Gergő pedig egy támadólepattanót pöcizett vissza, így a hátrányt tekintve 10 alatt jártunk a dudaszónál. (44-52)
A fordulást követően is megtalálta a réseket a védekezésünkben a TF, és növelték is előnyüket. A „rövid pad” egyre jobban érződött, fáradtunk és tompultunk, a lelkesedés azonban nem csökkent, mentek a fiúk továbbra is ahogy a csövön kifért. Sajnos ez eredményességgel kevésbé párosult. A harmadik negyedet két perc pontcsend után, Bence pontokkal kezdtük. Először Kis Bence két büntetője landolt a gyűrűben, majd Blahut Bence balosa sült el távolról, triplát érően, és újra Kis Bence jött, ezúttal a palánk alól gyömöszölte be harcosan. Időt kért azonban Molnár Miklós, mert mint ősszel a falevél, olyan ütemben potyogtak a TF kosarak, és távolodtunk a győzelem lehetőségétől. A „látványelemek” tárháza azonban nem fogyott ki, Sanyi vágott be egy pazar triplát, Zénó egy tempóba állt bele jól, Blahut Bence pedig adott egy „sapkát” ellenfelének... Sanyi büntetőkkel növelte pontjaink számát, azonban a sokkal frissebb TF könnyű kosarakkal ellépett 20 egységgel a játékrész végére... (58-78)
A fiúkban maradt még tartalék, és nem feladva a meccset indították útjára a labdát a negyedik negyedben. TF találat született elsőként, majd az agilis Kis Bence szerzett labdát, és a támadást „Sanyika” fejezte be, nem sokat cicomázva, messziről bebombázva egy triplát. Ezt ugyanebben a percben megismételte közelebbről is, ez kettőt ért, ahogy Zénó kosara is ügyes vállalásból. Gergő és Attila a körtében vívtak csatát és zárták akciójukat kosárral, Attila ezt követően távolról is bátran vállalkozott és jól is tette, a triplát érően kötött ki a labda a gyűrűben. (72-88)
A kisebb kézsérülés miatt percekig pihenő Kevin harmadik blokkját is kiosztotta a meccsen, és sokadik harcos labdaszerzése után Attila lódult meg és tört eredményesen a gyűrűre, ezt követően büntetőből is betalált, ahogy Kis Bence is. Nagyobbat faragni azonban nem sikerült, mert a védekezés is szellősnek bizonyult, és a helyzeteket is elpuskáztuk. Az utolsó találat Attila révén a miénk, ezzel ezt a negyedet megnyertük, a győzelemnek azonban a TF örülhet.
Azért a három alapember (Mester Márk, Filep Áron és Kasza Hunor) játékával azért ez közel sem lett volna ennyire egyértelmű...
Molnár Miklós edző: Sajnos nem játszottunk jól. A hozzáállással elégedett voltam, de jobb döntéseket kell hoznunk ahhoz, hogy meg tudjunk nyerni ilyen meccseket.