2021-03-14 14:00:00 / Regionális Fiú Kadett bajnokság, Alapszakasz

„Ez igazi férfi munka volt!” 

Kadett fiú csapatunk meglehetősen szűk létszámmal tudott felsorakozni a szolnokiak elleni párharchoz szombaton, mely ráadásul két mérkőzést jelentett. A kialakult helyzetben immáron nem először fordul elő, hogy egy napon és helyszínen játssza le idénybeli két meccsét a két csapat. Ezúttal is így történt, ám a Tiszakécskén rendezett két mérkőzésen mindössze hat játékos tudott Fehér Ádám edző rendelkezésére állni, ami sok jót nem ígért az eredmény szempontjából. Ám a fiúk – az egyetlen csere lehetőséggel is – nagyon kitettek magukért, és remekül küzdöttek, melynek eredményeként az egyik találkozót sikerült győzelemmel zárni.

Az első meccsen gyors játékkal, Andris és Zsolt pontjaival 10 pontos előnyt szereztek a fiúk, az első negyed végére azonban felzárkózott a Szolnok. A második negyedben is a mieink vezettek, az utolsó percben fordított a vendégcsapat, (26-29) és a térfélcserét követően fokozatosan léptek el. Fiaink nagyot küzdöttek a túlerő ellen, erejükből zárkózásra futotta, de a kihagyott büntetők is közrejátszottak, hogy utolérni nem sikerült őket. A negyedik etapban is hajtottak a fiúk, de a befejezésekkel hadilábon álltak és tovább nőtt a különbség.

A második meccsre újult erővel és az előző találkozó tapasztalatait felhasználva lépett pályára csapatunk és szenzációsan elkapták a fonalat, támadásban és védekezésben is felülmúlták a vendégeket. Andris triplája adta meg az alaphangot, majd Levi célzott jól közelről és a büntetővonalról. Majd sorban találtak be a többiek is, és egy 8-0-s, majd egy 10-0-s futással, jelentős előnyt sikerült kicsikarni az első 10 perc végére. (25-9) A második negyed is jól folytatódott, Szurnyák Zsombor volt az első számú pontfelelős, és a nagy akarással küzdő kis csapat tovább növelte a fórt a félidő végére. (48-23) A térfélcserét követően egyre jobban készült el erejével együttesünk, a Szolnok pedig kihasználta fizikai fölényét és jelentősen lefaragta a hátrányt a harmadik negyed végére. (55-44)

A fiúk azonban az utolsó etapban utolsó erőtartalékukat mozgósítva, összeszorított fogakkal küzdöttek, hősiesen védekeztek és a nagyszerű teljesítmény meghozta gyümölcsét, sikerült megnyerni a csatát.

Nagykőrösi Sólymok KE –  Szolnoki KA/B 46-60 (14-11, 12-18, 6-11, 14-20)

Sólymok: Kovács András 15/6, Baranyi Zsolt 15/3, Szurnyák Zsombor 12, Fazekas Dávid 4, Kajári Levente, Pápai Kevin; Edző: Fehér Ádám

Nagykőrösi Sólymok KE –  Szolnoki KA/B 62-51 (25-9, 23-14, 7-21, 7-7)

Sólymok: Szurnyák Zsombor 23, Kovács András 14/6, Kajári Levente 10, Baranyi Zsolt 9, Fazekas Dávid 4, Pápai Kevin 2; Edző: Fehér Ádám

Fehér Ádám: Sajnos az első mérkőzésen elfáradtunk a végére, és nem sikerült végrehajtani azokat a dolgokat, amit elterveztünk, és amivel a második meccset meg tudtuk nyerni. Mérhetetlenül büszke vagyok a srácokra, hogy hatan is végig bírták a 80 percet, küzdöttek, hajtottak, és láttam nagyon szép dolgokat is a játékban! Gratulálok a csapatomnak, ez igazi férfi munka volt! 




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület