2021-02-17 17:30:00 / NBI/B U20 Piros csoport, Alapszakasz 6. forduló

Nem adta olcsón a bőrét U20-as csapatunk az akadémistáknak

Nagykőrösi Sólymok KE U20 - NKA Pécs U20  64-99 (18-25, 20-30, 9-23, 17-21)

Sólymok: Filep Áron 11/6, Kocsis Attila 11/6, Kasza Hunor 10, Kakulya Sándor 9/9, Nyerges Gergő 8/6, Szrapkó Ádám 8, Petrás Vajk 4, Méhesi Ákos 2, Blahut Bence1, Kozma Gergő, Mester Márk; Edzők: Kovács Sándor és Kovács Soma

Tíz nappal korábban Pécsen csapott össze a két gárda, és a mieink foghíjas csapattal nem tudták megnehezíteni a hazaiak dolgát. Szerdán, Kiskunfélegyházán ez volt a minimális elvárás. Ennél nagyobb babérokra nem igazán törhettünk, ahogy ezt az 54 pontos idegenbeli vereség is mutatja…

Az edzői utasításnak megfelelően nem törődtek vele a fiúk, hogy ellenfelük a meccs toronymagas esélyese, bátran nekimentek a pécsieknek, és béklyó nélkül játszottak. Ez egy ideig elégnek is bizonyult a szoros eredményhez. A pécsiek szerezték meg a vezetést, de Nyerges Gergő révén miénk volt az első tripla, majd Hunor, Áron, Szrapi és Vajk közelről fejeztek be ügyes támadásokat és nem hagytuk meglógni ellenfelünket. A negyed végén Kakulya Sanyi hárompontosa is a gyűrűben landolt, majd Attila betörése után hét pontnyi különbséget mutatott a tábla a negyed végén.

A második tíz percben is próbáltuk tartani a lépést, Gergő vágott be egy trojkát nyitányként, Áron találatával pedig kettő pontra jöttünk fel. Hunor ziccert értékesített, majd egy hosszabb hazai gólcsendet követően Sanyi triplája zúgott be. Az etap végére azonban már 20 pontosra is duzzadt a különbség, a szünet előtt még Attila villant, 38-55-el fordultak a csapatok.

A harmadik negyed vendég triplákkal kezdődött. Szrapi négy perc után szerezte első kosarunkat, majd Attila egy triplát süllyesztett el, de elsősorban az eladott labdáink száma szaporodott, (igen sok, 27 lett a a vége…) mivel a sebesség-különbség egyre jobban kiütközött. Ebben a játékrészben nem igazán találtuk a gyűrűhöz vezető utat, a pécsiek rohamai pedig rendre pontokkal zárultak.

Az utolsó etapra ismét visszatértek a pontjaink. Hunor egymás után háromszor küzdötte be magát kosárig, majd Szrapi tette fel jól közelről. Mentek, hajtottak a fiúk és néhány szép támadás mellett a védekezésre is hangsúlyt fektettek, és faragták a hátrányt. Áron és Sanyi hárompontosai után Vajk talált be közelről, 23 pontra csökkentve ezzel a pécsi előnyt. Ennél közelebb azonban már nem sikerült kapaszkodni, a meccs végén a pécsiek 12-0-s futással, zárszóként egy triplával állították be a végeredményt.

A fiúk teljesítményére nem lehet panasz, de az akadémia „más kávéház”… A küzdőszellem dicsérete, hogy a lepattanókért vívott csatákat 36-33-ra nyertük meg, ebben Gergő (9) és Attila (7) járt az élen. A célt, a tisztes helytállást pedig sikerült teljesíteni.




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület