Jöjjön a rájátszás!
BDSEbasket/A - Nagykőrösi Sólymok KE 91-50 (21-15, 27-12, 22-6, 21-17)
Sólymok: Kasza Hunor 10, Rácz Zénó 9/6, Kocsis Attila 9, Szécsény Erhard 7/6, Simon Róbert 5/3, Kis Bence 3/3, Fruktusz Kevin 3/3, Filep Áron 2, Kozma Gergő 2, Irimia Krisztián, Edző: Mérész Tamás
A papírforma nem borult, így alulmaradt junior csapatunk vasárnap, az utolsó alapszakaszbeli mérkőzésén, melyen már a továbbjutást illetően tét nélkül léphettek pályára. Frissek és kipihentek semmiképpen nem lehettek a fiúk, hiszen előző este öten az U20-ban, és hárman a felnőttben is szerepet kaptak…
Ennek ellenére nem tűntek fáradtnak a srácok, jól is kezdtük a találkozót. Hunor kosarával indítottunk, fej-fej mellett haladt a két csapat. A negyed közepén, Erhard két triplát is bevágott, ekkor mi álltunk előrébb, ám az utolsó két percben nem találtunk a gyűrűbe, viszont a hazaiak eredményesen fejezték be támadásaikat. (21-15)
A második negyedben már kevésbé tudtuk tartani a tempót a budaörsiekkel, a támadás befejezések nem sikerültek, és a védekezés is szellősebbnek bizonyult. A hazai csapat pedig kosárral büntette hibáinkat és a félidei szünetre már tetemes előnyt kalapáltak össze, egyre fáradó csapatunk ellen. (48-27)
A harmadik negyed kezdetén 21 pontnyi volt a különbség, ami a hazaiak számára volt a nyerőszám… Mérész Tamás forgatta a játékosokat, de Nem tudunk eléggé koncentrálni, olyannyira, hogy 6 pont került csapatunk neve mellé ebben a 10 percben, egyetlen mezőnykosarunkat Zénó szerezte.
A meccs - és egyben az alapszakasz - utolsó negyedében bejöttek a távoli dobások, öt triplát süllyesztettek el a fiúk, Zénó kettőt is, mellette Robi, Bence és Kevin talált be a hárompontos vonalon túlról.
A meccset az esélyesebb csapat nyerte, de sokadszorra is elismételjük, U18-as csapatunk bemutatkozása az országos főtáblán kiválóra sikeredett! Már három fordulóval az alapszakasz vége előtt megszerezte együttesünk a „C” jelű csoportban a 4. helyet, és bejutott a rájátszásba. Hamarosan tehát újabb hatalmas erőpróbák következnek. Még nem értek véget a csoportküzdelmek, de jelen állás szerint több nagynevű ellenfél, dunántúli és fővárosi túrákkal van kilátásban. Szorítunk a fiúknak, hogy ott is sikerüljön az alapszakaszhoz hasonló szép eredményeket elérni!
Mérész Tamás: Sajnos nagyon rossz százalékkal dobtunk. Védekezésben sem voltunk elég agresszívak, a sorozat terhelés most jött ki rajtunk. Fáradtan mozogtak a srácok. Bízom benne, hogy a következő mérkőzések nem lesznek ilyen sűrűn egymás után, és frissebbek leszünk. Mindent egybevéve gratulálok a srácoknak nagy dolgot vittünk véghez azzal, hogy ilyen kis egyesületként, csapatként továbbjutottunk a csoportból. Nem sokan gondolták ezt a bajnokság elején. Megyünk tovább, és megpróbálunk minél több mérkőzést megnyerni a következő körben is, és meglátjuk, hogy mire lesz majd elég. HAJRÁ SÓLYMOK!