Újabb nagyszerű idegenbeli sikerrel folytatták szereplésüket a kiemelt bajnokságban juniorjaink.
Újpest MT/A - Nagykőrösi Sólymok KE 73-84 (14-19, 20-10, 17-26, 22-29)
Sólymok: Szécsény Erhard 21/15/, Kocsis Attila 18/3, Rácz Zénó 11/3, Fruktusz Kevin 11/3, Filep Áron 9/3, Irimia Krisztián 6, Kozma Gergő 4, Simon Róbert 2, Kis Bence 2; Edző: Mérész Tamás
MEAFC-Miskolc elleni meccsen a tét nem bénította le juniorjainkat, és nagyszerű küzdőszellemmel behúzták a fiúk a sorsdöntő csatát. Ezzel pedig eldőlt, hogy a hátralévő három mérkőzésünk eredményétől függetlenül kiharcolta csapatunk a csoport 4., egyben még továbbjutó helyét, így az alapszakaszt követően a rájátszásban folytathatják a fiúk, a legjobb 24 között. A hátralévő három meccsből az elsőre január 21-én, csütörtökön került sor a fővárosban, ahol az Újpest visszavágásra készült. Kiskunfélegyházán a lila-fehérek álltak győzelemre, és együttesünk óriási hajrával, a végjátékban fordította és nyerte meg a meccset. Így a presztízs mindenképpen jelentősen emelte a tétjét a mérkőzésnek, melyre szűkös kerettel tudott elutazni a csapat. A hétvégi győztes csapatból ezúttal hiányzott legponterősebb játékosunk Kasza Hunor, aki iskolai vizsgája miatt nem tudott jelen lenni. Nem tarthatott a többiekkel a vasárnap bemutatkozó és sajnálatos sérülést szenvedő Erdei Bence sem. Összesen kilenc játékos öltött szerelést, és mindenki nagy becsvággyal készült a pályára lépésre.
A feldobást öt hazai pont követte, triplával indítottak a hazaiak. Első kosarunkat Kozma Gergő szerezte, majd Kocsis Attila szerzett labdát és a támadásból két pontot. Két perc gólcsendet tört meg Szécsény Erhard találata, majd Rácz Zénó köszönt be triplával. A folytatás is a miénk volt, Erhard két hárompontost is bevágott, Irimia Krisztián büntetői után pedig már 10 egységgel álltunk vezetésre.
A negyed végén feljebb jött az Újpest, a második etapot öt pont előnnyel kezdtük, amit növelt Zénó közelije. Ám a védekezés nem zárt megfelelően, és három percig a gyűrűt sem találtuk, fordítottak is a hazaiak. A negyed közepén Kis Bence küzdötte be az egyenlítő kosarunkat (25-25), de ez a játékrész a liláknak sikerült jobban. Újabb ponttalan percek, ezt Krisztián szakította meg egy szépen kivitelezett közelivel. Szerencsére nem engedtük ellépni a fővárosiakat, Kocsis Attila pontjaival a sarkukban voltunk a szünethez érkezvén. (34-29)
A fordulást követően a játékunkban is fordulat következett. Nagyon elkapták a fiúk a fonalat, felszabadult játékkal, keveset hibázva irányították a mérkőzést. Erhard triplája még nem teljesen gyújtotta be a rakétákat, mert újabb két percig még hatástalanul támadtunk. Fruktusz Kevin büntetőkkel gyűjtötte pontjainkat, majd a hárompontos vonalon túlról is betalált. És a negyed végét sikerült megpörgetni, így a második etapban szerzett 10 pont, után ebben a játékrészben összesen 26 pontot rámoltunk be. Kevin ügyes megoldása hozta meg az egyenlítést is, (46-46) majd büntetők sorát végezhettük el, szinte hibátlanul. Kevin egy önbizalom növelő blokkot is kiosztott, a negyed végén pedig Erhard előbb közelről célzott jól, majd egy újabb triplát süllyesztett el.
51-55-ről indult a záró felvonás, és hazai kosárral. Erre válaszul Filep Áron hármasa érkezett. Tripla hazai részről is, majd újra Erhard engedi el jól távolról. Magabiztosan és jól is játszottak a fiúk, fokozatosan növelték a különbséget nagyszerű befejezésekkel. Attila villant meg, majd Áron is biztos kézzel engedte el kétszer is. (58-67) A hazaiak idegesebben játszottak, mi pedig szépen felépített támadásokkal és hosszan kijátszott támadóidővel. Attila triplája négy perccel a vége előtt már győzelemszagú volt, de a hazaiak távolija is beesett, és próbálkoztak is rendesen a zárkózással. Attila szedte a lepattanókat, összesen 14-ig jutott ebben a műfajban, és a pontszerzésből is kivette részét, újabb találatot vitt be, majd gólpasszából Krisztián kosara tartotta a távolságot. Büntetőket értékesítettünk, majd Kozma Gergő közelijével 10 pontos előnnyel fordultunk az utolsó percre. (67-77) Az Újpest faultokkal próbálkozott, de Zénó a büntetővonalról is érezte a gyűrűt, négyszer is jól célzott. A fiúk még arra is igyekeztek odafigyelni, hogy az addig pont nélküli Simon Robi neve mellé is kerüljön pont. Zárszóként ez is összejött… Gergő lepattanót szerzett és indult is Robi a játékszerrel és beállította a végeredményt. (73-84)
Nagy gratuláció jár a fiúknak, hogy az elvileg tét nélküli meccsre sem eresztettek le, nem dőltek hátra, hanem újabb nagyszerű sikerrel folytatták szereplésüket a kiemelt bajnokságban.
Mérész Tamás edző: Nagy gratuláció a srácoknak! Az első félidőben sok kihagyott ziccerünk és eladott labdánk volt. A második félidőben extrán játszottunk, bejöttek a dobások, kevesebb lett az eladott labdánk, és a lepattanó-szedésben is feljavultunk. Bebiztosítottuk a negyedik helyünket a csoportban.