Teljes csapattal lesz ez jobb is!
Nagykőrösi Sólymok KE U20 - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém U20 60-90 (14-24, 15-18, 14-28, 17-20)
Sólymok: Mester Márk 28/9, Filep Áron 13/6, Kakulya Sándor 6/6; Nyerges Gergő 4, Méhesi Ákos 4, Kocsis Attila 2, Szrapkó Ádám 2, Zagyi Attila 1, Blahut Bence; Edző: Kovács Sándor
U20-as csapatunk is nagyon szűkös kerettel tudott pályára lépni a 2020-2021-es idény első mérkőzésén, az új „hazai” pálya is szokatlan volt még a srácok számára, a meccs közbeni újabb sérülések és kipontozódás után pedig cseppnyi esélyünk sem maradt a jelentős magassági fölényben játszó veszprémi fiatalok ellen.
Pedig a kedvezőtlen előjelek ellenére remekül indult a meccs… A felnőttben sikerélményt szerzett Mester Márk talált be elsőként közelről, majd gyorsan suhintott egy triplát is. A jó kezdést azonban nem követte hasonló folytatás, hamar átvette a játék irányítását a Veszprém. Márk további két kosara mellett Méhesi Ákos és Nyerges Gergő is iratkozott fel a pontszerzők közé, de mivel a vendégek közelről és távolról is jobban céloztak, az első negyed végére 10 ponttal vezettek.
A második játékrészben szorosabb eredményt hozott, de tovább nőtt a veszprémi előny. Nem potyogtak a kosarak egyik oldalon sem. Részünkről Márk és Gergő büntetőből volt eredményes, az első mezőnykosarunkra négy percet kellett várni, ekkor Filep Áron szerzett labdát és tette fel jól. Áron ezt követően büntetőket is értékesített majd egy triplát is elsüllyesztett. Kocsis Attila is betalált, és Márk triplája után egy pontra feljöttünk. (29-30) De csak rövid időre változott a játék képe, újra a vendégek percei következtek, és a negyed végén 12-0-s futással újra elléptek.
A szünetet követően ezt majdnem megismételték, ekkor 11-0-val indítottak és ezzel gyakorlatilag el is dőlt a meccs kimenetele. (29-53) Márk törte meg a gólcsendünket, majd Kakulya Sanyi állt bele kétszer is remekül távoli kísérletbe. Két triplájával még húsz alá jöttünk, de erre a válasz egy újabb 12-0-s vendégroham formájában érkezett és végleg elment a hajó… Márk és Áron pontjaival kozmetikáztunk, de a negyedik negyed már csak formalitás volt.
Gergő kipontozódása és a sérülések miatt nem is tudtuk már megnehezíteni a veszprémiek dolgát, de ennek ellenére továbbra is akadtak szép megoldásaink, látványos támadások, szép kosarak. Ma ezzel kellett beérni, ezeknek lehetett örülni. Márk tovább szaporította saját és a csapat pontjait, újabb triplát is szerzett. Ákos is ügyesen tette fel Márk remek passzát, és egy jól megjáratott labdából Áron is vágott még egy triplát. A meccs utolsó három percében büntetőkből találtunk be, Áron, Szrapkó Ádám és Zagyi Attila.
A meccs az esélyesebb csapat sikerét hozta, ezer sebből vérző együttesünknél a legfontosabb, hogy mindenki rendelkezésre tudjon állni, és akkor sikeresebb lesz a folytatás is.
Kovács Sándor edző: Foghíjas társaság jött össze a találkozóra, többen betegek és sérültjeink is vannak, így öten eleve hiányoztak. Majd tovább nehezítette a dolgunkat, hogy a mérkőzés közben is történt két sérülés és így kénytelenek voltunk 5 emberrel játszani. Ezek ellenére is akadtak jó dolgok, és amíg volt energiánk, végig küzdöttünk, eredménnyel nem foglalkozva. Remélem, minél előbb felépül mindenki, és ki tudunk állni teljes kerettel!