2020-10-19 19:50:00 / NBI/B Piros csoport, Alapszakasz 4. forduló

Feledhető produkció…

Vasas-Akadémia U20 - Nagykőrösi Sólymok KE U20 97-47 (24-10, 30-15, 25-11, 18-11)

Sólymok: Mester Márk 16/3, Kakulya Sándor 9/9, Petrás Vajk 5, Filep Áron 5/3, Szrapkó Ádám 3/3, Kocsis Attila 3/3, Nyerges Gergő 2, Kozma Gergő 2, Kasza Hunor 2, Szécsény Erhard, Rácz Zénó, Zagyi Attila; Edző: Kovács Sándor

Az NBI/B Piros-csoportos bajnokság 4. fordulójában került sor a Vasas-Akadémia elleni párharcra, de ezúttal kissé rendhagyó módon. Mégpedig abban a tekintetben, hogy nem a felnőtt csapatok mérkőzésével egyszerre került sor az U20-asok találkozójára. A felnőttek vasárnapi izgalmas összecsapását követően, a fiatalok hétfőn este léptek pályára, de ez a meccs sok izgalmat nem tartogatott, meglehetősen egyoldalúra sikeredett. Nagyon jó csapat a Vasas, és ezt be is bizonyította, a mieink pedig ezúttal igencsak feledhető teljesítményt nyújtottak…

A szerdai mérkőzéshez képest már bővebb játékos-keret állt Kovács Sándor edző rendelkezésére, de továbbra is akadnak hiányzók, sérülés, betegség nehezíti a munkát.

Az U20-as meccsen első kosarunkat a vasárnap esti felnőtt párharc során nagyszerű teljesítményt nyújtó Mester Márk jegyezte, és egyedül ő jutott 10 pont fölé csapatunkból. Merthogy ezúttal nem igazán jeleskedett senki… A hazaiak az első pillanattól kezdve ránk erőltették az akaratukat, és gyors, sokpasszos játékkal az első negyed végére jelentős előnyt is szereztek. Uralták a palánk alatti területeket, helyzeteiket is jó százalékkal használták ki, ráadásul kiválóan céloztak távolról is. Részünkről ugyanez már nem mondható el… Az elején még felvettük a rohanós tempót, igyekeztünk tartani a lépést pontszerzésben is, de 16-10-nél volt utoljára szorosabb az állás. Támadásainkban nem volt cseppnyi átütőerő sem, védekezésünk sem működött, így alaposan meg is könnyítettük a hazaiak dolgát, akik átrohantak rajtunk. Márk próbálkozásai bizonyultak többször sikeresnek, említhetjük Sanyi tripláit, vagyis néhány szép megmozdulás azért jelezte, hogy mi is pályán vagyunk, de összességében a fiúk ezen a találkozón eltitkolták valós képességeiket, és jócskán tudása alatt teljesített a csapat.A szünetre kialakult nagy különbség miatt már főként nem volt különösebb motiváció, és úgy tűnt a kezdeti lelkesedés is teljesen elillant. A statisztika alapján, az összteljesítmény mutató is árulkodó, a VAL pontok tekintetében 156-30 az arány a hazaiak javára.

Utánpótlás játékosainknak több fronton kell helytállni, ráadásul a sorozatterhelés mellett az edzések is plusz utazásokkal járnak jelenleg. Elég rápillantani az elmúlt napokra: a juniorok a veszprémi, majd miskolci bravúrgyőzelem során nagyon sokat kiadtak magukból, szerdán újabb túra vár rájuk Salgótarjánba, miközben az U20ban is pályára lépnek folyamatosan, most éppen háromszor bő egy hét alatt. A szűkös kerettel szereplő felnőttben szerepet kapó játékosoknak is idegörlő csatákat követően kellene, hogy ebben a korosztályban is bizonyítsanak. A fiataloktól pedig azért még nem lehet elvárni, hogy végig  kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtsanak. De, teher alatt nő a pálma, vagyis bízhatunk abban, hogy hosszabb távon kamatozik ez a rengeteg szereplés…  Ám, ezek tükrében is többet várunk már most is U20-as gárdánktól az eddig mutatottnál, de hosszú még a szezon, lehet bizonyítani. Hajrá fiúk!

 




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület