Győzött a jobb, de nem vallottunk szégyent foghíjas csapattal sem
U20: MAFC - Nagykőrösi Sólymok KE 72-47 (22-9, 18-16, 12-12, 20-10)
Sólymok: Bartos Bálint 18/3, Lakatos Péter 9/3, Kocsis Attila 5/3, Szrapkó Ádám 5, Mester Márk 4, Irimia Krisztián 3/3, Szécsény Erhard 2, Huszka Dániel 1, Petrás Vajk, Filep Áron; Edzők: Kovács Sándor, Fehér Ádám
A múlt hétvégén, hazai pályán a listavezetőt szorongatták meg a fiúk, és a MAFC ellen is ez lehetett a reális célkitűzés, hiszen amellett, hogy a fővárosiak nagyobb játékerőt képviselnek, még betegség és hiányzások is nehezítették helyzetünket. Több junior korú csapattag el sem utazott, Petrás Vajk pedig betegen vállalta a játékot.
Mester Márk talált gyűrűbe elsőként, de az első negyed nem sok pozitívumot hozott számunkra. Hibák támadásban, védekezésben, a játék nem akart összeállni. Kapkodás, helyezkedési hibák, eladott labdák, célt tévesztett dobások, kimaradt büntetők, a 12%-os dobóteljesítmény önmagáért beszél… Márk, Lakatos Peti és Szrapkó Ádám által összehozott, összesen 9 pont nem sok jót ígért a folytatásra.
A második tíz percet is egy sikertelen távoli dobással és egy eladott labdával indítottuk, és továbbra sem ment a játék, de azért már „pályán voltunk”! Bartos Bálint szedett le két lepattanót, és a gyűrűt is eredményesen támadta egymásután kétszer talált be. A különbség azonban tovább nőtt, hiszen rajta kívül senki nem iratkozott fel a pontszerzők közé a negyed feléig. Ekkor Lakatos Peti és újra Bálint volt eredményes. A védekezésünk is keményedett és megszerezte első triplánkat Irimia Krisztián (36-20) Ezt követte Bálint hárompontosa és újabb közelije, és sikerült lassítani a hazaiak tempóját is. A szünetre 40-25-ös hazai vezetésnél került sor.
A fordulást követően három percig megint csak Bálint tudott a gyűrűbe találni részünkről, majd Szrapkó Ádám szerzett labdát és fejezte be kosárral a támadást. A harmadik negyedben nem potyogtak a kosarak egyik részről sem. A védekezéssel nem volt baj, de a támadójátékunk változatlanul nem volt acélos, így nem sikerült közelebb jönni, de végig tudtuk tartani a lépést a MAFC rutinosabb fiataljaival. Bálint tört be két pontot érően, majd egy 4 perces gólcsendet zárt le Lakatos Peti egy triplával. Egállal hoztuk ezt a játékrészt, így maradt az első félidőben kialakult 15 pontos különbség (52-37)
A negyedik etap első két perce a miénk volt, sorra szedtük a lepattanókat mindkét oldalon, és Szrapi villanásával, valamint Kocsis Attila triplájával visszajöttünk 10 pontra. (52-42) De ennél többre ezen a meccsen nem futotta, a fővárosiak akarata érvényesült, és a hátralévő hat percben, összesen két mezőnykísérletünk (Szécsény Erhard és Kocsis Attila) ért célba.
Érvényesült a papírforma, győzött a jobb, de szégyent nem vallottunk, és picit jobb összpontosítással, bátrabb játékkal többet is ki lehetett volna hozni ebből a meccsből.
Kovács Sándor: Nem sok esélyünk volt a MAFC csapata ellen. Kevesen is voltunk, Vajk betegen vállalta a szereplést, két húzójátékosunk meg formán alul teljesített, amit finoman fogalmazok... Túl vagyunk rajta játszottunk, pozitívum, hogy volt tartásunk, mert - meglepő módon - még így is tartottuk magunkat a negyedik negyed végéig.
Statisztika itt érhető el: http://hunbasket.hu/merkozes/x1920/hun2au20/hun2au20_501