2020-01-31 18:00:00 / Pest megyei bajnokság /FJ/ alapszakasz

Újabb sima…

U18: Nagykőrösi Sólymok KE „B” - Ferences DSE 95-46 (25-16, 30-5, 19-15, 21-10)

Sólymok: Simon Róbert 24/6, Márton Máté 18, Hőgye Attila 12, Fruktusz Kevin 11, Kozma Gergő 10, Irimia Krisztián 7, Marticsek Milán 6, Csókás Zoltán 4, Baranyi Zsolt 3; Edző: Mérész Tamás

A keddi, idegenbeli kosárzáport követően pénteken, hazai pályán fogadta az esztergomi csapatot, a Pest megyei bajnokságban szereplő U18-as együttesünk. A papírforma egyértelműen mellettünk szólt, hiszen idegenben is fölényes Sólymok győzelem született. Ezúttal is hasonlóan történt, nem fukarkodott a kosarakkal csapatunk…

Kozma Gergő és Márton Máté 4-4 pontjával kezdtük a meccset, mindketten aktívak voltak a palánk alatt. A negyed azonban nem hozott túl jó játékot, a dobások nagyobb része pedig célt tévesztett, és szellősebben is védekezett csapatunk.  Az irányítás azonban végig a mieink kezében volt. A második negyedben a védekezés is összeállt, a dobások pedig nagyon jó százalékkal értek célba és innentől már a játék minden elemében felülmúlták ellenfelüket fiaink. A harmadik negye hozott egy kis megtorpanást, de összességében sok szép megoldással, ügyes befejezéssel, a várakozásnak megfelelően újabb könnyed győzelemmel zárták a bajnokit a srácok.  Ezúttal Simon Robi (24/6) bizonyult a leghatékonyabbnak, de minden pályára lépő játékos betalált a gyűrűbe.

Mérész Tamás edző: Hoztuk a kötelező győzelmet. Voltak olyan hibák, amelyeket a következő mérkőzéseken nem szabad elkövetnünk.




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület