U20-as csapatunk bravúrral zárta a hétvégi bajnokit
U20: Zsíros Akadémia - Nagykőrösi Sólymok KE 69-71 (15-17, 23-17, 16-19, 15-18)
Sólymok: Kocsis Attila 24/6, Lakatos Péter 18, Mester Márk 16/6, Szrapkó Ádám 6, Kakulya Sándor 3/3, Irimia Krisztián 4/3, Filep Áron, Méhesi Ákos, Szécsény Erhard; Edzők: Kovács Sándor, Fehér Ádám
Együttesünk foghíjas kerettel, ráadásul a csapat egyik legrutinosabbja, Petrás Vajk nélkül, és a - hétközi dombóvári fiaskó miatt - lelkileg teljesen összetört juniorokkal a soraiban érkezett az impozáns szigetszentmiklósi csarnokba, a fizikális fölényben lévő akadémisták elleni összecsapásra. A papírforma alapvetően nem mellettünk szólt, hiszen hazai pályán is 22 ponttal maradtunk alul a Zsíros Akadémia ellen, így a felsoroltak alapján vérmes reményeket nem táplálhattunk a vasárnap esti meccs kimenetelét illetően sem. Ám a fiúkban hatalmas bizonyítási vágy dolgozott, és szenzációs teljesítménnyel rukkoltak elő.
Jól kezdtek, azonnal felvették a ritmust a srácok! A nagy elszántság, a motiváltság az első pillanattól érződött. Lakatos Peti gyorsan kiosztott egy blokkot, majd a vezetést is ő szerezte meg. Mester Márk folytatta a pontgyűjtést, majd újra Peti következett. Stabilan védekeztünk, de a hazaiak távolról kétszer is betaláltak. Márk is megmutatta, hogy jó ebben a műfajban is, majd betörése hozott újabb két pontot. Peti is kihasználta ziccerét, majd Kocsis Attila is letette névjegyét, így 9 ponttal vezettünk. (8-17) A negyed utolsó három percében azonban többet hibáztunk elöl és hátul is, felzárkóztak a hazaiak. (15-17)
A második tíz perc első kosarát Attila jegyezte, majd négy hazai pont után, Kakulya Sanyi engedett el kiválóan egy hármast. A gyors játék helyenként kapkodást szült, és védekezésünk kihagyásait is kihasználta ellenfelünk, a játékrész közepére meg is fordították az állást. Az időkérésünk sem törte meg lendületüket, és csak egy 10-0-s hazai roham után sikerült újra pontot szereznie Petinek. Kocsis Attila pedig négy büntetőt értékesített, majd bezúzott egy triplát is, ezzel újra nálunk volt az előny. (33-34) Az utolsó percben viszont öt pontot hoztak össze az akadémisták, így a szünetre ők álltak előbb 4 egységgel. (38-34)
Szrapkó Ádám labda- majd ebből kosárszerzése jelentette a harmadik negyed első két pontját, de ezt négy hazai pont követte. Ezután Márk állt bele remekül egy távoliba. Sikeres hárompontosa után is felváltva estek a mezőny kosarak és büntetők mindkét részről, így nem tudott ellépni egyik csapat sem. A szoros és nagy csatában Lakatos és Mester pontokkal tartottuk a lépést, majd a negyed vége Kocsis Attiláé volt. A szerdai vereség okozta letargiáját maga mögött hagyva, ihletett formában játszott, és zsinórban szerzett hat pontja mellett nagy mezőnymunkát végzett. A negyedet hoztuk, de egy ponttal még a hazaiak álltak jobban. (54-53)
A negyedik etap Szrapi szemfüles labdaszerzésével és kosarával indult, de az ellenakciót egy hazai tripla zárta. Ezt négy célt tévesztett dobásunk követte, de - küzdőszellemünket jól mutatva - mind a négyszer megszereztük a lepattanókat, az ötödik kísérlet pedig a gyűrűben kötött ki, ami Irimia Krisztián jóvoltából egy tripla volt. Egyre nagyobb küzdelem zajlott, és fej-fej mellett haladva, rendkívül szoros eredménnyel közeledtek a csapatok a végjátékhoz. Peti, Ádám majd Attila szerzett nagyon fontos pillanatokban kosarat, és a védekezésbe is beleadtak mindent a fiúk, „zavaró repüléssel” pedig továbbra is sok eladott labdába kényszerítették ellenfelünket. A meccs végéhez közeledve már reális célként lebegett fiaink előtt a siker lehetősége. Nagyon izgalmasan alakult a végjáték! Mindkét oldalon meg-meg remegtek a kezek, ezt kimaradt dobások, eladott labdák jelezték, ezáltal pillanatonként változott az esély a győzelemre. Szerencsére azonban az összpontosítás most nekünk sikerült jobban! A ragyogó teljesítményt nyújtó Kocsis Attila elsüllyesztett egy távolit, majd e triplát követően Peti szerzett labdát és abból egy nagyon fontos kosarat. Másfél perccel a vége előtt négy pont volt az előnyünk. (65-69) Ám elég volt néhány másodperc kihagyás és máris egyenlítettek a hazaiak. Fehér Ádám időt kért. Feszült pillanatok, de támadhatunk a győzelemért… És igen! Megvan! A meccs embere, vagyis Kocsis Attila révén élünk a lehetőséggel! Időkérés után még egy távoli kísérletre marad ideje ellenfelünknek, de nincs bent! Óriási az öröm, a remek egyéni teljesítményeknek és a nagyszerű csapatmunkának köszönhetően meglepetés győzelmet arattunk idegenben. A junior fiúk pedig egy picit vigasztalódhattak is a szerdai nagy csalódást követően. A győztes kosarat szerző, alig több, mint 16 éves Kocsis Attila pedig csapatunk és egyben a mezőny legponterősebb játékosaként 24 pontot gyűjtött, (ebben szerepel két tripla is) ezen kívül 11 lepattanó, 4 labdaszerzés és 4 kiharcolt fault is került a neve mellé. Bravó Attila! Szép volt fiúk!
Fehér Ádám edző: Nagyon jó szerkezetű csapat ellen léptünk pályára. Tudtuk, hogy hatalmas fizikai fölényben lesznek, erre is számítottunk, de a srácok megmutatták, hogy ilyen csapatok ellen is fel tudjuk venni a “harcot”. Úgy gondolom, megérdemelten nyertünk az egy labdás mérkőzésen. Kiemelném Kocsis Attilát, aki óriási mezőnymunkát végzett, illetve lepattanózásban is felvette a kesztyűt. Gratulálok a srácoknak nagyot küzdöttek, büszke vagyok rájuk! Gratulálok a Zsíros Akadémiának is!
Statisztika, eseménylista itt: http://hunbasket.hu/merkozes/x1920/hun2au20/hun2au20_489