2020-01-18 19:00:00 / NBI/B U20 Piros-csoport 17. forduló

Nagyon megterhelő a többfrontos szereplés

U20: Bajai Bácska FKE - Nagykőrösi Sólymok KE 100-81 (28-21, 30-17, 27-17, 15-26)

Sólymok: Lakatos Péter 18, Szécsény Erhard 14/6, Kocsis Attila 13/3, Kakulya Sándor 10/9, Szrapkó Ádám 10/3, Nyerges Gergő 9/6, Petrás Vajk 7/3,Mester Márk, Kasza Hunor, Bartus Levente

Edzők: Kovács Sándor, Fehér Ádám, de ezen a találkozón Molnár Miklós irányította csapatunkat.

A múlt hét végén harcolta ki U18-as csapatunk a junior régiós döntőn a továbbjutást, és öt nap múlva már a 16 közé jutásért léptek pályára a keresztbejátszás első mérkőzésén. A hatalmas jelentőséggel bíró összecsapásra péntek este került sor a Kossuthban, így érthető, hogy a szombati bajai mérkőzés kissé háttérbe szorult a juniorcsapatban szereplő játékosok számára. A kulcsjátékosok közül a pénteki meccs hőse Kasza Hunor és másik főszereplője Mester Márk eleve „felmentést” kaptak, hiszen a sorsdöntő visszavágó négy nap múlva kerül sorra.

Ebben a párosításban, hazai pályán 20 ponttal bizonyultak jobbnak a mieink, és idegenben sem számítottunk esélytelennek. Így azonban, a felsoroltak, értelemszerűen az erőviszonyokat is jelentősen befolyásolták a szombat esti bajai U20-as mérkőzésen.

A Vajk, Peti és Ádám, a felnőttben is szerepet kapó U20-asaink szerezték az első pontjainkat, de a Baja volt előnyben. A junior korú U20-asaink Sanyi, Erhard, Gergő és újra Erhard tripláival pedig átvettük a vezetést. Vajk is elsüllyesztett egy hárompontost, de a negyed utolsó percében újra bajai pontok születtek, így öt triplánk ellenére a hazaiak álltak jobban tíz perc játék után.

A második etap elején az eladott labdáink száma több volt, mint a szerzett kosaraink száma. A 24 órával korábbi ütközet a lábakban és a fejekben is ott volt… Szrapkó Ádám triplája után újabb két eladott labda került be a statisztikánkba. Molnár Miklós időkéréssel próbálta rendezni a sorokat, de nem járt sok sikerrel. Peti és Kocsis Attila két-két találata ellenében 18 hazai pont érkezett, ezzel a szünetre már 20 pontos hátrányba kerültünk. (58-38)

A pihenő sem hozott érdemi változást, kifacsart játékosaink a személyi hibákat és az eladott labdák számát növelték. A hazaiak pedig kihasználták játékosaink enerváltságát. A védekezésünk is szellősnek bizonyult, a lehetőségeinket is gyenge százalékkal használtuk ki, de ez a találkozó is, mint a múlt heti hazai, teljesen háttérbe szorult a junior szerepléshez képest, hiszen az ott elért siker most sokkal, de sokkal fontosabb. A harmadik negyed végére tulajdonképpen el is dőlt a meccs, 85-55-re vezetett a Baja.

A negyedik játékrészben azért a fiúk megmutatták, hogy fáradtság ide vagy oda, a küzdőszellem nem szenvedett csorbát. Bekeményedett a védekezés, és támadásoknál is jobban összpontosítottak a srácok. Sanyi kettő, Attila és Gergő pedig egy-egy triplával járult hozzá a feljebb zárkózáshoz.

A vereség soha nem jó, de a többfrontos szereplés miatt érthető, hogy a fontosabb meccsekre helyeződik a hangsúly. És ennél az eredménynél sokkal fontosabb, hogy sérülésmentesen és a lehető legfrissebben léphessenek pályára a fiúk a szerdai sorsdöntő junior meccsen, Dombóváron.

Statisztika, eseménylista itt: http://hunbasket.hu/merkozes/x1920/hun2au20/hun2au20_479




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület