Nagyot küzdve, közel járt a sikerhez U20-as csapatunk
U20: HOYA-Pannon Egyetem Veszprém – Nagykőrösi Sólymok KE 81-76 (16-16, 35-23, 9-19, 21-18)
Sólymok: Lakatos Péter 21, Petrás Vajk 15/6, Mester Márk 11/3, Kasza Hunor 11/3, Kocsis Attila 5/3,Kakulya Sándor 5/3, Filep Áron 4, Nyerges Gergő 2, Szécsény Erhard 2, Szrapkó Ádám, Méhesi Ákos; Edzők: Kovács Sándor, Fehér Ádám
Junior korosztályos játékosaink aligha szenvednek mérkőzés hiányban, mivel meccs-naptáruk meglehetősen sűrű, ráadásul ezek zöme komoly erőpróbát jelent számukra. A fiúk nem csak az U18-as bajnokságban lépnek pályára, hanem - akad, aki még a kadettek között, de - zömében, az U20-as együttesünk színeiben az NBI/B-s mezőnyben, nagyon erős ellenfelekkel szemben. Mondhatjuk persze, hogy teher alatt nő a pálma, de azért nem lehet azon sem csodálkozni, ha nem tudnak egyenletes teljesítményt nyújtani 16-18 éves kosarasaink. És az sem mellékes a szereplésüket illetően, hogy amikor egy hétközi fordulóban rendesen kihajtják magukat a regionális junior bajnokságban, akkor is oda kell állniuk a feldobáshoz hétvégén, az U20-asmezőnyben, idősebb, jóval erősebb fizikumú ellenfelekkel szemben. Erre jó példa csak az elmúlt tíz nap… Szerdán, U18-as meccsen parádéztak a veretlen vásárhelyiek ellen, vasárnap a Vasas csarnokában az ország egyik legnagyobb utánpótlás nevelő fellegvárában álltak helyt U20-as színekben, kedden újra juniormeccsen remekeltek a Szolnok ellen, és pénteken ismét U20 meccs várt rájuk Veszprémben. És itt sem okoztak csalódást. Le a kalappal a fiúk teljesítménye előtt!
Hosszú volt az út Veszprémbe, beragadtunk a rajtnál… A 2. percre már 8-0-s hazai vezetést jelzett a tábla, ekkor talált be Lakatos Peti, de a folytatás sem alakult jól. Sorra hibáztuk el dobásainkat, a hazaiak pedig növelték előnyüket a veszprémi felnőtt csapatban is folyamatosan lehetőséghez jutó, 201 cm-es játékosuk vezetésével. Sikerült azonban felvennünk a ritmust, a 7. percben Vajk triplájával kezdtük a felzárkózást, és Kocsis Attila hárompontosával egalizáltunk is a negyed végén. (16-16)
A második negyed elején pedig már a vezetést is átvettük Kasza Hunor találatával, de fél percig sem örülhettünk az előnynek. Kakulya Sanyi triplájával, Peti és Áron pontjaival még tapadtunk, de egy 14-2-es hazai futás következett. Mester Márk triplával és büntetőkkel növelte pontjaink számát, de a hazai henger nem állt meg, és már 17 pontra nőtt a különbség (51-34). A szünet előtt nagyon jókor jött Vajk triplája és Lakatos Peti kosara, meccsben maradtunk… (51-39)
A harmadik negyed a miénk volt. Feljavult a támadójátékunk, a védekezés is jobban összeállt és sikerült visszahozni az esélyt. Nagyon szépen jöttünk fel, szenzációs, 24-7-es periódussal kiegyenlítettünk. Szécsény Erhard büntetőivel (58-58) egálra hoztuk a meccset. A pontokat elsősorban a felnőtt csapat tagjai termelték: Peti, Vajk és Márk, de ehhez kiváló csapatmunka szükségeltetett. A nagy küzdelemben azonban nem csak a pontjaink szaporodtak, hanem a személyi hibák is, Sanyi és Peti is a negyediket kapta, Hunor a harmadikat, így pedig a nagyon nehéz a védekezés, cserélgetett is Kovács Sándor folyamatosan.
A negyedik negyed adok-kapokkal indult, felváltva találtak be a csapatok. Mindkét oldalon több volt a hiba, viszont a játékrész közepén kicsit elléptek a hazaiak. (76-68) Fiataljaink azonban nem adták fel, remekül hajráztak, és bátran játszottak a már kipontozódott Kakulya Sanyi nélkül is. 16 éveseink közül Kasza Hunor triplát vágott, Filep Áron a büntetővonalról célzott jól. Mester Márk kosarával pedig ismét egy pontra jöttünk fel. (76-75) Ám sajnos dobásaink már sem a mezőnyből, sem a büntetővonalról nem találtak gyűrűt, így az izgalmas végjáték a hazaiak szája íze szerint alakult… Egy kicsi hiányzott a győzelemhez, de ismét egy olyan meccs, amelyből lehet építkezni!
Kovács Sándor edző: A hosszú utazástól a lábaink még fáradtak voltak az első félidőben, és picit későn ébredtünk, de megvolt az esély, hogy a vezetést is átvegyük -17-ről. Az ellenfél úgy küzdött, mint akit nem vesznek fel a veszprémi egyetemre, ha kikapnak… A végjátékban volt néhány furcsa ítélet, attól a játékvezetőtől, aki nem kosárlabdázott soha. Szerintem ez is hiba a játékvezető kiválasztásánál… Mindenesetre a büntetőket nem ő dobta, hanem mi, így joggal nyerték meg a találkozót a hazaiak.