Egy kiváló negyed után felőrölte csapatunkat az esélyesebb házigazda
U20: Vasas Akadémia – Nagykőrösi Sólymok KE 86-70 (11-19, 27-16, 27-15, 21-20)
Sólymok: Lakatos Péter 22, Szrapkó Ádám 11, Mester Márk 10/6, Petrás Vajk 7/3, Kasza Hunor 6, , Zagyi Attila 5/3, Filep Áron 4, Kocsis Attila 2, Kakulya Sándor 2, Bartos Bálint; Edzők: Kovács Sándor, Fehér Ádám
Nagyon jól kezdték a meccset U20-as kosarasaink is. A felnőtt csapat szerencsére szépen „megpakolta a hazai kosarakat” de fiataljaink úgy gondolták maradt ott még hely, ezt Márk és Áron találta meg leggyorsabban. Majd néhány kimaradt kísérletet követően Szrapkó Ádám és Lakatos Peti is jól célzott, Mester Márk pedig egy triplát küldött a helyére. Újra Peti, közelről és büntetővonalról szerez pontokat, a 7. percben 10 pont fölé nőtt az előnyünk. (4-15) Kezdett éledezni a hazai csapat is, de Kasza Hunor és Petrás Vajk kosaraival tartottuk a 11 egységnyi távolságot, ám az utolsó pillanatokban egy hazai tripla hullott be. (11-19)
A második játékrészt 6-0-val kezdtük (Peti 4, Ádám 2 pont) de az egyre nagyobb fokozatba kapcsoló hazaiak két triplával válaszoltak. Az addig kiválóan működő védekezésünk többször megingott és a támadásaink hatékonysága is csökkent. Szrapi, Márk és Peti szaporította pontjaink számát, de a hazaiak megtalálták dobásaikat és fordítottak. A negyedet Zagyi Attila hárompontosa zárta, és hazai vezetés (38-35).
A harmadik negyed sem rólunk szólt, a Vasas fiataljai 13-2-es futással indítottak a szünet után. A mieink akartak, hajtottak, de a nagyobb játéktudást érvényre juttatta a hazai alakulat és felőrölte csapatunkat. Akadtak szép megoldások, ügyes befejezések nálunk is, Lakatos Peti szorgalmasan gyűjtötte a pontokat, Ádám és Áron is betalált, de nem tudtuk tartani a Vasas tempóját, és 65-50-re állt a meccs az utolsó játékrész előtt.
Az utolsó tíz percre még felszívták magukat a mieink, és igyekeztek faragni a hátrányt. Ebben a negyedben szereztük a legtöbb pontot, de közelebb jönni már így sem sikerült. Ami fontos, akartak, játszottak, nem adták fel fiaink! Peti és Hunor kosarai után Márk triplával jelentkezett, és Kakulya Sanyi is feliratkozott a pontszerzők közé. Két perces pontcsendünket követően pedig a végjátékban Ádám és Zagyi Attila tett helyre büntetőket, Vajk vágott be egy triplát, és zárásként Kocsis Attila volt eredményes. Nem vallottak szégyent a fiúk, de győzött a jobb!
Kovács Sándor edző: Az „ország legjobb nevelőegyesülete” titulussal rendelkező csapat ellen játszottunk. Az első negyedben minden összejött, a másodikban már nem jól használtuk ki a helyzeteinket. A második félidőre elfogytunk energiával, sok könnyű kosarat engedtünk ellenfelünknek. Helyenként látványos játékkal szereztünk kosarakat. Van meg két meccsünk idén, az U20-ban, egyet szeretnénk megnyerni a szünet előtt.