2019-11-06 19:30:00 / NBI/B U20 Piros-csoport 7. forduló

Újabb nagy zárkózás, de ismét az esélyesebb győzelmét hozta a találkozó

U20: Nagykőrösi Sólymok KE – MAFC 85-101 (16-28, 19-17, 20-37, 30-19)

Sólymok: Lakatos Péter 32, Filep Áron 15/6, Mester Márk 13/6, Nyerges Gergő 7/3, Bozóki Márton 7, Kocsis Attila 6/6, Zagyi Attila 3/3, Kasza Hunor 2, Kakulya Sándor, Szécsény Erhard, Koselák Zsolt; Edzők: Kovács Sándor, Fehér Ádám

U20-as csapatunk a múlt héten a veretlen listavezető otthonában is megmutatta tartását, az utolsó negyedben tetemes hátrányt dolgoztak le és a papírformának számító vereség ellenére jól helytálltak. Az újabb hétközi fordulóban - szerda este a Kossuthban - is, egy másik, az élmezőnyhöz tartozó fővárosi gárda ellen léptek pályára fiaink, tovább fiatalodott átlagéletkorral, hiszen Petrás Vajk mellett ezúttal Szrapkó Ádám sem tudott a csapat rendelkezésére állni.

Míg a mieink öt eladott labdával és elhibázott dobásokkal kezdték a meccset, a vendégek közelről és távolról is érezték a gyűrűt. Filep Áron talált be végül elsőként tőlünk, 0-9-nél. Szedtünk néhány lepattanót, jobban összeállt a játékunk, és Bozóki, Lakatos valamint Mester pontjaival – ha közelebb nem is tudtunk jönni – nem engedtük duzzadni a különbséget.Azonban újabb hibák, eladott labdák, ellenfelünk pedig mindent kosarakkal büntetett. Bő három perces pontcsendünket Lakatos Peti törte meg, majd a negyed utolsó találata Nyerges Gergő nevéhez fűződik. Igyekeztek a fiúk, de a korbeli és fizikális különbség kijött.

A második etap sem hozott nagyobb változást, ám ebben a periódusban egy picit faragtunk a hátrányból, mert stabilabbá vált a védekezés, és a célzások is jobban mentek. Elsősorban egyéni játékkal próbálkoztak a fiúk, több-kevesebb sikerrel, de nem ijedtek meg esélyesebb ellenfelüktől. Marci büntetőzött jól, majd Gergő triplája után Zagyi Attila és Mester Márk is megmutatta jártasságát ebben a műfajban. Peti és Áron közelről volt eredményes, Peti pedig még két blokkot is kiosztott ebben a negyedben.

A félidei szünet után főleg Lakatos Peti révén növeltük pontjainkat, de ellenfelünk nagyon elkapta a fonalat, szinte hibátlanul tüzeltek, szórták a triplákat is. A dobópárbajba részünkről Kocsis Attila és Mester Márk egy-egy triplával szállt be, de ezzel csak kozmetikáztunk valamelyest, nagy különbség alakult ki a negyed végére. (55-82)

Az utolsó tíz percben rendeztük a sorokat, és a nagy „adok-kapokból” ebben a szakaszban mi jöttünk ki győztesen. A nagy rohanásban, a kapkodást, jobb összpontosítás követte, és ez jelentős javulást hozott az eredményesség terén is. Ezáltal, a múlt heti meccshez hasonlóan, újabb látványos zárkózást mutattak be a fiúk. Lakatos Peti mellett Áron is szorgalmasan gyűjtötte a pontokat, összesen 11-et írtak be a neve mellé ebben a negyedben. Áron két triplát hintett, és a meccs végén Kocsis Attila is feliratkozott még egy hárompontossal. Lakatos Peti nem csak a pontszerzésben járt élen, a lepattanókat is szép számban szedte, összesen 12-t kaparintott meg a meccs során.

Összességében elmondható, hogy a MAFC fiataljai ellen is voltak jó periódusaink, nem adtuk fel a küzdelmet a nagyobb hátrány ellenére sem, és pozitívumként arról sem feledkezzünk meg, hogy a mezőny legeredményesebb játékosának Lakatos Peti bizonyult, aki 32 pontot szerzett.

Kovács Sándor edző: Ellenfelünk a tabella elején tartózkodik, jó szerkezetű csapat.  Bátran, harcosan játszottunk ellenük, volt tartásunk, helyenként látványos kosarakat szerezve, többször is lefaragtuk a nagyarányú hátrányunkat. Gratulálok a csapatomnak, és külön kiemelném Lakatos Peti teljesítményét. Példaértékű, így kell ezt csinálni annak, aki a felnőttben fiatal szerepet tölt be!

Statisztika itt: http://hunbasket.hu/merkozes/x1920/hun2au20/hun2au20_406




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület