Ez már nagyon kellett!
U18: Nagykőrösi Sólymok KE – SZEDEÁK/A 80-65 (23-16, 22-19, 11-14, 24-16)
Sólymok: Mester Márk 24/3, Kasza Hunor 16, Kocsis Attila 16, Nyerges Gergő 11/3, Szécsény Erhard 5/3, Filep Áron 5, Koselák Zsolt 3/3, Bartus Levente, Fruktusz Kevin, Hőgye Attila; Edzők: Kovács Sándor, Fehér Ádám
Két balul sikerült idegenbeli találkozó után, október 22-én a Kossuthban, fegyelmezett játékkal, csapatként működve húzták be a meccset juniorjaink. Mindenki nagyon motiváltan lépett pályára, mindenkiben nagy volt a győzni akarás, és a győzelmi kényszer sem tett béklyót a játékra.
Többen is hiányoztak a keretből a kedd esti találkozóról, de ettől függetlenül a cél az volt, hogy kiköszörülje a csapat a múlt heti csorbát.
Elszántan álltak oda a fiúk a feldobáshoz, de kissé görcsösre sikeredett a kezdés. Majdnem 4 percig nem találtunk gyűrűt, a jég Áron büntetőjével tört meg. Mesteri megoldások következtek Márk részéről, aki közelről és távolról is pontosan célzott. Egyre inkább belemelegedett a társaság, Kocsis Attila értékesített látványos mozdulattal egy ziccert, Gergő és Erhard pedig egy-egy triplát is elsüllyesztettek.
A második etap is Áron kosárral, (sőt rögtön kettővel) indult, és élesedett Kasza is… Hunor is kétszer egymás után volt eredményes, tíz fölé nőtt a különbség. Ebben a negyedben is jól mozogtak a srácok. Agresszív védekezés, gyors támadások, pontos befejezéssel, és az előny tovább nőtt. Akadt ugyan egy majd három perces pontcsend a részünkről, de játékrész végét megnyomtuk, és közte tíznél ért véget az első félidő. (45-35)
A harmadik negyed megtorpanást hozott, többet hibáztunk elöl is hátul is, de főleg a támadások hatékonyságában mutatkozott meg. A vendégek megérezték, hogy lehet itt még keresnivalójuk, fel is zárkóztak két pontra. Kovács Sándor időkéréssel, cserékkel próbálta megtörni a szegediek lendületét. Az addig jól működő csapatjátékunkban több lett az egyénieskedés, ez pedig nem minden esetben párosult eredményességgel, többször vitte bele a hév rossz megoldásokba néhány játékosunkat.
Az utolsó tíz perc is hektikus zajlott! Az elején hagytuk kibontakozni az ellenfelet, 66-63-ra fel is jöttek, majd a negyed második felében nagyon felpörgött csapatunk! Keményen, határozottan mentek minden labdáért, szedték a lepattanókat, és sokkal jobban összpontosítva vitték végig a támadásokat. Becsúsztak a hibák is, de a hozzáállást nem érhette kritika. Gyorsan járt a labda, jó százalékkal sikerült a támadás variációkat pontokra váltani, egy 14-0-s futás pedig le is zárta a meccset. Ekkor a négy legeredményesebb játékosunk közül mindenki szerzett pontot, és csattanóként Koselák Zsolt is hintett egy triplát.
Bravó fiúk! A folytatásban valami hasonlót szeretnék látni!
Kovács Sándor edző: Gratulálok a csapatomnak! Kezdünk kimászni a gödörből. Sok hibával játszottunk, de a lendület és a lelkesedésünk vitt minket előre. Voltak jó egyéni teljesítmények, de a csapat érdeme a győzelem. A hiányzókat jól pótolták azok, akik eddig kevesebbet játszottak. A zónánkat most vetettük be először a bajnokságban. Kiss Zsolt edző kollégám nyilatkozta, hogy a szolnoki zóna ellen tanácstalanok voltak, bíztam benne, hogy a mai meccsre még nem készültek fel belőle.