2019-10-12 16:00:00 / Pest megyei Fiú Junior bajnokság alapszakasz

Közel járt a bravúrhoz junior csapatunk

Nagykőrösi Sólymok KE „B” - Salgótarjáni KSE 82-90 (15-27, 28-17, 14-25, 25-21)

Sólymok: Szécsény Erhard 47/15, Gál Gergő 9/3, Márton Máté 9, Simon Róbert 6/3, Kozma Gergő 4, Marticsek Milán 4, Kis Bence 3, Irimia Krisztián, Csókás Zoltán, Tran Dao Tuan Kiet, Takács Máté Edző: Mérész Tamás

A Pest megyei bajnokságban szereplő U18-as csapatunkra komoly erőpróba várt október 12-én, szombat délután, hazai pályán. A Rákóczi iskolában rendezett találkozón - a mezőny egyik „vendég” alakulata - a nagyon jó játékerőt képviselő Salgótarjáni KSE junior gárdája érkezett a Rákócziba, sok magasra nőtt fiatallal a soraiban. Meg is gyűlt velük a baja Mérész Tamás együttesének…

A kezdést követően, három perc alatt három büntetőt is elhibáztunk, de a mezőnykísérletek jó százalékkal kötöttek ki a gyűrűben, így az első negyed feléig egy kis lépéssel a vendégek előtt jártunk. A negyed második felét azonban nagy salgótarjáni fölény jellemezte. Amíg nálunk több, mint 3 percig senki nem talált be, addig a túloldalon szinte minden dobás a gyűrűben landolt, ez pedig 21-1-es SKSE futást eredményezett.

Az utolsó percben kicsit kozmetikáztuk az eredményt, de a második játékrészt így is 12 pontos hátránnyal kezdtük. De nagy akarással, elszántan! A palánk alatt továbbra sem sok esélyünk volt a néhány hatalmasra nőtt tarjáni fiatal gyűrűjében, de a távoli kísérletek már jóval pontosabban érkeztek. Masszívabb védekezéssel és gyors támadásokkal küzdöttük egyre közelebb magunkat, és amikor második negyed végét Kiss Bence kosara zárta, már csak egyetlen pontnyi hátrányt mutatott az eredményjelző. (43-44)

A harmadik negyedben azonban újra elengedtük a vendégeket. Nem igazán tudtak mit kezdeni a fiúk védekezésben a salgótarjáni ikertornyokkal, és a bajt tetézte, hogy támadásainkat sem sikerült kosárral befejezni, több esetben még dobásig sem jutottunk el. Erhard tüzelt eredményesen, és pontjai nagyon kellettek, hogy ne dőljön el a meccs ebben a negyedben.

Ismét 12 ponttal mentek a vendégek, 57-69-ről indult a záró negyed. De az akarás nálunk nem párosult jó megoldásokkal, a hátrányunk pedig két perc alatt tetemessé vált, 21 pontra duzzasztotta a különbséget a Salgótarján.  (57-78) Nyolc perc volt hátra, a helyzet elég reménytelennek tűnt, de a fiúk ezt nem így gondolták, és óriási hajrát nyitottak. Gyors játékkal folyamatosan hibára kényszerítették ellenfelüket és elsősorban Erhard révén, óriási tűzijáték vette kezdetét, és ahogy az idő fogyott, a különbség is csökkent.  A lelkesedés nagyon közel vitte a fiúkat a bravúrhoz, hiszen az utolsó előtti percben nagyon közeljártak, hogy ledolgozzák a 21 pontos különbséget. Erhard távolról elengedett tripláját követően már csak három pont volt az SKE előnye, majd támadhattunk is az egyenlítésért, de ekkor egy pillanatnyi kihagyás, egy eladott labda, és elúszott a bravúr lehetősége. Nem sikerült a fordítás, a vendégek örülhettek a rendkívül hosszúra nyúlt mérkőzés végén. A mi fiainkat sem érheti szemrehányás, jól játszottak, küzdöttek, és az extra dobóteljesítményt nyújtó (47/15!) Szécsény Erhard vezérletével óriási hajrát mutattak be.

Le a kalappal, jár a dicséret a fiúknak, jó meccsen, jó teljesítményt nyújtottak egy nagyon erős ellenféllel szemben.

Mérész Tamás: Maratoni, 2 órás mérkőzés volt. Gratulálok a srácoknak! Mínusz 19 pontnál sem adtuk fel és vissza tudtunk jönni 3 pontra, nem sokon múlott a győzelem.  Az ilyen jó mérkőzésekből tudunk építkezni.  




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület