2019-10-12 15:00:00 / NBI/B U20 Piros-csoport 3. forduló

Ez fájóan sima…

U20: TF BP - Nagykőrösi Sólymok KE 121-70 (21-16, 33-19, 30-17, 37-18))

Sólymok: Lakatos Péter 25/6, Mester Márk 13/3, Bozóki Márton 11, Filep Áron 9/3, Kakulya Sándor 6/6, Szrapkó Ádám 6, Bartos Bálint, Petrás Vajk, Méhesi Ákos 2, Kocsis Attila Edzők: Kovács Sándor, Fehér Ádám

A papírforma egyértelműen a jóval nagyobb merítési lehetőséggel rendelkező fővárosi egyesület U20-as csapata mellett szólt, akik idősebbek, magasabbak, rutinosabbak, a kőrösieknél, ráadásul tavaly az „A” csoportban edződhettek. Ezek tükrében a tisztes helytállás lehetett a reális cél a mérkőzés előtt a mieink részéről.

Csapatunk öt, 16-17 éves játékossal a soraiban kezdte a meccset, és jól. Megpróbálták felvenni a hazaiak fordulatszámát, ami többé-kevésbé sikerült is. De csak rövid ideig, amíg fejben is ott voltak a fiúk a pályán. Az első negyed után nagyon megváltozott a játék képe. Képtelenek voltunk megfékezni a hazaiak rohamait, és a szünetre már majdhogynem látótávolságon kívülre kerültünk.

És a második félidőben folytatódott a vesszőfutásunk, nem sikerült összpontosítani, amiről a 30 eladott labda is árulkodik. Nem ment a játék, ezzel megkönnyítettük a hazaiak dolgát, akik alaposan helybenhagytak minket.  Javítási lehetőség vasárnap itthon, a Baja ellen. Hajrá fiúk!

Előfordul minden csapatnál, hogy szinte semmi nem sikerül és vereség a vége. De ha a koncentráció, vagy a küzdőszellem is hagy kívánnivalót maga után, az már jóval nehezebben emészthetővé teszi a nagy zakót, többek között az edzők számára is. Kovács Sándor nagyon elégedetlen volt a pályán látottakkal, s nem is rejtette véka alá véleményét: „Foghíjasan tudtunk elmenni a TF elleni mérkőzésre, “egyéb okok”miatt... Az első negyedben megvolt a küzdeni akarás és az összpontosítás, de aztán valami megváltozott. Indokolatlan labdaeladások, kidobáltuk a labdát a nézőtérre, a helyzeteket nem ismertük fel, totális káosz jellemezte a további játékunkat. A pesti srácok ezt kihasználva átszáguldottak rajtunk, gratulálok nekik! A csütörtöki horvát-magyar focimeccshez hasonlítva: most mi voltunk a magyarok, a bohócok! El kell gondolkodni...”

Statisztika itt: http://hunbasket.hu/merkozes/x1920/hun2au20/hun2au20_381




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület