U16: Pityke siker a városi derbin
Nagykőrösi Sólymok KE –Pityke KSE 53-62 (6-12, 14-16, 17-16, 16-18)
Sólymok: Baranyi Zsolt 16/3, Hőgye Attila 12, Takács Máté 10/3, Jeszenszky Márton 8, Csécsy Bence 5, Gévai Levente 2, Bányai Barnabás, Kajári Levente, Szurnyák Zsombor, Kovács András, Jankó József Edző: Mérész Tamás
Hétfő este a Rákóczi iskolában Fiú Kadett, Regionális bajnoki mérkőzésre került sor. Amit már a feldobás előtt lehetett tudni, hogy ezen a meccsen mindenképpen nagykőrösi győzelem születik. Magunk részéről reméltük, hogy a győztes fél a Nagykőrösi Sólymok KE kadett csapata lesz, de a mérkőzésre kilátogató nagykőrösiek, szülők, családtagok közül többen az ellenfél sikerében bíztak. Végül ők, vagyis a Pitykés tábor örülhetett igazán a meccs végén…
Plusz motivációt adott a legtöbb pályára lépőknek, hogy ismerősök, barátok, iskolatársak, sőt korábbi csapattársak is farkasszemet néztek egymással. S, némi plusz terhet is jelentett egyben, a jó értelemben vett rivalizálás és a fokozott bizonyítási vágy.
Csapatunk zöme a tavasszal még a serdülő korosztályban szerepelt, ezen a mérkőzésen debütáltak kadettként, Mérész Tamás irányításával.
Két kihagyott és két értékesített büntetővel indult Sólymok részről a találkozó. Az első negyedben sokat hibázott mindkét csapat, de a Pitykések védekezése is masszívabb volt, és többször használták ki lehetőségeiket is.
A második negyed elején már tíz pont fölé nőtt a hátrányunk, de Mérész Tamás gyorsan rendezte a sorokat, és annak ellenére is, hogy sok büntetőt elhibáztunk, sikerült felzárkózni 3 pontra. Ám a negyed végét elrontottuk, így 20-28-as állásnál jött a szünet.
A harmadik tíz percet remekül kezdtük, úgy tűnt megtaláltuk a Pitykés védekezés ellenszerét. Ám a pontos befejezéseket, célt tévesztett dobások követték, akadozott a csapatjátékunk, ráadásul nem tudtuk megállítani Rácz Zénót. Ezt a negyedet azonban nyertük.
Az utolsó játékrész is kiegyensúlyozott küzdelmet hozott. Próbáltuk fokozni a tempót, de a Pitykések sem lankadtak, és tudták tartani, sőt kicsit még növelni is előnyüket.
A mieink játékában is akadtak szép megoldások, biztató momentumok, de a dobóteljesítményünk összességében gyengébbre sikeredett. Nem vallottak szégyent fiaink, de a Pitykések a meccs nagyobb részében hatékonyabban céloztak, és az extrát nyújtó Rácz Zénó (38/12) vezetésével jobbnak bizonyultak.
Győzött a Pityke, nyert a nagykőrösi kosárlabda, és bízunk benne, hogy a visszavágón majd mi örülhetünk!
Mérész Tamás: Sajnos az ellenfél zónavédekezése ellen a gyenge dobószázalékunk megpecsételte a sorsunkat. Van mit kijavítani, dolgozunk tovább!