2019-10-05 16:00:00 / Pest megyei Fiú Junior bajnokság alapszakasz

U18 - Pest megyei rajt biztos győzelemmel

Nagykőrösi Sólymok KE „B” - Esztergom 66-44 (20-7, 20-21, 17-7, 9-9)

Szécsény Erhard 29/18, Simon Róbert 12, Kozma Gergő 8, Márton Máté 7, Irimia Krisztián 5/3, Kis Bence 3, Gál Gergő 2, Csókás Zoltán, Tran Dao Tuan Kiet, Hőgye Attila, Edző: Mérész Tamás

Hullámzó teljesítménnyel is magabiztosan húzta be első meccsét a Pest megyei bajnokságban szereplő junior csapatunk. Szombat délután - a Rákóczi iskolában rendezett találkozón - gyorsan kezükbe vették a fiúk a meccs irányítását, de talán a kelleténél is jobban izgultak, mert elég sok hibával játszottak, ami betudható az U18-as korosztályos bemutatkozásuknak is. Ennek ellenére azonban a győzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben. Harcos, helyenként gyors és kombinatív játékkal múlta felül az esztergomiakat Mérész Tamás csapata. Szépen felépített támadásoknak, ügyes egyéni megoldásoknak is tapsolhattak a mérkőzésre kilátogatók. Erhard kezdte a pontgyártást egy jól irányzott távolival, majd a folytatásban is érezte a gyűrűt, az első félidőben elsüllyesztett hat triplát és már az első két negyed alatt 25 pontot szorgoskodott össze. Természetesen a többiek is kivették a részüket a megérdemelt győzelemből. A rajt tehát jól sikerült, csak így tovább!  Hajrá Sólymok!

Mérész Tamás: Tipikus szezonkezdő meccs volt. Voltak jó és rossz periódusai a mérkőzésnek.  Vannak dolgok amiket ki kell javítani, dolgozunk rajta, hogy a hibák számát lecsökkentsük.




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület