A küzdeni tudás hozta meg a győzelmet
Nagykőrösi Sólymok KE/A – SZEDEÁK 73-60 (19-11, 13-21, 20-18, 21-10)
Fiú Kadett, Regionális Bajnokság, Dél-keleti régió /2019. 04. 12./
Sólymok: Szécsény Erhard 25/6, Filep Áron 20, Fruktusz Kevin 10, Kozma Á. Gergő 8, Csókás Zoltán 6, Simon Róbert 4, Kis Bence, Márton Máté, Marticsek Milán, Tran Dao Tuan Kiet, Takács Máté, Irimia Krisztián; Edző: Mérész Tamás
A szerdai vereség még bőven ott motoszkálhatott a fejekben a feldobást követően is, mert igencsak akadozott a gépezetünk péntek este a Rákócziban. A félegyházi meccset követően 48 óra sem telt el a következő pályára lépésig, ám a javítás kötelező feladatként volt kitűzve kadett csapatunk számára. A szerdai meccsen a három negyeden át tartó rossz dobóformát egy kiváló utolsó tíz perc zárta, így a recept adott volt a fiúknak: onnan kell folytatni, ahol abbahagyták. Ez így leírva persze egyszerű is…
Nem sikerült magas fordulatszámon rajtolni. Az első negyed eleje kiegyenlített játékot, illetve inkább küzdelmet hozott, az 5. percben 8-8-as állást jelzett az eredményjelző. A játékrész második felében azonban gyorsabban és pontosabban végigvitt akciókkal, 8 ponttal elhúztunk.
A második tíz percben a vendégek játszottak lendületesebben és főleg eredményesebben, így megfordították az állást, de a negyed végén Filep Áron kosarával egalizáltunk (32-32).
A folytatásban sem sikerült turbófokozatra kapcsolni. Az elszántsággal, a győzni akarással nem volt baj, csak az összpontosítással. A harmadik etap hazai kosarakkal indult, Fruktusz Kevin találatai vitték előre a csapatot, a játékrész közepén 9 ponttal jártunk előrébb. A hullámzó játék és a figyelem kihagyásunk újabb fordulatot tartogatott, három perccel később, újra a szegedieknél volt az előny. Ismét Áron pontjaival egyenlítettünk, és Csókás Zoli harcosságának köszönhetően a játékrész Sólymok vezetéssel zárult (52-50).
Az utolsó negyedben gyorsították a játékot a fiúk, amivel hibákba hajszolták a szegedieket, igaz sokszor saját magukat is. De a kiváló küzdőszellem végül meghozta az eredményt, és ha nem is sikerült összeszedetten játszani, mindig akadt valaki, aki jól fejezte be a támadásainkat. Bátor betörések, ügyes helyzetfelismerések, nagyobb odafigyelés az utolsó tíz percben, és ez meg is hozta a várt győzelmet. Erhard és Áron mellett Csókás Zoli, Kozma Gergő és Simon Robi is fontos pillanatokban szerzett kosarakat, amivel megtörtük a vendégek ellenállását. Bravó srácok!
Mérész Tamás: Saját magunknak tettük nehézzé a mérkőzést. Sokkal jobban kell koncentrálnunk a következő mérkőzésen.