A koronát sajnos nem sikerült feltenni, de emelt fővel jöhettek haza juniorjaink!
A Junior Regionális Bajnokság Dél-keleti régiójának „A” csoportjában magabiztosan szerezte meg a csoportgyőzelmet csapatunk, így jutottak a Keleti Régiós Döntőbe. A négycsapatos tornán, március 30-án elsőként az Egri VSI KOK csapata ellen léptek pályára, ahol a tét a döntőbejutás volt.
Elődöntő: Nagykőrösi Sólymok KE - Egri VSI KOK 82-67 (28-22, 18-20, 16-19, 20-6)
Sólymok: Mester Márk 25/6, Bozóki Márton 14, Filep Áron 12/6, Kakulya Sándor 10/6, Nyerges Gergő 9/6, Zagyi Attila 7, Bartus Levente 5, Méhesi Ákos, Blahut Bence, Fruktusz Kevin;Edzők: Kovács Sándor és Fehér Ádám
Fordulatos meccset hozott az elődöntő, melyet az Észak-keleti régió 2. helyezettje ellen játszottunk. Bartus Levi szerezte az első kosarat, de 9-0-ás futással ránk ijesztett az Eger. Mester Márk és Bozóki Marci pontjaival utolértük őket, de újra elléptek 6 ponttal. Kakulya Sanyi célzott jól közelről, majd Márk távolról, tapadtunk. Felváltva estek a kosarak, Filep Áron és Zagyi Attila is beszállt a pontgyűjtésbe, és újra Levi kosarával vezettünk. Belelendültek a fiúk, és most mi futottunk egy 9-0-s szériát, 28-22-vel ért véget a negyed, melyet Márk mesteri triplája zárt.
Amilyen jól végződött, olyan rosszul kezdődött a 2. negyed, (0-6) egyenlített az Eger, jött is az időkérésünk. Több volt az elhibázott dobás mint az első negyedben. Márk, Nyerges Gergő, Zagyi Attila talált gyűrűt részünkről, de nagyon együtt haladt a két csapat. Az utolsó két perc a miénk, tíz pontot szerzünk ekkor, Áron áll bele bátran két hárompontos kísérletbe is, sikerrel. 46-42-vel fordulunk, de az első négy percben csak két Sólymok kosár kerül a jegyzőkönyvbe, szerzőjük Márk. Vezet újra a kevesebbet hibázó Eger. Áron egyenlít közelről, majd Kakulya Sanyi keze sült jókor, két szép trojkát tett be a közösbe. Marci kosarával egypontos előnnyel (62-61) kezdtük a záró felvonást, melyet mindenképpen a döntőbe jutással szerettünk volna zárni.
Márk közelije és Gergő triplája alapozta meg a remek folytatást. A negyedik negyedet keményen védekezve, jól összpontosítva 14 pontos különbséggel nyertünk meg, ezzel biztosítottuk helyünket a döntőben. Utolsó momentumként Gergő lazán hintett még egy triplát, de ekkor már a gondolatok előrébb jártak… A döntőn, ahová teljesen megérdemelten jutottunk be, és ahol nagy riválisunk várt ránk, akik a Nyíregyháza gárdája elleni vívták meg sikerrel az elődöntőt. /Nyíregyházi Sportcentrum/A - Békési SzSK 59-71/
Döntő: Békési SzSK - Nagykőrösi Sólymok KE 68-63 (11-16, 12-10, 19-17, 26-20)
Sólymok: Kakulya Sándor 21/21, Mester Márk 16/3, Nyerges Gergő11/3, Filep Áron 9/3, Bartus Levente 2, Blahut Bence 2, Fruktusz Kevin 2, Bozóki Márton, Zagyi Attila, Méhesi Ákos; Edzők: Kovács Sándor és Fehér Ádám
A kéztörés miatt távolmaradó Kocsis Attila hiányára felkészülhetett a csapat, de arra, hogy Marci és Attila is megsérül a tornán… Na, ez aztán nem javította esélyeinket! Idegesen kezdtek a csapatok, a tét rányomta bélyegét a meccsre. Kakulya Sanyi első triplájánál, 5-6 mutatott az eredményjelző a 4. percre fordulva. Blahut Bence fejezett be egy támadást kosárral, majd újra Sanyi villant távolról. Gergő kétpontosát ismét Sanyi triplája követi. Az utolsó pillanatok a békésieké, de így is biztatónak tűnik a meccs, és ötpontos az előnyünk a második negyed kezdetén.
Négy hazai hárompontos érkezik, ami viszont már kevésbé biztató… Öt perc alatt, ötpontos előnyből, ötpontos hátrány. Sanyi tartja remek dobóformáját és viszi előre csapatunkat, újabb triplát zúz be. Levi egalizál, majd Gergő triplájával előny nálunk, 23-26, jön a szünet.
Az izgalmak fokozódnak, a küzdelem nő! A harmadik negyedben Márk és Gergő kosaraival tartjuk a lépést a békésiekkel, kilenc percig csak ők ketten céloznak jól, 9-6 arányban szerzik a pontokat. Márk triplája után, az utolsó percben Áron két büntetővel töri meg az addigi „sormintát”, és egyetlen ponttal vezetünk a dudaszó pillanatában.(42-43)
Egyre jobban éleződik a feszültség, de több idegörlő végjátékot nyertek meg a fiúk az elmúlt időszakban, így bizakodhatunk. Viszont a Békés szinte hazai pályán játszik Békéscsabán, ami mellettük szól, arról nem is beszélve, hogy kevesebb bevethető játékossal kellene őket legyőzni. Utolsó erőtartalékaikat szedik elő a srácok, és hősiesen mennek előre. Márk higgadtan közelről, majd Sanyi hidegvérrel távolról, újra Márk, és egál. Ekkor hét perc a hátralévő játékidő.
Fruktusz Kevin eredményes fontos pillanatban, de mi hibázunk többet, ötpontos a békési vezetés 3 perccel a vége előtt. Időkérés, indul a hatalmas taktikai csata, faultokkal, de újabb békési kosár születik, a helyzetünk egyre nehezebb. Megint Sanyi triplája jelenti az utolsó reménysugarat, majd bevág még egyet, újra egy pont a hátrányunk (64-63) az utolsó percben. Ezzel azonban ellőttük puskaporunkat, a Békés pedig triplával zárt, így a nagyon áhított első hely elúszott. Egy pici hiányzott… Le a kalappal a csapat teljesítménye előtt! Mindig fájdalmas a vereség, egy nüanszokon múló döntő esetében főleg, de nem szabad csüggedni! Nagyon szép utat jártak be a fiúk, és emelt fővel jöhettek le a pályáról egy nagyszerű meccs végén, mely egy kiváló sorozat befejező állomása volt.
Kovács Sándor edző: Az első meccsen, az Eger ellen kicsit tompán kezdtünk, majd felvettük a ritmust és a helyeteket is értékesítettük, a végjátékban fegyelmezetten játszottunk és megnyertük a mérkőzést. A Békés elleni meccset sok minden nehezítette, Bozóki Marcit nem tudtam játszatni, mert az előző találkozón sérülés érte a lábát, Zagyi Attila is hasonló szituációba került, kevesen maradtunk. Ennek ellenére jól kezdtünk, és végig egál meccset játszottunk. Egylabdás mérkőzés volt, ahol most nem mi örülhettünk. Gratulálok a csapatomnak!