2026-05-14 19:00:00 / NBI/B Zöld csoport, rájátszás 5-6. helyért

Csütörtököt mondott csapatunk játéka csütörtökön, Százhalombattán. Hétfőn javítunk...

Százhalombattai KSE - SMTPlus-Nagykőrösi Sólymok KE 91 -65  (17-19, 21-20, 22-5, 31-21

Sólymok: Gera Ferenc 22/3, Tóth Bence 15/9, Molnár Miklós 3/3, Kocsis Attila 3, Okoh Victor Kelechi 2; Csere: Béres Benedek 8, Molnár Bence 6, Fehér Péter 4, Kovács Gergely 2, Kónya Levente, Mészáros Bence; Edző: Kovács Márk

Százhalombattai KSE: Tichov D. 17/9, , Kovács M. 10/3, Fazekas M. 9/3, Somogyfoki P. 7/3, Vincz . 6/6; Csere: Tóth B. 12/3, Habel Cl. 11, Dr. Pollák B. 6/3, Farkas S. D. 5/3, Novák P. 5/3, Seregély B. 3/3, Csík R.; Edző: Törőcsik Marcell

NBI/B Zöld csoport, rájátszás 5-6. helyekért 1. mérkőzés -  Százhalombattai Kosárlabda csarnok

Játékvezetők és MKOSZ ellenőr: Gombos Márk Bálint, Váczi Mihály, B. Németh Kristóf (Missura Gábor Jenő)

A Békéscsaba elleni helyosztót sikerrel vívtuk meg, és az 5. hely megszerzéséhez még egy párharcot kellene megnyerni, a Százhalombattai KSE ellenit.

Ez a párharc is kuparendszerben kerül lebonyolításra, így az alapszakaszban hátrább végzett együttes otthonában vette kezdetét.

A Batta a 6. helyen zárt, 12 győzelemmel és 10 vereséggel, melyből kettőt tőlünk szenvedtek el. Itthon és idegenben is sikerült legyűrni ellenfelünket, mindkétszer hatalmas csatában, nagyon emlékezetes összecsapásokon. A Kossuthban 20 pontos hátrányból felállva, hosszabbításban nyertünk, vendégként szintén őrületes izgalmak közepette kerekedtünk felül a kiélezett végjátékban, és mindkét meccsen 100 pont fölé jutva. (104-96 és 94-100)

Látványos és izgalmas két összecsapást sejtetett tehát ez a párosítás, melyben a tét súlya nem nyomja különösebben a vállakat, viszont a presztízs annál nagyobb motivációt jelenthet.

Megyei riválisunk a rájátszásban a Budafok ellen maradt alul 3-1 arányban, majd az első helyosztón a Pénzügyőr csapatánál bizonyultak jobbnak, kemény menetben, és hosszabbításos meccsen. Idegenben 8 ponttal nyertek, majd otthon ugyanannyival kaptak ki, így jöhetett a ráadás, melyben kiharcolták a továbbjutást.

Csütörtökön 19 órakor került sor a feldobásra Százhalombattán, és ahogy vártuk, „látványos és izgalmas összecsapás” vette kezdetét, mely azonban csak az első félidőre bizonyult igaznak... Sajnos...

Gera Feri triplája nyitotta a meccset, szurkolóink hangos buzdítása mellett, és Feri szerezte az első hét pontunkat, majd Victor köszönt be a fej-fej melletti csatában. (10-9) Béres Beni szállt be jól, 5 pont került a neve mellé két perc alatt, majd Molnár Bence is bejelentkezett egy duplával. (15-16) Beni egyik büntetője került a helyére, és Kocsis Attila talált be mezőnyből még az első tíz percben, mely rengeteg hibával tarkítva, de nagy küzdelemben zajlott. (17-19)

A második etap két hazai hárompontossal indult, válaszul Molnár Miklós is elsüllyesztett egyet, ám támadásaink zöme elakadt, és eladott labdák miatt bosszankodtunk. Feri szép befejezése után Tóth Bence húzta szekerünket két triplájával és egy közeli találatával tartottuk a lépést a hazaiakkal. (34-32) Fehér Peti egyenlített, Molnár Bence révén pedig átvettük a vezetést is, (34-36) és a szünetre is minimális előnnyel mehettünk, mert Tóth Bence a dudaszó előtt vágott be egy bravúros trojkát. (38-39)

A második félidőben azonban mintha az öltözőben maradtunk volna... A kisebb húzódást szenvedett csapatkapitányunk, Tóth Bence, majd Gera Feri kosarával még egalizáltunk (43-43) ugyan, de ezt követően teljesen elveszítettük a fonalat. Attila egyik büntetője ért célba csak, a távoli dobásaink, ziccereink egytől-egyik kimaradtak, így a katasztrofálisra sikeredett  harmadik negyed végén 16 pontos hazai előnyt mutatott az eredményjelző. (60-44)

Az utolsó negyed egy flúgos futamot hozott, de ebből is a hazaiak jöttek ki jobban. Dobóteljesítményünk kezdett helyreállni, ám védekezésünk továbbra sem állt a helyzet magaslatán. Feri zsinórban 6, Molnár Bence és Peti 2-2 pontot tettek a közösbe, de a 16 egységnyi különbség megmaradt a játékrész közepéhez érve. (70-54) A büntetőkkel nagyon hadilábon álltunk, (13-ból 4-et sikerült csak értékesíteni a meccsen...) és a végén nem hogy nem tudtunk zárkózni, tovább nyílt az olló, mert sorra szúrtuk el a lehetőségeket, a nagy rohanásban. Beni és Kovács Geri villantak meg, Feri 5 pontot tett még hozzá, majd Tóth Bence kosarával zártuk a meccset, melyben sok örömünket nem leltük...

Egy kiváló első félidő után, a másodikban teljesen lefagytunk, nem találtuk a hazai gyűrűhöz vezető utat, így tetemes hátrányba kerültünk a visszavágóra. Nehezítő tényezőként, a térdműtét előtt álló Milán mellett Mészi sem tudta vállalni a játékot - remélhetőleg kisebb - sérülés miatt, Tóth Bence is „húzta” a lábát a szünet után. Mindezek mellett, borzasztó rossz napot fogtunk ki, pontosabban csak a második félidőben ütött be a krach. Elhasaltunk, de tragédia nem történt. Nagyon optimistán mondhatjuk, hogy innen szép nyerni, a realitás azonban, hogy meglehetősen messzire kerültünk az ötödik helytől.

Hétfőn, (05. 18. 19:15) a Kossuthban megpróbálunk csodát tenni, de legalábbis győztes meccsel zárni a szezont.

Szurkolóinknak köszönjük, hogy az utolsó - igazán komoly téttel már nem bíró - helyosztóra is elkísérték, és végig buzdították a fiúkat.

Várunk mindenkit a hétfői visszavágóra is, mely nem csak az idény utolsó mérkőzését jelenti, hanem egy korszak lezárását is, egy búcsúmeccset... Örökifjú Kapitányunk, Molnár Miklós szögre akasztja cipőjét, visszavonul, és immáron edzőként, vezetőként marad velünk...

Edzői nyilatkozatok:

Kovács Márk: Kriminális teljesítményt nyújtottunk a második félidőben. Nem sikerült a hárompontos vonalon túlról betalálnunk, sajnos, így kialakult egy nagyobb különbség, amit nem tudom, hogy képesek leszünk-e visszahozni. Gratulálok az ellenfélnek! Azt gondolom, hogy nagyon jól kitolták a fault-határt, nagyon agresszívan védekeztek, ezáltal indításkosarakat kaptunk, amit nem tudtunk már kezelni. Gratulálok nekik még egyszer nagyon jól játszottak.

Törőcsik Marcell: Egy nehéz és gyenge első félidőt követően sikerült nagyon magabiztosan játszani a másodikban. Változtattunk amiben kellett, utolsó hazai mérkőzéshez méltóan játszottunk. Örülök, hogy mindenki sokat tudott a pályán lenni és hozzá tudott tenni a győzelemhez. A szurkolóinknak köszönjük az egész éves támogatást, kitartottak mellettünk akkor is, amikor nagyon mélyen voltunk! Még egy mérkőzésünk van hátra az idei szezonból, szeretnénk jó szájízzel zárni, és megszerezni az 5. helyet.




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület