Nagyszerű játék, rajt-cél győzelem Vásárhelyen! Ahogy azonban várható volt, nagyon keményen meg kellett dolgozni a sikerért péntek este...
Vásárhelyi Kosársuli - SMTPlus-Nagykőrösi Sólymok KE 80 -88 (16-21, 24-26, 22-20, 18-21)
Sólymok: Mészáros Bence 16/6, Csorvási Milán 14 (+ 19 lepattanó), Tóth Bence 11, Béres Benedek 4/3, Kovács Gergely 4; Csere: Gera Ferenc 23/9, Molnár Miklós 9/9, Kocsis Attila 7/3, Sárai-Szabó Zsolt, Szokonya Gergő; Edző: Kovács Márk
Kosársuli: Kelemen B. 21/18, Bálint E. 16/3, Balogh L. 10/6, Borbáth B. 7/3, Utasi Zs. 5/3; Csere: Rostás I. 10, Kruzslicz A. 9/6, Bősz R. 2, Tóth M., Filak L., Szombati T., Utasi G.; Edző: Saša Vejinović
NBI/B Zöld csoport 15. forduló - Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok
Játékvezetők és MKOSZ ellenőr: Gaál István Tamás, Sentényi Barna, Kruk Melinda (Józsa András Junior)
A hétvégén már a 15. fordulóra kerül(t) sor az NBI/B Zöld csoportjában. Egyre inkább élesedik a verseny a jobb pozíciókért, a rájátszásba jutásért is, valamint a legjobb négybe kerülésért is, ami hazai pálya előnyt jelent a playoff-ban. Számunkra ez utóbbi a cél, ám ehhez nem elég itthon nyerni a meccseket, idegenbeli győzelmek nélkül ezt lehetetlen megugrani.
A Kossuthban 7/7, vagyis makulátlan a mérleg, ez szenzációs, ám idegenben az eddigi 1-5-ös győzelem-vereség mutatónk meglehetősen szerény a terveink eléréséhez. Ezen terveztünk javítani péntek este Vásárhelyen, annak tudatában, hogy ez sem a könnyed ujjgyakorlat kategória... A Kosársuli is erős hazai pályával bír, annak ellenére is, hogy az eredményei ebben az idényben ezt nem teljes mértékig támasztják alá. Eddigi négy nyert meccsükből három született a Hódtóiban, ahol a Százhalombatta, a Pénzügyőr és az Eger járt pórul ebben az idényben. Számunkra sem éppen kellemes emlék az utolsó vásárhelyi találkozó, 2025 áprilisában - Milán nélkül - nagy csatában maradtunk alul. Ősszel, az idei bajnokságban, a Kossuthban sem volt könnyű meccs a Kosársuli elleni, pontosabban fogalmazva alaposan megszenvedtünk a győzelemért, dacára annak is, hogy ekkor született Milán elképesztő extrája (38 pont, 20 lepattanó, 63 VAL!)
Hozzánk hasonlóan a Vásárhely sem kezdte jól a januárt, ám két vereség után a legutóbbi fordulóban első idegenbeli győzelmét jegyezhette, ami bizonyára jól jött önbizalom terén is, de számunkra is nagy löketet adhatott a múlt szombati hazai ragyogó siker.
A Budafok elleni győzelem receptjével a zsebben kelt útra a csapat pénteken, és ebből főzve Vásárhelyen, elkönyvelhettük második idegenbeli győzelmünket...
A bemelegítés utolsó percében érkeztek meg szurkolóink, és ez azonnal meg is hozta a hangulatot a csarnokba, nem mellesleg a fiúk is örömmel konstatálták, hogy ezúttal is számíthatnak a „csapat 6. emberére”...
Az első pillanattól zengett a „Nagykőrős, Nagykőrös!” és az első nagy taps Milánnak szólt, centerünk szerezte az első két kosarat, előbb egy támadó lepattanó begyűjtése után, utóbb Kovács Geri passzából befordulva. (0-4) Bálint Erik révén született meg az első hazai találat, ám Mészáros Bence két büntetőjével megakadályozta az egyenlítést, majd egyre jobban felpörgött a motor. Szép akció végén Gera Feri váltotta két pontra Molnár Miklós passzát, ezt követően pedig Mixi süllyesztett el egy triplát. (2-11) A válasz is hárompontos formájában érkezett, hangolva már a hazai szurkolókat is. Kocsis Attila köszönt be közelről, erre újabb hazai tripla zúgott be, és büntetőkkel újra egál közelbe ért a Kosársuli. (11-13) Két „csendesebb” percet követően újra a húrok közé csaptunk, Feri hárompontosa landolt a gyűrűben, Tóth Bence pedig két büntetőt értékesített. (11-18) Az adok-kapok hazai hármassal folytatódott, csapatkapitányunk közelről oldotta meg ragyogóan, a negyed zárásaként pedig Béres Beni egy büntetőt tett a helyére... (16-21)
A második tíz percben sem volt unalmas pillanat, nagy energiát tett bele mindkét csapat, és sorra születtek látványos befejezések, hatalmas triplák. Továbbra is vezettünk, ám a hazaiak szívósan tapadtak, de akadt pár perc, amikor kicsit levegőhöz jutottunk... Hazai dupla nyitotta ezt az etapot, Mészi triplával felelt, az ezt követő vásárhelyi hárompontos után pedig Tóth Bence látványos mozdulattal tette fel közelről. (21-26) A pontgazdag első két perc újabb két duplát és két triplát hozott, egyenlő eloszlásban, részünkről Milán neve mellé került két pont, Beni pedig távolival váltott ki nagy ovációt és három pontot hozott a konyhára. (26-31) A következő két perc diétásabbra sikeredett pontok tekintetében, csak Kovács Geri révén került kettő a táblára, (26-33) ellenben a faultokkal, melyek gyors ütemben szaporodtak mindkét oldalon az óriási küzdelemben, ám helyenként megkérdőjelezhető játékvezetői ítéletekből is... Tóth Bence gólpasszából Gera Feri villant, majd Kocsis Attila a hárompontos vonalon kívülről elengedett dobásával növelte előnyünket, először tíz egység fölé. (27-38) Sikerült még jobban meglógni egy Attila duplájával és Mixi triplájával, (28-43) de nem hagyta lerázni magát a Kosársuli, és jöttek is visszább. Milán és Feri parádés akciójának, (Feri volt a befejező) majd Tóth Bencének szólt a taps, közelije után, de a a félidő végén a Vásárhely támadott hatékonyabban, így a szünetre faragtak a differenciából. (40-47)
A szünet után is hasonló mederben folyt a mérkőzés, egy pillanatra sem engedtek a szorításból a hazaiak, de - egy rövid megingás ellenére - az irányítást nem engedtük ki a kezünkből, és végig vezettünk továbbra is. Mészi triplának örvendhettünk a harmadik etap nyitó momentumaként, Kelemené pedig a másik oldalon aratott nagy tetszést. (43-50) Újabb szenzációs támadás: Milán passz, Feri a kosárszerző, ezt egy hatalmas Mixi tripla követi, majd Mészi jeleskedik, labdaszerzéssel és két remekbeszabott közeli befejezéssel ám a azért a hazaiak sem tétlenkednek, (49-59) Milán palánk alatti küzdelme 2+1-es kombóval zárul, és fokozódik az értetlenség és az elégedetlenség mindkét oldalon, a faultok megítélését illetően. A játék szépségeiből viszont újoncunk hoz egy gyöngyszemet, nem is akármilyet... Gera Feri a saját térfelünkön szerzett labdával lódul meg, és a sprintet egy hatalmas zsákolással fejezi be. (51-64) A vendégszektorban mindenki talpon, és szurkolóink egyöntetű véleménye, hogy már ezért megérte elutazni Vásárhelyre... Szerencsére azonban örömük, és örömünk nem merült ki ennyiben, mert a folytatás is - továbbra is - jól alakult... Mármint kisebb zökkenőkkel, mert Kelemen elkésztő triplája után büntetők sorozatát dobhatták vendéglátóink, hogy mindet jogosan-e, ezt még ők maguk is megkérdőjelezhették... Zárkóztak a hazaiak, mert nálunk homokszem került a fogaskerekek közé, és egyre inkább érezhették, hogy lehet keresnivalójuk. 11-0-s futással ott is lihegtek a nyakunkban, (62-64) de nem szaladt a gatyába, Kovács Geri találata pedig simított Kovács Márk homlokráncain... (62-66) A játékrészt Tóth Bence egy értékesített büntetője zárta és ötpontos előnyünk. (62-67)
Izgalmas végjátékra volt kilátás, és azt is kaptuk... Folytatódott az első pillanattól zajló üldözőverseny, ám szerencsére továbbra is nekünk kellett hátrapillantani... Kelemen újabb brutális hármasa a szívbajt hozta azért ránk, de Tóth Bence és Mészi is megvillant, ismét megakadályoztuk, hogy kiegyenlítsen ellenfelünk. (67-71) Feri kulcsmomentumokkal mutatta meg újra kiváló képességeit, két szenzációs triplát süllyesztett el egy perc alatt, majd labdát szerzett, abból kosarat. A 12 pontos fór immáron jókora lélektani előnyt is jelentett, (67-79) de hol volt még a vége... Az izgalmak fokozódásához néhány eladott labdával, elhibázott ziccerrel, kimaradt büntetőkkel és sikertelen távoli dobásokkal járultunk hozzá, miközben a Vásárhely rá tudott tenni még egy lapáttal. Négy perc alatt, Milán öt pontja (egy közeli és három értékesített büntető) ellenében a hazaiak 11 egységet kalapáltak össze, így az utolsó előtti percben ismét négyre apadt az előnyünk. (80-84) A nagyobb rutin is mellettünk szólt, Milán higgadtan várta ki a lehetőséget és szenzációsan hozta helyzetbe Ferit, aki feltette az i-re a pontot. (80-86) Nem bánkódtunk azért azon sem, hogy két hazai büntető kimaradt, a végén pedig - kissé túlzott hazai keménykedés után - Mészi állhatott a büntetővonalra és két hibátlan dobással beállította a 80-88-as végeredményt.
Ahogy várható volt, nagyon keményen meg kellett dolgozni a sikerért, de igazi csapatmunkával behúztuk a meccset. Végig nálunk volt az előny, ám nem adta olcsón a - szintén hatalmasat küzdő - Kosársuli a két bajnoki pontot, remekül triplázva végig a sarkunkat taposták, ám mindig sikerült visszaverni a felzárkózási, egyenlítési kísérleteiket. Az ezúttal is dupla duplát elérő Milán (39 VAL) és Gera Feri (32 VAL) kiemelkedő teljesítménnyel járult hozzá a nagyon értékes győzelemhez, de ismét mindenki hozzátette a magáét, óriási gratuláció jár az egész Csapatnak!
Remek meccsen, egy nagyon jól játszó ellenfelet fektettünk két vállra, ragyogó teljesítménnyel! SZÉP VOLT FIÚK!
Köszönjük szurkolóinknak, a folyamatos buzdítást, hogy ismét zengett a csarnok a hangjuktól!
A bajnokság hazai mérkőzéssel folytatódik február 8-án, 17:30-tól a Békéscsabai KK csapatát fogadjuk, bízva egy újabb jó meccsben és a sikerben. Hajrá Sólymok!
Edzői nyilatkozatok:
Kovács Márk edző: Rendkívül elégedett vagyok a csapattal, hiszen alapvetően nagyon jól teljesítettünk, főleg támadóoldalon. Végig tartottuk azt az eredményt, ami sose billent át a vásárhelyi csapat oldalára, így rajt-cél győzelmet arattunk. Nagyon nehéz pályán sikerült nyernünk, büszke vagyok a srácokra!
Saša Vejinović : Talán erre mondják az edzők, hogy ilyen játékkal ki lehet kapni. Legfőképp az akarásra értem ezt. Köszönjük a szurkolóknak, nagyon nagy löketet adnak! Gratulálok a Nagykőrösnek!