2026-02-08 19:30:00 / NBI/B U21 Zöld csoport, Alapszakasz 16. forduló

Gera Feri extrájával zsinórban harmadik meccsét nyerte meg U21-es csapatunk!

Nagykőrösi Sólymok KE U21 - Békéscsabai KK U21 94 -84 (23-22, 22-17, 27-22, 22-23)

Sólymok: Gera Ferenc 39, Farkas Dominik 12, Gyorsa-Dali Kornél 10/6, Kocsis Attila 9/3, Sárai-Szabó Zsolt 8/3, Kovács Gergely 7, Bíró György András 3/3, Harsányi Ákos 4, Márton Ákos 2, Kajári Levente, Szablics Bence, Balog Zalán; Edző: Fehér Péter

A hosszabb nyeretlen szériát követően a legutóbbi két meccset sikerült győzelemmel zárni, és ezt a sorozatot óhajtotta folytatni csapatunk a vasárnapi, hazai találkozón is.

Végre a kispad is „jól mutatott”, hiszen ezúttal létszámhiányra nem panaszkodhattunk. A „nyerőember” Filep Áron (négy meccsen kapott szerepet, mind a négyet megnyertük... J ) ugyan ezúttal nem volt, ám először lépett pályára az U21-ben Gera Feri, és máris abszolút főszerepet vállalt.

A vezetést a vendégek szerezték meg, de az első percek bizonytalansága után sikerült magunkhoz venni az irányítást. Kocsis Attila kosarával vezettünk először a 7. percben, (13-12) ezt követően felváltva estek a kosarak, de Farkas Dominik remek befejezésével az első tíz percet is mi zártuk - minimális - előnnyel. (23-22)

A második szakaszban is fej-fej mellett haladt a két csapat, ám a vezetést nem adtuk ki a kezünkből, az első félidő végén 6 ponttal jártunk előrébb. (45-39)

A szünet után két Gera triplával és Farkas duplával nyitottunk, már jelentősebb lépéselőnyt szerezve, (53-39) de egy kis figyelmetlenség, és újra a sarkunkat taposta ellenfelünk. (53-46) Ferit azonban nem tudták tartani a vendégek, és nagyot villant Gyorsa-Dali Kornél is, egy ügyes közeli befejezés után, két triplát is elsüllyesztett egy perc alatt. Negyed zárásként pedig Attila félpályáról elengedett dobása zúgott be dudaszóra. (72-61) 

Az utolsó felvonás is tartogatott sok szép jelenetet, persze hibák is akadtak bőven, lerázni nem tudtuk ellenfelünket, továbbra is szorosan alakult az állás, de összességében jól koncentrálva, magabiztosan őriztük az előnyt, Gera Feri kiemelkedő teljesítményének is köszönhetően. A végjátékban feljebb kapaszkodott ellenfelünk, a záró momentum azonban a miénk volt, és Harsányi Ákos labdaszerzés utáni találatával alakult ki a 94-84-es végeredmény.

Látványos és pontgazdag találkozót nyertünk meg, és sikerült revansot venni az őszi idegenbeli vereségért.

Akadtak jó teljesítmények, nagyszerű megoldások, a prímet Gera Feri vitte, tripla-duplával (!) /39 pont, 17 lepattanó, 11 szerzett labda, 52 VAL/ járult hozzá a sikerhez. Gratulálunk ehhez a teljesítményhez, de természetesen jár a gratuláció az egész csapatnak, remek munka volt! Szép volt fiúk!

Fehér Péter: Úgy érzem a kezdésnél még nem sikerült annyira felvenni a ritmust, de utána szépen tudtuk kontrollálni az egész meccset, így is. Gratulálok a srácoknak!




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület