Túl csípős volt a csabai, megszakadt a több, mint egy éve tartó hazai veretlenségi sorozat...
Vannak olyan napok, amikor semmi sem sikerül...
SMTPlus-Nagykőrösi Sólymok KE - Békéscsabai KK 71 -83 (16-18, 17-32, 18-18, 20-15)
Sólymok: Csorvási Milán 19 (+12 lepattanó), Mészáros Bence 12/12, Tóth Bence 7/3, Kovács Gergely 6, Béres Benedek 2; Csere: Kocsis Attila 19/3, Gera Ferenc 6, Kónya Levente, Sárai-Szabó Zsolt, Szokonya Gergő, Márton Ákos; Edző: Kovács Márk
Békéscsabai KK: Vágvölgyi Á. 17/9, Balog G. 15, Hajdu M. 14, Szugyiczki. M. 12, Szarvas P. 11/9; Csere: Turán S. 9/9, Kurtucz K. 3, Balikó Gy. 2, Reisz N., Botta-Dukát K., Erdős K., Felegyi G.; Vezetőedző: Gura Norbert, edző: Botos Roland
NBI/B Zöld csoport 16. forduló - Nagykőrös, Kossuth Lajos Általános Iskola
Játékvezetők és MKOSZ ellenőr:Rácz Zsolt Róbert, Dr. Szűcs Sándor, Kozma Péter (Bogárdi János)
Az NBI/B Zöld csoportos bajnokság 16. fordulójában hazai mérkőzés következett, és kivételesen, vasárnap délután került sor feldobásra, melyhez két jó formában lévő csapat sorakozott fel.
A Békéscsaba is megnyerte legutóbbi két mérkőzését, ahogy mi is. Látogatóink a Pénzügyőr elleni hazai meccsüket húzták be legutóbb, előtte Győrben zsebelték be a két bajnoki pontot, és ezzel a két rendkívül fontos győzelemmel óriási lépést tettek a rájátszásba jutásért, jelenleg a 8. helyen állnak, vagyis már playoff-ot jelentő pozícióban. Összesen 6 győzelem (4 hazai, 2 idegenbeli) és 9 vereség állt a nevük mellett a találkozó előtt.
Ősszel Békéscsabán, fergeteges harmadik negyedet produkálva nyertünk, (70-95) majd decemberben, a Kossuthban egy „éppenhogycsak” győzelemmel (83-82) vívtuk ki a továbbjutást a Hepp Kupában.
A vasárnapi meccsen is nagyon bíztunk a sikerben, ám a forgatókönyv nem az elképzeléseink szerint alakult. Molnár Bence, Fehér Peti - bár rehabilitációjuk jól halad - továbbra is csak civilben ültek a padra, Molnár Miklós még úgy sem tudott, mert lebetegedett. Gera Feri egész héten nem edzhetett, ő is betegséggel bajlódott, ám ő legalább szerelést ölthetett.
Zsúfolásig telt nézőtér és remek hangulat fogadta a csapatokat, ám az újabb kosárünnepre készülő szurkolótábor is döbbenten nézett az eredményjelzőre a 3. percben, mely 0-8-as vendégelőnyt mutatott... Béres Beni büntetőivel kapcsolódtunk be a meccsbe, majd Csorvási Milán öt pontjával eredtünk ellenfelünk nyomába. (7-10) Újabb két percig azonban csak a hibák száma nőtt, még a büntetővonalról sem találtunk be. (7-14) Valami megmozdult, Kocsis Attila köszönt be közelről, majd Mészáros Bence triplával, ám a holtponton nem sikerült átlendülni. Az első negyed végén Tóth Bence két szép megoldása hozott 4 pontot, felzárkóztunk, de vendégelőnynél jött a dudaszó. (16-18)
A második tíz perc maga volt a rémálom... A 32 kapott pont önmagáért beszél... Az etap elején még úgy tűnt talán sínen vagyunk, Attila nagyszerű alakításaival, 7 szerzett pontjával, és Milán jó befejezésével sikerült átvennünk a vezetést is, (21-20, és 23-22) ám ez csak pünkösdi királyságnak bizonyult... Nagyon gyengén védekeztünk, a Csaba pedig remekül elkapta a fonalat és közelről is, távolról is kiválóan dobtak. és hamar 10 egységnyire alakították a különbséget. (27-37) Továbbra is csak Milán és Attila talált gyűrűbe ebben a szakaszban, Milán 6, Attila 2 pontot tett hozzá, ám nagyon akadozott a gépezet, és az utolsó percben beesett két csabai triplával már igen jelentős hátrányban mehettünk a szünetre. (33-50)
A többször is feltámadást hozó harmadik negyed sem a szánk íze szerint alakult, bár jól indult, Mészi és Attila triplájával. (39-52) Látszott a fény az alagút végén, de mivel a fogaskerekek csikorogtak, nem közeledtünk felé... Milán (4) és Attila (3) újabb pontjaival élt még a remény, de ellenfelünk hárompontosokkal is operált, így csak futottunk az eredmény után. Illetve inkább csak botorkáltunk, mert egyszerűen nem találtuk a ritmust, s, csak kerestük a játékunkat. Gera Feri közelijével és Mészi hármasával felvillantunk, de az utolsó negyedre 17 pontos hátránnyal érkeztünk, ez pedig nem jelent sok jót az álmoskönyvek szerint sem... (51-68)
Milán fordult be jól az első percben, ám a következő találatunkra (Kovács Geri) négy percet kellett várni, és a 36. perchez érve, a „közte 20” már előrevetítette a szomorú véget. (55-75) A küzdelem inkább küszködésre sikeredett ezen a meccsen, és ahogy ez ilyenkor lenni szokott, a szerencse sem bennünket segített. Megindult azért egy nagy hajrá, ám ez már csak annyit ért, mint a veszett fejsze nyele... Három jó közeli befejezés - sorrendben: Feri, Geri, Feri - után Mészi süllyesztett el egy trojkát (64-82) majd Attila villant (labdaszerzés és kosár kombóval) és Tóth Bence is bevágott egy triplát szépségtapaszként. (69-82) A flúgos futam zárásaként Kovács Gergő közelről talált be, majd mintegy jelképezve a mai produkciót, az ide-oda pattogó labda Geri fejéről is elindult a cél felé, ám csak táncolt a gyűrű szélén, és leszédült...
Ahogy a bevezetőben írtuk: Vannak olyan napok, amikor semmi sem sikerül. Na, ez most egy ilyen volt... A 19%-os triplázás, a 12 elhibázott büntető, és a halvány teljesítmény után nem is csodálkozhattunk, hogy - az egyébként - remekül játszó ellenfelünk nyerte meg a forró légkörű, ám sportszerű és remek hangulatú összecsapást.
Duplán fájó, hogy oda, a 2024. decembere óta tartó, 17 meccset magába ölelő hazai, bajnoki veretlenségi sorozat...
De, nem dőlünk a kardunkba, mert akármilyen közhelyes, „minden sorozat megszakad egyszer”. Kezdődjön egy újabb ilyen széria, és akkor nem búslakodunk!
Szerdán - február 11-én, 19:15-től - Százhalombattán meg kell próbálni kiköszörülni a csorbát! Hajrá Sólymok!
Szurkolóinknak köszönjük, hogy ismét az utolsó pillanatig buzdították a csapatot!
Edzői nyilatkozatok:
Kovács Márk: Teljes katyvasz volt a pályán, nem tudtunk felpörögni a meccsre. Sajnos sok kihagyott üres dobásunk volt, érthetetlen gyenge teljesítmény. Gratulálok az ellenfélnek, jobbak voltak nálunk. Készülünk a szerdai derbire, reméljük, hogy több szerencsét tartogat számunkra az a nap.
Gura Norbert : Óriási gratuláció a csapatnak, ez férfimunka volt! Mindenki, aki pályára került, a végsőkig küzdött, fegyelmezetten, koncentráltan játszott. Mindent, amit megbeszéltünk betartottak a fiúk, és ez a végén sem hagyott alább, végig kitartott a fegyelem és a koncentráltság. Még egyszer gratulálok nekik, ez egy óriási, és nagyon fontos győzelem volt! A Nagykőrösnek további sok sikert kívánok!