2019-03-31 20:00:00 / NBI/B U20 Piros-csoport 26. forduló

U20 - Egy hét triplás negyeddel, egy félidőt bírtunk a szezonzárón, Miskolcon

Fehér Péter két kategóriában is a statisztikák élén végzett a 2018-2019-es szezonban!

MEAFC U20 - Nagykőrösi Sólymok KE U20 102-83 (21-18, 28-36, 30-13, 23-16)

(NBI/B U20 Piros-csoport, 26. forduló)

Sólymok: Fehér Péter 21/9, Andó Levente 19/9, Mester Márk 16/6, Petrás Vajk 14/3, Kövecs Martin 8/6, Szrapkó Ádám 5, Kozma Ákos, Bartus Levente, Kakulya Sándor, Blahut Bence; Edzők: Kovács Sándor, Fehér Ádám (Ezúttal Ádám vezette a csapatot.)

Ősszel, hazai pályán, óriási hajrával, két ponttal nyertük a párharc első meccsét. Miskolcon nem mi számítottunk esélyesnek, ráadásul nem mondhatnánk, hogy frissen, kipihenten sorakoztunk fel a feldobáshoz. A csapat junior korú játékosai szombaton késő este érkeztek haza a békéscsabai régiós döntőről, hárman pedig az éppen csak véget ért felnőtt meccsen töltöttek elég sok játékpercet a pályán. Ennek ellenére az első félidőben remekül játszottunk, és a szünetben még vezettünk is.

A hazaiak szerezték meg az előnyt, de Martin triplájával már mi jártunk előbb (4-7). Egy 14-2-es periódussal pedig a 4. percben 8 ponttal húztunk. Levi, Peti, Vajk, Martin és Márk szerezték pontjainkat, két utóbbi hárompontossal köszönt be. A negyed második felében a MEAFC játéka volt meggyőzőbb és hatékonyabb, így fordítottak.

Három pont hátránnyal (21-18) kezdtük a második negyedet, melyet végig uraltunk, és amit egy Sólymok tripla-show színesített. Rögtön az elején, Andó Levi egy perc alatt három hárompontost hintett, majd Mester Márk folytatta, aki triplája mellett közelről és büntetőből is termelt, így ő is 9 pontot gyűjtött egy perc alatt. A rögtönzött kőrösi tripladobó verseny következő résztvevője Fehér Peti volt, ő kettőt vágott, és a dudaszó előtt még Vajk is eredményesen szállt be, kialakítva a 49-54-es állást. Összesen hét trojkát szereztünk ebben a tíz percben, és 36 pontot egy negyed alatt. Óriási teljesítmény, de sajnos ennyit bírtunk ezen a napon. Mint kiderült szinte az összes töltényünket ellőttük…

A harmadik negyed rettenetesen rosszul indult, 14-0-ás hazai futással. Több mint öt percig nem találtunk a gyűrűbe. Időkérésünk után Márk törte meg ezt a pontnélküli szériát, közelivel majd két büntetővel. De a lendületbe jött hazaiakat már nem tudtuk megállítani. Peti triplájával még ugyan feljöttünk három pontra (66-63), de innen fokozatosan őröltek fel minket a hazaiak. Semmi sem sikerült ebben az időszakban. Küzdöttünk, de már nem sikerült megújulni, a dobások sem mentek, alig több mint egyharmadnyi pontot hoztunk össze ebben a tíz percben, mint az előzőben.

Az utolsó negyed már nem tartogatott újabb fordulatot. Védekezésben és támadásban is többet hibáztunk, mint a miskolciak, de igyekeztünk, és nem adtuk fel, viszont elfáradtunk, és változatlanul nem találtuk dobóformánkat. Ezt a játékrészt is megnyerték a hazaiak, mint ahogy a meccset is, és a végén még a 100. pontjukat is ünnepelhették.

Csapatunk a 11. helyen végzett a bajnokságban. És mindenképpen kiemelendő, hogy Fehér Peti a statisztikák alapján két kategóriában is a legkiválóbbnak bizonyult. Az egész mezőny legjobb pontátlagú játékosaként végzett, és első lett a szerzett labdák átlagát tekintve is. Gratulálunk neki, és természetesen a csapatnak is, szezonbeli teljesítményükhöz. A nagyon fiatalokkal teletűzdelt kerettel is jól helyt állt csapatunk az igen erős mezőnyben. Szép volt fiúk!

Fehér Ádám: Foghíjasan és fáradtan érkeztünk utolsó mérkőzésünkre az U20-as bajnokságban. Ennek ellenére a 3. negyed közepéig kontrolláltuk a mérkőzést, aztán elkészültünk az erőnkkel, és a végére alakult ki ez a nagyobb különbség. Köszönjük Sanyival együtt, mindenkinek - “öregebbeknek” és a fiataloknak egyaránt - a sok utazást, a munkát, energiát, amit belefektettek a fiúk az U20-as bajnokságba.




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület