2025-11-05 20:00:00 / Hepp Kupa 3. forduló

Idegenbeli győzelem és továbbjutás a Hepp Kupában!

Félgőzzel is sikerrel zártuk a szerda esti szolnoki mérkőzést, ami - a szűkösebb pontmennyiség ellenére is - látványos triplapárbajt hozott, melyet 12-10 arányban nyertünk meg. Mindkét csapat hárompontosból gyűjtötte a pontjainak több, mint felét, a műfaj királyának pedig Mészáros Bence bizonyult. Mészi hét (!) trojkát süllyesztett el, jelentősen hozzájárulva a továbbjutást jelentő győzelemhez, mivel Hepp Kupában egy mérkőzésen dől el a párharc.

Komoly játékerőt képviselő NBII-es ellenfél várt ránk egyébként, soraikban zömében NBI/A-, és NBI/B csoportos tapasztalattal felvértezett játékossal, akik közül néhányan magyar bajnoki címmel és kupagyőzelemmel is büszkélkedhetnek, Szolnoki Olaj színekben.

Ennek tükrében cseppet sem meglepő, hogy az idényben még nem talált legyőzőre a Szolnok EVOLUTION csapata, bajnoki mérlegük 4 mérkőzés, 4 győzelem, ebből ráadásul három idegenbeli. A Hepp Kupa első körében még NBII-es alakulatot búcsúztattak nagyon magabiztos győzelemmel, ám a második fordulóban már egy „magasabban jegyzett” ellenfelet ejtettek ki a sorozatból, mégpedig egyik csoporttársunkat, a szintén NBI/B Zöld tagságú egri Eszterházy SC-t.

A sorozatuk folytatására készülő hazaiak kezdtek jobban, de a második negyedtől érvényre juttattuk akaratunkat, és mi irányítottuk a nem túl magas nívójú mérkőzést.

A célt teljesítettük, kiharcoltuk a legjobb 16 közé jutást, és várhatjuk a következő forduló sorsolását.

Szép volt fiúk! Szurkolóinknak köszönjük, hogy itt is zengett a csarnok a buzdításuktól.

Szolnok EVOLUTION - SMTPlus-Nagykőrösi Sólymok KE 58 -71  (21-19, 8-16, 8-16, 21-20)

Sólymok: Mészáros Bence 21/21, Csorvási Milán 17/3, Tóth Bence 12/6, Fehér Péter 9/3, Molnár Miklós 4/3, Béres Benedek 4, Kovács Gergely 2, Kocsis Attila 2, Sárai- Szabó Zsolt;

Kovács Márk edző: A játék színvonala nagyon gyenge volt, azonban voltak extra megoldások is, amikkel megnyertük a meccset. Az ellenfelet jó játékosok alkották, amit az elején meg is mutattak, azután a kezünkbe vettük az irányítást. Örülünk a győzelemnek, próbálunk minél tovább menni a kupában,. Sok sikert az ellenfélnek is a saját bajnokságukban! Szurkolóinknak köszönjük, hogy ismét elkísértek minket!




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület