2025-12-20 19:00:00 / NBI/B Zöld csoport, Alapszakasz 11. forduló

Nem ez a meccs lesz a csúcsdísz a karácsonyfánkon, de szerencsére az őszi szezon összességében jobban sikerült, mint a szombat este Egerben, ahol... teljesen elfogytunk... Minden értelemben...

Eszterházy SC - SMTPlus-Nagykőrösi Sólymok KE 89-58 (25-17, 21-21, 18-11, 25-9)

Sólymok: Csorvási Milán 22/3 (+ 15 lepattanó), Tóth Bence 10/6, Mészáros Bence 9/6, Márton Ákos 5, Kónya Levente; csere: Molnár Miklós 9, Béres Benedek 3, Kocsis Attila, Sárai-Szabó Zsolt, Szokonya Gergő; Edző: Kovács Márk

Eszterházy SC: Pomázi P., Szicsák B. 24/3, Rékasi B. 21/3, Botka B. 20/6, Kiss K. 5, Ficsor Á. 4; csere: Gaál B. 8/8, Gilszki E. 7/3, Bolla N., Vasas B., Pomázi P., Molnár B., Albach K.;Edző: Klepej Roland, dr. Váczi Péter

NBI/B Zöld csoportos mérkőzés, alapszakasz, 11. forduló - Eszterházy Károly Egyetem Leányka Utcai Sportcsarnoka

Játékvezetők és MKOSZ ellenőr: Pozsonyi László, Dr. Nagy Zsombor, Menyhárt Ferenc Tamás (Zalai Ákos István)

Félidejéhez érkezett a 2025-2026-os NBI/B Zöld csoportos bajnokság, a 11. fordulóban Egerbe szólította a sorsolás csapatunkat, a sereghajtó otthonába, ahol a „papírformát” tekintve talán nagyobb sansszal várhattuk volna a mérkőzést... A feltételes mód egyrészt azért indokolt, mert a mezőnyben nincs könnyű meccs, nincs könnyű ellenfél, másrészt az előjelek sem tűntek kedvezőnek. Nagyon nem... Egy csapatra való játékosunkra nem számíthattunk, ezt pedig, mint bebizonyosodott, már nem sikerült kompenzálni...

A múlt heti hazai évzáró remekül sikerült, a Győr elleni győzelem egyben egy szenzációs sorozatot is eredményezett, mégpedig, hogy makulátlan maradt a hazai mérleg 2025-ben, minden tétmeccset megnyertünk a Kossuthban. A veretlenségi széria 2024 decemberében indult, és immáron 17 meccset foglal magába, ami óriási fegyvertény, nagyon büszkék vagyunk a csapatra és az óriási segítséget nyújtó szurkolótáborunkra.

Ebben az idényben hatból hatot nyertünk itthon, ám közel sem ennyire tündöklő az idegenbeli mérleg, eddig egy strigula került a győzelmek mellé, és háromszor maradtunk alul. Ezen a mutatón szerettünk volna javítani szombat este, a tavalyi keretére épülő és a Tiszaújvárosból érkezett Kiss Kolossal erősödő hazai csapat ellen.

Nagy létszámban érkező szurkolóink fergeteges buzdítása mellett került sor a feldobásra, ám ezen kívül sok örömünk nem maradt a folytatásban...

Bevethető játékosaink meglehetősen kifacsarva ezúttal már nem tudták pótolni az egy csapatra való hiányzót, és minden igyekezet ellenére, a rendkívül jó napot kifogó hazaiak végig vezetve nyerték a csatát.

Fehér Péter, Molnár Bence, Mári György mellett - betegség miatt - immáron Kovács Gergely sem tudott elutazni Egerbe, ahol Kocsis Attila és Sárai-Szabó Zsolt is betegséggel bajlódva csak a padról követte az eseményeket. S, ha mindez még nem lenne elég, a mérkőzés során Mészáros Bence is ápolásra szorult és bicegve folytatta a játékot...

A 6-0-s hazai kezdés már kissé ijesztően hatott, de Milán triplája ezt az érzést még felülírta, viszont a nagy lendülettel kezdő egriek ettől nem torpantak meg. (11-3) Mixi köszönt be közelről, majd Milán támadó lepattanót tett vissza, ám játékunk cseppet sem tűnt meggyőzőnek, míg ellenfelünk szinte képtelen volt hibázni. (17-7) Milán két büntetőt értékesített, majd centerünk két mezőnykosara között Béres Beni is betalált, próbáltunk tapadni a hazaikra. (21-15) A nem túl jól sikerült első negyedet Mészi kosara zárta. (25-17)

A második tíz perc sem úgy indult, ahogy szerettük volna, de összességében biztatóbban alakult. A védekezésünk továbbra sem állt össze, de támadásban már jobban ott voltunk.  Milán 2+1-es befejezése után (25-20) futottak egy 8-0-át az egyre jobban vérszemet kapott hazaiak, Mészi egy célba ért büntetőjével és Márton Ákos találatával faragtuk a hátrányt, de továbbra is extrán dobtak az egriek. (37-23) Mészi reményt keltő triplája után Milán közelről talált be, és Tóth Bence vezérletével úgy tűnt feltápászkodunk a padlóról. Csapatkapitányunk két közelivel és egy trojkával zsinórban 8 pontot szerzett, (39-35) ám egyenlítési vágyainkat triplával zúzta szét a hazai csapat. Büntetőkkel futottunk az eredmény után, (Mixi 2, Milán 1) de a játékrész utolsó két perc az egrieké volt ismét, így 46-38-as állást mutatott az eredményjelző az első félidő végén.

Na majd „az a bizonyos” harmadik negyed... Ebben reménykedett minden vendégszurkoló és talán a csapat is, ám ezúttal ledermedt a varázspálca... Elcsigázott, fáradt állapotunk és vérszegény játékunk tovább erősítette a hazaiak harci kedvét, és ezt már nem is sikerült megfékeznünk... Mészi triplájával indult a harmadik negyed, ám nagyjából ekkor volt utoljára nyílt a meccs, (46-41) mert válaszként 9-0-s egri rohamot kaptunk. Milán duplája és az időkérés sem segített, a különbség ebben a helyzetben már végzetesnek tűnt. (60-43) Ákos 2+1-es befejezése jelentett szépségtapaszt, majd Mixi talált be közelről, Milán a büntetővonalról, ám ezzel el is lőttük puskaporunkat, a 11 pontos harmadik negyedünk el is döntötte sorsunkat.

Ennél is rosszabbul alakult az utolsó felvonás. Képtelenek voltunk megújulni, a küzdés csak küszködéssé vált, és míg a hazaiaknak minden, addig nekünk az égvilágon semmi sem sikerült. Négy perci csak az egri pontok szaporodtak, ezt Milán közelije törte meg, (72-51) Tóth Bence elsüllyesztett egy triplát, de a meccs számunkra már rémálommá vált, csak a végét vártuk, de azt nagyon... Mixi és Beni egy-egy büntetőt értékesített, 2025-ben az utolsó pontjaink Mixi neve mellé kerültek, egy dupla révén. 

A túlzottan kemény hazai védekezéssel sem tudtunk mit kezdeni, a 23 eladott labdával is sokat tettünk hozzá a hazai sikerhez, ám ez a szám is azt támasztja alá, hogy teljesen elfogyott az erő, és a koncentráció az év végére, amin azért nem lehet csodálkozni...

Szurkolóinknak köszönjük, hogy ekkora létszámban elkísérték a csapatot és nagyszerű hangulatot teremtettek!

Csapatunk az alapszakasz első körét - 7 győzelemmel és 4 vereséggel - a tabella harmadik helyen zárta.

Egy röpke téli szünetet követően folytatás januárban, mely két idegenbeli bajnoki mellett egy hazai - az Óbudai kaszások elleni - Hepp Kupa mérkőzéssel indul, ennek időpontja egyeztetés alatt.

Köszönjük, hogy idén is végig velünk voltatok, mindenkinek békés, boldog karácsonyt, kellemes ünnepeket és boldog új évet kívánunk!  

Edzői nyilatkozatok:

Kovács Márk: Első körben szeretnék gratulálni az Egernek, hiszen nagyon keményen és harcosan játszottak. Biztos vagyok benne, ha a többi mérkőzéseiken is ugyanezt az energiát rakták volna bele, akkor több győzelemmel állnának. Sajnos mi elfáradtunk az őszi szezon végére, azonban amellett nem tudok elmenni szó nélkül, amit meg is beszéltem a hivatalos személyekkel. Úgy gondolom nem volt konzisztens a fújás sok esetben és az ellenfél nagyon kitolta a fault határt, aminél sok esetben már nagyon kemény faultokat eredményeztek. Ezt nagyon nehezen nyelte le a csapat, ami leginkább frusztrációba ment át, és ebből adódóan volt faultunk és reklamálás, ezért nem a mérkőzésre koncentráltunk, így tulajdonképpen csak nyílt az olló. A szurkolóinknak nagyon köszönöm, hogy eljöttek Egerbe is. Kellemes ünnepeket mindenkinek, igyekszünk a szezon második felére jobban teljesíteni!

Klepej Roland: Örülök, hogy végre olyan mentalitással léptünk pályára, ahogy azt egész évben szerettem volna. Bízom benne, hogy ez egy löketet fog adni a csapatnak a szezon második felére. Úgy gondolom, hogy végig domináltuk a mérkőzést és olyan dolgokat láttam a pályán is, amiket az edzésen is gyakorolunk, csinálunk. Gratulálok a Nagykőrös csapatának is, boldog karácsonyt mindenkinek!

 




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület