Megfogyva bár, de törve nem... A szív diadalát hozta a szombati rangadó!
Nagyon értékes skalpot gyűjtött be „viharvert” kis CSAPATUNK, megállítottuk a DH Basket menetelését, és megőriztük hazai veretlenségünket.
SMTPlus-Nagykőrösi Sólymok KE - DH Basket 73 -60 (20-24, 19-12, 17-10, 17-14)
Sólymok: Csorvási Milán 22 (+ 22 lepattanó), Molnár Miklós 13/9, Kocsis Attila 12/6, Tóth Bence 11/9, Kovács Gergely 6; csere: Béres Benedek 6, Mészáros Bence 3, Sárai-Szabó Zsolt , Kónya Levente, Szokonya Gergő; Edző: Kovács Márk
DH Basket: : Pafféri P. 13/6, Tóth K. 11, Herendic D. 10, Joó T. 8, Simonics O.; Csere:Tóth B. 13/3, Simon B. 2, Boinitzer D. 2, Simonics L. 1, Kerekes Á., Vincz B., Cseh B.; Edző: Ughy Albert, Riskó Dávid
NBI/B Zöld csoportos mérkőzés, 8. forduló - Nagykőrös, Kossuth Lajos Általános Iskola
Játékvezetők és MKOSZ ellenőr:Dr. Varga Zoltán, Borgula György, Drenyovszki Dániel (Bogárdi János)
Szombaton délután újabb rangadóra készültünk, nem a legkedvezőbb előjelekkel...
Ismét rendkívül kemény feladat előtt álltunk, de nincs könnyű meccs, csak nehéz és még nehezebb... Ez az összecsapás mindenképpen ez utóbbi kategóriába sorolható, hiszen a legutóbbi hét tétmeccsét megnyerő DH Basket, az NBI/B Zöld csoportban, a legjobb formában lévő csapatként érkezett Nagykőrösre.
Látogatóink két idegenbeli vereséggel rajtoltak ugyan, Békéscsabán és Százhalombattán hasaltak el, ám ezt követően irányt váltottak, és már-már futószalagon gyártják a győzelmeket. Zsinórban öt bajnoki meccset nyertek meg, vendégként Pécsen és Győrben diadalmaskodtak, hazai pályán pedig a Baja, a Pénzügyőr és az Eszterházy SC ellen bizonyultak jobbnak, emellett két Hepp Kupa találkozójukat is sikerrel zárták. A győzelem-vereség mutatónk azonos volt a feldobás előtt, (5-2) de a szerzett és kapott pontok alapján egy hellyel állt előttünk ellenfelünk a bajnoki tabellán. Épp úgy, ahogy tavaly az alapszakasz záráskor is, majd a bajnoki idény végén is, egy maratoni párharcot követően.
Jól ismeri egymást a két csapat az előző idényből, ugyanis ez a párharc hét meccset tartogatott a 2024-2025-ös szezonban. Mindkét alapszakaszbeli találkozó a Dunaharaszti sikerével zárult, ami pályaelőnyt jelentett számukra a rájátszásban, ez pedig döntőnek is bizonyult a végelszámolásnál, ugyanis minden playoff meccs hazai győzelmet hozott. Április második felében, öt meccsen gyűrte egymást a két fél, és az óriási csatározás végén 3-2-re nyerte a párharcot ellenfelünk.
A vendégek keretét illetően elsősorban érkező oldalon volt mozgás, ám ott jelentős, szép számban érkezett erősítés... Dominik Herendic, a horvát légiós Fótról tette át székhelyét, előtte Ceglédről, vagy éppen Salgótarjánból is emlékezhetünk rá, Piros csoportos ellenfélként. Hárman is érkeztek a TF-BP (Piros csoport) gárdájától, valamint igazoltak játékost az élvonalbeli ZTE U21-es csapatából is, de ezzel nem ért véget a sor, nemrégiben csatlakozott hozzájuk egy nagy visszatérő is, Boinitzer Dávid, aki legutóbb - tavaly - a Tiszaújváros színeiben tört borsot az orrunk alá.
Céljuk nem titkolt, szeretnék túlszárnyalni a tavalyi negyedik helyezésüket, ahogy mi is az ötödiket.
Hatalmas derbire nyílt kilátás, nagyon fel volt adva a lecke tartalékos csapatunknak! Akadt bőven törlesztenivalónk az előző idény okán, ám ez teljes csapattal is nehéz feladatnak tűnt volna, jelen helyzetünk pedig sok mindennek nevezhető, de ideálisnak semmiképpen... Három nagyon fontos láncszem /Fehér Peti, Molnár Bence, Mári Gyuri/ hiányában, - ráadásként még Mészáros Bence is betegséggel bajlódva vállalta a játékot - nem nekünk állt a zászló...
Szalagavatók és idegenbeli utánpótlás meccsek is befolyásolták a nézőszámot, mely ezúttal elmaradt a megszokottól, ám a hangulatra így sem lehetett panasz, már a feldobás pillanatában sem.
A meccset vendégtalálat nyitotta, ám Csorvási Milán zsinórban szerzett hét pontjával (két dupla, három büntető) vezettünk, a 8-0-s futáshoz pedig Kocsis Attila tett hozzá egy egységet, büntetőből. (8-2) az első percekben. Nagyobb előnyt nem sikerült kiépíteni, sőt a 6. percben már egált mutatott az eredményjelző... Tóth Bence emelt rá jól, (10-4) Milán pedig Molnár Miklós passzával fordult be két pontot érően, (12-8) de ellenfelünk is jól fejezte be támadásait. (12-12) Mixi értékesített egy - technikai faultért járó - büntetőt, Mészáros Bence is feliratkozott pontszerzőnek, szintén büntetőből, majd beköszönt Kovács Geri is, nagyszerű közeli befejezéssel. (16-14) Béres Beni harcossága és ügyes labdaszerzése után helyezett a gyűrűbe, (18-14) viszont egy 7-0-s periódussal átvette a vezetést a Haraszti. (18-21) Milán pakolt vissza egy támadó lepattanót, (20-21) ám a negyed vendég előnnyel zárult, ehhez besegítettünk egy eladott labdával is a dudaszó előtt... (20-24)
A második etapot is mi kezdtük jobban, és 7-0-ával fordítottunk is, Mixi és Gergő közelről, Tóth Bence távolról talált be. (27-24) Nem engedte el egymást a két csapat, szoros volt az állás. Milán befejezése kapott hatalmas tapsot, az előkészítésben Gergő jeleskedett, (29-28) de visszavette a vezetést egy rövid időre a Haraszti a játékrész végéhez közeledve. (29-30) Kocsis Attila rántott nagyot a csapat szekerén, egy perc alatt két triplát elsüllyesztve, Gergő pedig két büntetőt értékesített, és lélegzetvételnyi levegőhöz jutottunk. (37-30) A játék színvonala elmaradt a várakozástól, a küzdelem dominált, és az iramot egyre inkább mi diktáltuk, ami az eredményben is megmutatkozott. Ehhez a kulcsot a remek védekezésünk jelentette, ami el-el bizonytalanította a vendégeket, a befejezéseket illetően. Attila a büntetővonalról is pontosan célzott, (39-30) de a félidő végén újabb rövidzárlat, amit jól használt ki ellenfelünk és faragtak az addigi legnagyobb különbségből. A szünetre 39-36-os vezetéssel mehettünk, a folytatást illetően - a játékot tekintve - bizakodva, de nagy kérdést jelentett, hogy erővel bírjuk-e...
A harmadik etap is nagyon jó védekezésről szólt, ami megfelelő alapot adott a kissé megnyugtatóbb előny kiépítéséhez. Milán dolgozott ellenállhatatlanul a palánk alatt, újabb két támadó lepattanó, két bravúros befejezéssel, (43-36) Mixi pedig távoli dobásokkal fokozta a hangulatot a csarnokban. Örökifjú kapitányunk - aki szinte csere nélkül játszotta végig a mérkőzést - két óriási triplát vágott be bő egy perc alatt. (49-40) A vendégek zárkózási kísérletét Beni - remek helyzetfelismerés utáni - közelije és Milán sokadik támadó lepattanó-kosár kombója akasztotta meg. (53-43) Beni pedig két hibátlanul elvégzett büntetővel tovább növelte előnyünket. (55-43) Az eredmény jól alakult, ám aggasztónak tűnt, hogy Tóth Bencét és Gergőt is padra kellett ültetni, mert vészesen gyűltek a személyi hibák, Bence ellen - nagyon szigorú ítéletnek tűnően - már a negyediket fújták be. Attila egyik büntetője ért célba, a negyedet pedig vendégkosár zárta, „közte tízzel” fordultunk rá a záró etapra. (56-46)
Az utolsó tíz perc szerencsére nem hozott fordulatot, ám küzdelmet és izgalmakat bőven. A pontok sorát Milán nyitotta, igen, ezúttal is támadó lepattanót gyűjtött be, majd abból szerzett kosarat. (58-46) Tóth Bence triplája robbantotta a csarnokot, majd Mészi villant meg, és már egyértelmű volt, hogy ezt a meccset csak mi szúrhatjuk el... (63-46) Szerencsére nem engedtük ki a markunkból, amiért megharcoltunk, de még bőven kellett dolgozni érte. Kapaszkodtak a vendégek (63-52) így gyorsan időt kértünk. Ezt követően Milán egy büntetője került a helyére, Mixi pedig triplát suhintott, talpra ugrasztva a hazai híveket és demoralizáló hatást kifejtve ellenfelünkre. (67-52) Három percre voltunk a végétől. Mixi egyik büntetője ért célba, a vendégek közelről és távolról is betaláltak, visszajöttek 10 pontra (68-58), de Attila két hibátlanul elvégzett büntetője és Tóth Bence hatalmas trojkája végképp szertefoszlatta reményeiket. (73-58) A végeredményt ellenfelünk állította be... 73-60
Nagyon értékes skalpot gyűjtöttünk be! A fiúk ismét szívvel-lélekkel küzdöttek, fantasztikus teljesítményt nyújtottak és szinte végig vezetve, az irányítást kézben tartva megnyerték a dobogós helyért vívott csatát. Milán klasszisa (újabb dupla-dupla, 22 pont, 22 lepattanó, 5 assziszt, 1 blokk, 47 VAL) és igazi csapatmunka hozta meg a sikert, mellyel továbbra is makulátlan a hazai mérleg, öt meccs öt győzelem. A tabella 3. helyéről várhatjuk a folytatást!
Óriási gratuláció jár mindenkinek! SZÉP VOLT FIÚK! Köszönjük szurkolóinknak a buzdítást, a nagyszerű hangulatot!
A következő fordulóban (dec. 6. ) a Pénzügyőr vendégeként ismét kemény megmérettetés vár csapatunkra, ám előtte még egy hazai Hepp Kupa mérkőzésre is sor kerül, december 3-án, szerdán 19:30-tól a Békéscsabai KK-t fogadjuk a Kossuthban.
Edzői nyilatkozatok:
Kovács Márk: Fontos meccs volt mindkét csapat számára, ez érezhető volt a teljesítményeken. Ebből most mi jöttünk ki jobban, az ellenfél gyengébben dobta a hármasokat, és mi pedig jól kezeltük az adódó lehetőségeket. Gratulálok az egész mezőnysornak, mindenki hozzátett a győzelemhez! Továbbá jár a gratuláció Csorvási Milánnak, aki ismét a mezőny legjobbja volt, és lecserélhetetlen játékossá nőtte ki magát ebben a csapatban. Köszönjük a sportszerű játékot a Dunaharasztinak, jó csapatuk van, biztos vagyok benne, hogy találkozunk még velük tavasszal, lehet többször is.
Ughy Albert : Gratulálok a nagykőrösi csapatnak, megérdemelten nyertek! Nem tudtunk ma felnőni a feladathoz, iszonyatosan bután, dekoncentráltan játszottunk az egész meccsen, ostoba hibákat követtünk el, nagyon gyenge dobószázalékunk volt. De ennek mindig oka van, olyan nincs, hogy a csapat, csapatszinten nyújt rossz dobóformát. Ez nyilván annak volt köszönhető, hogy fejben nem voltunk ott, nem tudtuk megcsinálni azokat a feladatokat, amiket szerettünk volna. Ritmust vesztettünk, nem tudtuk az erősségeinket kihasználni, végig rossz kiválasztásaink voltak. Azért vagyok csalódott, mert egy hétmeccses győzelmi szériából nem így, nem ilyen bátortalanul kellett volna belejönni ebbe a meccsbe, nem hiszem, hogy izgulnivalónk lett volna, de mégis ezt láttam a játékosokon. Ezen megpróbálunk változtatni kicsit, mentális téren. Nagy lehetőség előtt álltunk, hogy az első háromhoz tartozzunk, de ezzel a vereséggel ez most sajnos nem sikerült, de megyünk tovább, készülünk a következő meccsre. Idén, és egyáltalán sem szoktam „játékvezetőzni”, de azért elég felháborítónak tartom, hogy az egyik játékvezető az első percben már cinikus, és nem akarok bántó szavakat használni, hogy, hogy jön ide a mérkőzésre, és azt gondolja, hogy ez játék róla szól. Pedig abszolút csak partnernek kellene lennie, és szerintem az edzőket lehetne higgadtabban is kezelni, és akkor mi is partnerek tudnánk lenni, s, hogy egy ilyen rangadó tényleg már az első percekben ne a játékvezetésről szóljon...