2025-11-14 19:45:00 / NBI/B Zöld csoport, Alapszakasz 7. forduló

Hősiesen küzdött ezer sebből vérző, tartalékos csapatunk, ám nem volt esélyünk a bravúrra...

NEOsport Kozármisleny SE - SMTPlus-Nagykőrösi Sólymok KE 77 -59 (19-12, 20-18, 25-17, 13-12)

Sólymok: Mészáros Bence 18/9, Csorvási Milán 16/3 (+18 lepattanó), Molnár Miklós 8/6, Tóth Bence 6, Kovács Gergely 4; csere: Kocsis Attila 7, Márton Ákos, Kónya Levente, Sárai-Szabó Zsolt, Szokonya Gergő; Edző: Kovács Márk

Misleny: Halász Á. 20/6, Bíró O. 15/9, Horti B. 14, Bíró L. 13/3, Tóth B. 6/6; Csere: Mándity M. 7/3, Sipos Á. 2, Szűcs Á., László J., Forgács G., Fehér B., Tóth-Baranyi R.; Edző:Csirke Ferenc

NBI/B Zöld csoportos mérkőzés, alapszakasz, 7. forduló - Kozármisleny, Sportcsarnok

Játékvezetők és MKOSZ ellenőr: Benedek Zoltán, Szecsődi Richárd Attila, Kiss Márton Balázs (Tóth Kálmán)

Pénteken újabb hatalmas derbi, egy roppant nehéznek ígérkező baranyai túra várt a fiúkra, Kozármislenyben, ahol két, azonos mérleggel - öt győzelemmel és egy vereséggel - rendelkező csapat feszült egymásnak, a bajnoki tabella 2. és 3. helyezettje. Ez utóbbi nagy örömünkre a mi csapatunk, míg közvetlen előttünk jár a mezőny újonca, ami szemernyit sem okoz meglepetést, hiszen a játékos állományt tekintve nagyon komoly rutint képvisel a Kozármisleny.

Elég csak egy pillantást vetni a keret összetételére, melyben igen erőteljesen megmutatkozik Pécs tőszomszédsága is, ahonnan kiválóságok sora érkezett, több száz élvonalbeli mérkőzéssel a hátuk mögött. De jó néhányan nem csak a pécsi NBI/A-s (és NBI/B-s) csapatokat erősítették. A sokszoros magyar válogatott Horti Bálint többek között játszott Kecskeméten, Jászberényben, Körmenden, és Szombathelyen is. A felsorolás nem teljes, ahogy Halász Ákos esetében sem, aki nyolc PVSK-s szezonja mellett pécsi, körmendi, kaposvári és soproni színekben húzott le eredményes éveket az élvonalban. Bíró Olivér pécsi sikeréveit követően a Falcoval szerzett bajnoki címet, testvére Levente is hosszú évekig volt alapember Pécsen, az élvonalban és a másodosztályban is, és ők is több csapatban mutatták meg mire képesek. Ez az ütős négyes vezeti a rangsort a Misleny pontszerzői között, ám rajtuk kívül is lesz kire figyelni, nagyon erős keret áll Csirke Ferenc vezetőedző rendelkezésére, akit szintén nem kell bemutatni kosaras közegben.  A méltán elismert szakember a PVSK csapatát bronzéremig vezette a legmagasabb osztályban, de irányította a - szintén NBI/A csoportos - paksi ASE, valamint az NKA Universitas Pécs gárdáját is.. 

Az, szinte magától értetődött már a rajt pillanatában is, hogy a kozármislenyi csapat meghatározó szerepet tölthet be az NBI/B Zöld csoportjában is, de ezt igazolva gyorsan le is tették névjegyüket. A tavalyi, 100%-os mérleggel megnyert NBII-es idény, és a szintén hibátlanul teljesített keresztjátékot követően bajnokként jutottak fel, és ezt a ragyogó sorozatot folytatták a 2025-2026-os idényben is, az első öt fordulóban. Idegenben diadalmaskodtak Százhalombattán és Baján, hazai pályán pedig a Békéscsaba, a PTE-PEAC és a győriek ellen bizonyultak jobbnak. 

legutóbbi fordulóban, a Pénzügyőr vendégeként viszont megtört a jég, első vereségét szenvedte el a NEOsport Kozármisleny SE. 

Csapatunk célja az volt, hogy bebizonyítsuk, hazai pályán sem verhetetlenek, még ha ez irtózatosan nagy kihívást is jelentett... Ami viszont hamarabb bebizonyosodott, hogy a sors kegyetlen tud lenni, s, már az utazás előtt tudtuk, hogy szinte az esélytelenek nyugalmával léphetünk pályára. Nyugalomról persze szó sem volt, felzaklatottságról, hitetlenkedésről és szomorúságról annál inkább...

Molnár Bence és Mári Gyuri mellé - betegség miatt - feliratkozott Béres Beni is, és nélkülözni voltunk kénytelenek Fehér Petit, aki rendkívül sajnálatos sérülése miatt nem tarthatott a fiúkkal. Csapatunk motorja, az idényben magasan szárnyaló, remek mutatókat produkáló kulcsjátékosunk, egy elképesztően balszerencsés momentum következtében részleges Achilles-ín szakadást szenvedett. Jelenleg fekvőgipszet visel, felépülése hónapokban mérhető. Elfogytunk... Már a meccs előtt...

A teljesen nyomott hangulatú, hosszú utazás után szurkolóink hangos buzdítással igyekeztek lelket önteni a csapatba, de a fiúkban is izzott a tűz, és „megfogyva bár, de törve nem” mentalitással sorakoztak fel a kezdéshez.

Ellenfelünknél is akadtak hiányzók, így például a mankóval közlekedő Kövecs Martin, korábbi játékosunk, aki a 2018-2019-es (Piros csoportos) idényt töltötte nálunk.

A vezetést a hazaiak szerezték meg, Csorvási Milán hamarjában egalizált, és az első percekben adok-kapok ment, felváltva estek a kosarak. Mészáros Bence hat ponttal nyitott, előbb egy triplával köszönt be, majd betörése zárult 2+1 ponttal. Kovács Geri passzával Milán emelkedett jól, Tóth Bence tempót engedett el hibátlanul, (13-12) ám ezzel el is lőttük a puskaporunkat az első negyedet illetően, míg a házigazdák egy 7-0-s futással zárták a szakaszt. (19-12)

A második etapot remekül kezdtük, Mészi és Mixi trojkája landolt a hazai gyűrűben, Mészi közelről is jól oldotta meg, egy pontra jöttünk vissza. (21-20) Ettől kezdve azonban fokozatosan morzsolódtunk le, megakadt a játékunk. Milán remek megoldása után két percig nem találtunk be, majd Attila egy büntetője és egy mezőny dobása ért célba, de a különbség már beállt 10 pont környékére. Ebből faragtunk egy Mészi triplával és Attila két hibátlan büntetőjével, de a félidőt hazai kosár zárta és 39-30-as állásnál mehettek pihenni a csapatok.

Na, majd a harmadik negyed... Reméltük titokban, hiszen az elmúlt meccseken ekkor robbantottunk. Ezúttal azonban ez nem következett be, de felsejlett, Mixi triplája és duplája révén. (41-35) A folytatás viszont döntőnek bizonyuló mislenyi percek és pontok jegyében zajlott, három tripla is a gyűrűnkben landolt. S, bár mindegyikre volt válaszunk kétpontosokkal - Gergő kettő, és Mészi ügyes befejezéseivel - de a távolság állandósult, az erőnk pedig fogyott... (52-41) Mészi duplát érő dobása ért célba, de újabb hazai hármas esett be, és közelről is gyűltek a mislenyi pontok, egyre inkább elúszni látszott a hajó. (61-43) Időkérésünk után Attila két büntetőt értékesített, Milán egy támadó lepattanót pakolt vissza, ám az eredményjelző nagyon rosszul mutatott a negyed végén. (64-47)

A záró szakaszban a szűk rotációtól, a nagy küzdéstől kifacsartan is mentek előre a fiúk, mindent megpróbáltak, hajtottak a becsületükért, egymásért, a többiekért, a hiányzókért, de csodát tenni nem tudtak. Libabőrösen és meghatóan zengett a kozármislenyi csarnokban a „Fehér Peti! Fehér Peti!” a negyed első percében, a szurkolók az élő közvetítésen keresztül is eljuttatták üzenetüket Peti felé... A játéktéren eközben egy hazai találat született elsőként, majd Márton Ákos óriási blokkja váltott ki nagy ovációt a vendégszektorban, és elindultunk felfelé, ám csak pár lépés erejéig... Milán tette fel Gergő remek passzát, megvillant Tóth Bence, (66-51) de újabb kedélylohasztó hármas vágódott be a gyűrűnkbe. Csapatkapitányunk két büntetője is jó helyre került, Milán triplát suhintott, majd közelről oldotta meg kiválóan. (73-58) de ennél közelebb már nem tudtunk jönni. A meccs utolsó pontja - az ismét dupla-duplát elérő - Milán büntetőjéből született, amivel beállította a 77-59-es végeredményt.

Hősiesen küzdött ezer sebből vérző, tartalékos csapatunk, ám nem volt esélyünk a bravúrra, felőrölt bennünket a mezőny egyik favoritja. Harcoltak a fiúk, mindent megtettek, de ahogy a bevezetőben írtuk, egyszerűen... elfogytunk...

Megszakadt csapatunknak remek sorozata, de a fiúknak így is gratuláció jár, erejük végéig küzdöttek e rendkívül nehéz helyzetben.

Szurkolóinknak köszönjük, hogy a munkanap és a nagy távolság ellenére, elkísérték a csapatot, és ismét nagy támogatást nyújtottak.

Szombaton, (november 22. 17:00) hazai pályán, is nagyon kell a szurkolói segítség, újabb óriási rangadó vár a fiúkra, szükség lesz minden mozgósítható energiára pályán és nézőtéren egyaránt! Hajrá Sólymok! Petinek pedig mielőbbi felépülést kívánunk! 

Edzői nyilatkozatok:

Kovács Márk: Érthetetlen számomra, és a csapat számára is a játékvezetői felfogás, előny-hátrány helyzetek, fault-nem fault szituációk. Pozitívum, hogy kiálltak az igazuk mellett, és próbáltak következetesek lenni. A győzelem azonban nem ezen múlt, az ellenfél 4 hármast dobott egymás után a 3. negyedben, ami döntőnek bizonyult. Hiányzóink ellenére jól tartottuk magunkat, azonban egy ilyen komoly játékerőt képviselő csapat ellen pontosabban kell játszanunk. Nem tudom, hogy mikor leszünk teljes kerettel újra, de készülünk a jövő heti derbire, reméljük jobban megy majd a játék. A hazaiaknak gratulálunk, otthon igyekszünk majd visszavágni, addig is sok sikert nekik!

Csirke Ferenc: Gratulálok a Csapatnak! Fontos győzelem volt a múlt heti vereség után. Nehéz volt támadni, kaptunk 40 perc zónát, de a védekezésünk jól működött. Köszönjük a szurkolást!




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület