2025-10-17 16:45:00 / NBI/B U21 Zöld csoport, Alapszakasz 4. forduló

Kettős sikerrel zártuk a pénteki Vásárhely elleni párharcot, U21-es csapatunk is megnyerte mérkőzését

Nagykőrösi Sólymok KE U21 - Vásárhelyi Kosársuli U21 82 -69 (21-17, 26-11, 19-18, 16-23)

Sólymok: Filep Áron 17/3, Kocsis Attila 17, Kajári Levente 14/6, Márton Ákos 12, Sárai-Szabó Zsolt 11, Gyorsa-Dali Kornél 5/3, Harsányi Ákos 5/3, Szabó Dávid 1, Bíró György András, Tóth Ambrus; Edző: Fehér Péter

A magabiztos győzelem több jó egyéni teljesítmény és a nagyszerű csapatmunka gyümölcse. Egy-két kisebb hullámvölgy akadt ugyan, de a meccset végig kézben tartották a srácok. Jól felépített játékkal, már az első félidőben jelentős előnyt harcoltunk ki, a harmadik negyedben 25 ponttal jártunk előrébb, (56-31) ebből faragtak a jól triplázó és nagyot hajrázó vendégek, de a meccs már a miénk volt, csak különbség jelentett nyitott kérdést.

Márton Ákos dupla-duplát ért el, (12 pont, 10 lepattanó) és hajszálnyira volt ettől Attila (17, 9) és Zsolt (12, 9) is. S, ahogy az össz-teljesítményre vonatkozó VAL értékek is megmutatják, - Áron, Ákos és Zsolt 22-22, Attila 20 - jó teljesítményekben nem volt hiány.

A gratuláció természetesen az egész csapatnak jár, mindenki hozzátett a sikerhez! Szép volt fiúk! Az idei hazai mérleg ezzel kettőből kettő. Csak így tovább!

Fehér Péter: Jó ritmusban kezdtük a meccset, de az első negyed végére ez a lendület elfogyott. A második negyedben szigorítottunk a védekezésen és sikerült egy nagyobb előnnyel mennünk a második félidőre. Az utolsó negyedben már kezdtünk kissé elfáradni, de türelmes játékkal sikerült megtartani az előnyt. Gratulálok a srácoknak!




nagykőrösi sólymok kosárlabda egyesület